Temat: dobór chodnicy i kompresora

Witam

zwracam się z prośbą o poradzenie mi w sprawie doboru jednostki zewnętrznej i wewnętrznej .

W jednym z postów pisałem o modyfikacji daikina na niższą temperaturę ale tak przeszukując internet i zagłębiając się w zagadnienie znalazłem dość tanie chłodnicę do chłodni z firmy Rivacold , wiem ze potrzebuje chłodnicę o minimum 1KW wydajności aby schłodziła mi pokój do 13 Stopni i teraz pytanie jeśli jednostka zewnętrzna będzie o mocy 2KW to czy jak to połączę to nic się nie uszkodzi ze względu na różnice w pojemnościach ?
poniżej linki do podzespołów jakie chce połączyć:

http://www.heronhill.co.uk/downloads/pdf/pdf628.pdf  - jednostka zewnętrzna
  http://www.sklep.gastrocold.pl/oferta,3 … 30_ED.html -  chłodnica

jeśli jest to  złe zestawienie to sugestie mile widziane.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi .

2

Odp: dobór chodnicy i kompresora

Taka chłodnica nie schłodzisz pokoju nawet o 1 stopien a poza tym chłodnica musi byc wydajniejsza niz agregat w tym przypadku.
Po co ci w pokoju 13 stopni i jakie ma wymiary?

forum.klimatyzacja.pl

Witam
Pokój ma 30 m3 pojemności poniżej poziomu ziemii
A czemu nie schłodzi nawet o stopień ?

4

Pokoj ma nie izolowane sciany, sufit, podłoge wiec zeby go schłodzic potrzebujesz odpowiedniej mocy chłodniczej, mysle ze 3kW powinno wystarczyc wiec chłodnica powinna byc o mocy około 4,2kW

dziękuje za podpowiedz

możesz wyjaśnić dlaczego jednostka zewnętrzna powinna być mniejsza bądź równa jednostce wewnętrznej ?
pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez damiankrolikowski (2015-04-01 13:19:33)

6

Wszystkie elementy układu muszą być tak dobrane żeby było odpowiednie przegrzanie i efekt chłodzenia w postaci zadanej temperatury!
Do tego TZR z odpowiedniej wielkości dyszą itd itp cała teoria chłodnictwa!:)

7

miezala5 napisał/a:

Wszystkie elementy układu muszą być tak dobrane żeby było odpowiednie przegrzanie i efekt chłodzenia w postaci zadanej temperatury!
Do tego TZR z odpowiedniej wielkości dyszą itd itp cała teoria chłodnictwa!:)

Ot cała teoria  wink
Panie Królikowski, bądźmy poważni z wieloletniego doświadczenia powiem że chytry dwa razy traci. Istnieją firmy które wykonują tego rodzaju usługi. Nie dajmy się zwariować. Przecież Pana na to stać. Polska Patologia.

8

Udało się zrealizować ten projekt ? Na jakich urządzeniach i jakie koszty ?

Z góry dzięki za odp smile