Temat: słaba działanie klimatyzacji audi a4 b6 2002r

Witam. Pacjent to audi a4 b6 2002r. Klimatyzacja działa ale slabo, schładza 12-13 stopni ponizej temperatury otoczenia. Bylem u mechanik i ku mojemu zdziwieniu powiedzial ze wszysto jest ok. Podpieli maszyne posprawdzali i na koncu powiedzieli ze ten typ tak ma ze wydajnosc klimy jest slaba. Temperatura na zewnatrz bylo 25 stopni, a z kratek nawiewu srodkowego lecialo 12 stopni, klimatronik ustawiony na LOW na 5 kresek nawiewu. Podpartrzylem tez na wyswietlacz tej maszyny Lp 2.8 a Hp 11.2 na srodu bylo cos 5xx juz nie pamietm. Co mnie dziwi to to iz przez rok czasu nie ubylo nic czynnika, w tamtym roku napelnialem ale tez nie bylo poprawy. Mam tez problem jak wylacze klime to strasznie paruja szyby ze nieda sie jechac a co dziwne nie widze nigdzie tam wody. Sprezarka chodzi cicho nic nie slychac, paski tez sprawdzali.  Wyczytalem ze jest tam jakas dysza i osuszacz ale niewiem czy jak to powymieniam to bedzie jakas poprawa.  Oczywiscie jak na polu robi sie tak powyzej 32 stopni a klimatronik ustawie na 20 stopni to klima jest jeszcze slabsza. Ustawiam na Auto klimatronik zwieksza moc nadmuch ale nie moze schlodzic wnetrza. W czasie jazdy na autostradzie jest lepiej. Wentylator dziala non stop po wlaczeniu klimy, oba.

2

Odp: słaba działanie klimatyzacji audi a4 b6 2002r

wymień dyszę rozprężną.Jest w rurce cienkiej przed zaworem serwisowymHP.Trzeba rozkręcić tą rurke i ja wyciągnąc

forum.klimatyzacja.pl

3

Ok w tygodniu postaram sie gdzies podjechac i wymienic te dysze. A jeszcze jedno pytanie te cisnienia sa poprawne co podalem?  Odczyt na wolnych obrotach silnika. Co prawda ostatni spec mowil cos o tej dyszy ale powiedzial ze niema potrzeby. Pozdrawiam

4

Ciśnienia LP trochę za wysokie HP za niskie
winny być odpowiednio 2,5    13.0

5

Witam ponownie, no i co sie okazało ze czynnika bylo za duzo odessal 585g a ma byc wedlug tabliczki pod maska 500 +/- 20g. Co prawda jakiejs tam mega roznicy niema ale min temperatura z kratek to 8.6 stopni na 6-7 kresek nawiewu. Co prawda na zewnatrz bylo 22 ale wczesnie co bym  nie robil to nizej jak 12 nie zeszlo. Dziwi mnie tylko jak inni osiagaja 4 stopnie smile no i jak poprzedni klimiarz nabil wiecej czynnika? A no i dysza tez wymieniona, byla biala a ja dostalem pomaranczowa hmm.  A jeszcze jedno gosc podlaczyl komputer i bledow nie bylo i stwierdzil ze wentylator klimy ma tylko jeden bieg jak wlaczyl to dosc glosno chuczal tak jak by od razu na ful sie wlanczal. Pozdrawiam

6

Jak była biała dysza dławiąca to powinni wsadzić białą.Ma ona większy otwór powodujący rozpręzanie.Biała ma 1,828 mm a pomarańczowa 1,447 mm

7

No ladnie. Dysze kupowalem sam w inter cars bo wg. Pana sprzedajacego i katalogu to taka miala byc. A zaplacilem za odebranie czynnika i montaz dyszy 130 zl sad  . Dzisiaj byly prawdziwe upaly, 30-33 stopnie i klima jakos dawala rady jak ustawilem 19 stopni na klimatroniku to zbilo ale 5 kresek wial caly czas z tym ze zajelo jej 5-10 min zanim wiatrak zszedl do tych 5 kresek tak to walil prawie na makasa. Jak to powiedzial moj kolega klima dziala chlodzi ale niema takiego walniecia chlodem jak np w mniejszej ibizie (seat).  Moze juz sam za duzo wymagam...  .

8

A jeszcze jedno sprawdzalem i sa dwie dysze do audi (sa jeszcze do vw passata, niby te same) o roznej srednicy, ja mam ta mniejsza. Teraz nasuwa sie pytanie srednica dyszy a wydajnosc klimy, skoro rozne dysze pasuja to mozna by poeksperymentowac jak by ktos mial swoja maszyne do napelniania.