1

Temat: Klimatyzacja wyłącza się przy 70 st temp silnika

Witam wszystkich. Jestem nowicjuszem i proszę o jakieś wskazówki, porady.

Mam nietypowy problem z klimatronikiem w moim pojeździe (audi a3 98 rok tdi).

Po pierwsze. Otóż daje się załączyć i "chodzi"tylko do momentu gdy temperatura silnika nie przekroczy 70 stopni. Powyżej już wyłączają się wiatraki oraz sprężarka, i nie da jej się ponownie włączyć gwiazdką ani auto. Niestety nie chłodzi nic, mimo załączenia jej na zimnym silniku do wspomnianych 70 stopni. Czynnik w układzie był uzupełniany, i jest szczelna.
Po drugie, to podczas gdy byłem nabić, sprężarka połączona na "krótko" załącza się, ale nie wytwarza wysokiego ciśnienia, bo zegar wysokiego nieznacznie drgnął.
Zaobserwowałem też, że wskazówka temperatury w liczniku raz pokazuje normalnie temperaturę, a raz opada na sam dół. Po podłączeniu do VAG, i w moduł licznika wskazało na błąd czujnika temp G2 30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent. Kostkę przeczyściłem i dalej to samo. W module klimatyzacji w testowaniu na "zimnym" elektromagnes i wszystkie czynności działają, a powyżej tych 70 funkcje w testowaniu są niedostępne.

Proszę o jakieś podpowiedzi, może ktoś mnie naprowadzi wink
Pozdrawiam

2

Odp: Klimatyzacja wyłącza się przy 70 st temp silnika

Stawiam na uszkodzony czujnik temperatury silnika odpowiedzialny za działanie klimy.
Być może komputer silnika odczytuje wyższą temperaturę.
Co do sprężania kompresora to podepnij manometry i podaj jakie są ciśnienia, bez tego ani rusz

forum.klimatyzacja.pl