Temat: Klimatyzator przenośny - jaki

Witam szanownych specjalistów.

Już raz mi Panowie pomogliście, dlatego mam do Was kolejne pytanie.
Zastanawiam się nad zakupem klimatyzatora przenośnego. Posiadam obecnie w jednym pokoju gościnnym klimę typu Split i jest na prawdę super ale jest jeszcze mała sypialnia, która w lato staje się miejscem skrajnie nieprzyjaznym dla wszelkiego życia. Pomieszczenie małe ok 15m, okno od wschodu.

SHARP CV-P09FR - o tej jednostce myślałem może ktoś z Was spotkał się z nią osobiście, jeżeli nie to może moglibyście polecić jakiś model takiej klimatyzacji (zależy mi na niskim poziomie głośności oraz aby ta jednostka jakoś w miarę wyglądała-ten Sharp brzydki nie jest).
Drugi - ZIBRO PX 32 - o tyle nietypowy, że ma jakby jednostkę zewn, którą można wystawić za okno.
A może ewaporacyjny - CCX 1.5F & 2.5F - tylko jak skutecznie na prawdę taki klimatyzator obniża temperaturę..?
Wiem, że taka klima to niezbyt dobre rozwiązanie ale w mojej sytuacji raczej jedyne, ponieważ nie stać mnie na przerabianie mojego splita na multi, co musiałoby się wiązać z ponownym zakupem nowej klimatyzacji, a ze starą to nawet nie wiem co bym zrobił.
Tak samo nie da rady montować kolejnej do sypialni, bo wtedy w jedynym miejscu (balkon) doszłaby kolejna jedn zewn. na którą nie mam już miejsca zaś ściana od strony sypialni za oknem to 3 piętro i zapewne brak zgody administracji na montaż na ścianie. Pozatym nie byłoby zupełnie dostępu do jedn. zewn. a to też źle.

Może ktoś z Was ma na to jednak jakiś złoty środek, jeżeli nie to bardzo proszę o doradzenia mi w kwestii klimatyzacji przenośnej.

Ostatnio edytowany przez dariuszd1 (2012-03-05 15:23:32)

2

Odp: Klimatyzator przenośny - jaki

Kolego, wszystko byłoby fajnie, ale jedno Ci gwarantuję, przy przenośnej klimie nigdy nie zaśniesz...
Poziom hałasu jest w wartościach 53 - 58 [dB], nie ma możliwości, żeby zasnąć przy tym, no chyba, że będziesz po niezłej imprezce...  wink Przy przenośnej i tak musisz zrobić otwór w ścianie...

Lepiej odłóż sobie troszkę pieniędzy i załóż sobie zwykłego splita. Lub wymień na ukłąd multi. Wiem, że to jest wydatek, ale czasami warto dołożyć i być zadowolonym, niż mieć coś co nie będzie używane bo było tańsze...  hmm
Moja dobra rada jeżeli planujesz tam przebywać...  wink

forum.klimatyzacja.pl

3

Jezeli przenoska to tylko Sharp. Ma najnizszy poziom hałasu na rynku !!!! Zamontowałem ok 30 sztuk w budynku sadu cztery lata bezawaryjnie !!!

4

hary811 napisał/a:

Jezeli przenoska to tylko Sharp. Ma najnizszy poziom hałasu na rynku !!!! Zamontowałem ok 30 sztuk w budynku sadu cztery lata bezawaryjnie !!!

Zamontowałeś przenośne???????
może nie włączają i dlatego bezawaryjnie?

5

Dziękuję za informacje wiem wiem, że przenośne chałasują ale uwierzcie tutaj nie ma opcji zamontowania drugiego splita ani nie wchodzi w grę przeróbka istniejącego, bo to zbyt duży wydatek jak na moją kieszeń.
Obecnego splita równiez osbie chwalę nade wszystko i wiem, że przenośna będzie tylko jego marną namiastką.

Słyszałem też, że te przenośne Sharpy są jednymi z cichszych, pytanie tylko czy faktycznie na tyle ciche..

A powiedzcie proszę kilka słów nt. ten ewaporacyjnej, ponoć działa i ma o wiele większą wydajność niż taka sprężarkowa a przy tym dużo niższy pobór prądu. Zależałoby mi na opinii kogoś z Was, kto fizycznie miał stycznośc z taką jednostką i może powiedzieć jak z chłodem z takiej klimy i czy wogóle warto iść w ewaporacyjne a jeżeli nie, to jakie są główne powody przemawiające przeciw.

Powiem Wam tyle:
marzę o multisplicie i jego zalet nie musicie mi tutaj przedstawiać ale proszę postarajcie się zrozumieć, że jest on poza moim zasięgiem i rady na temat z nim związane niestety w żaden sposób mi nie pomogą. Gdy zakładałem ładnych parę lat temu splita, może wtedy gdybym był jasnowidzem, to dziś nie miałbym tego problemu ale wtedy jakakolwiek klimatyzacja w sumie również była dla mnie szczytem luksusu i niemałym do tego wydatkiem.

Reasumując:
Jeżeli hary811 mógłbyś pwiedzieć kilka słów o kulturze pracy tego przenośnego Sharpa będę wdzięczny, tudzież jeżeli ktoś z Was posiada wiedzę na ewaporacyjnych (wyglądem przypominają zwykłe przenośne tylko nie mają rury i nie chałasują chyba aż tak) to będę bardzo zobowiązany.

I jeszcze jedno pytanie:
czy przy potencjalnej wymienia splita na multi mogłoby się to załatwić w taki sposób, żeby wymienić tylko jedn zewn, następnie poprowadzić dodaykową parę rurek (instalację) do drugiego pomieszczenia i tam założyć drugą jednostkę wewn. a ta pierwotna pozostałaby ta sama?
Posiadam Sharpa AY-XP12GHR / AE-X12GHR o bardzo wysokiej efektywności i to równiez przemawia za tym aby go nie ruszać.

6

Nie wiem nic o przenośnych, wiem o ewaporacyjnych.
Generalnie to działają...
Plusy:
-tani w użyciu
-tani w zakupie
-tani w naprawach
Minusy:
-mała sprawność przy dużej wilgotności
-duża wilgotność powietrza wylotowego (z moich pomiarów zawsze powyżej 80%, czasem do 92%...
-to może powodować przykre konsekwencje takie jak lokalne niszczenie drwenianych elementów domu.
-wysoka wilgotność powoduje wolniejsze odparowywanie wody z powierzchni skóry niwelując częściowo efekt chłodzenia
-może powodować odór...
-musi być zamontowana na zewnątrz lub w środku z wyprowadzoną czerpnią na zewnątrz
-skoro jest czerpnia albo wlot z zewnątrz to musi być i wyrzutnia...

Generalnie nie jestem za stosowaniem samych schładzaczy wyparnych w naszych warunkach klimatycznych.
Dobrze natomiast sprawdzają się w centralach klimatyzacyjnych w połączeniu z normalnymi chłodnicami freonowymi.

.

7

Dziękuję za informacja dot. klimatyzatorów ewaporacyjnych.
Czyli generalnie te one raczej odpadają w małym mieszkaniu, ponieważ u nas przynajmniej część lata to lato tropikalne, gdzie jest wysoka wilgotność powietrza. Wtedy nie dość, że sprawność byłaby niska, to jeszcze zwiększałby się efekt odczuwalny tej parności i wilgoci, którą konwencjonalne klimatyzatory usuwają. Szkoda, bo te jednostki przenośne na prawdę wyglądają ciekawie, no ale w naszym klimacie taka klimatyzacja nie sprawdzi się niestety jako jedyne urządzenie w mieszkaniu.

80% wilgotności to bardzo wysoki poziom, komfort cieplny z tego co się orientuję w pomieszczeniu uzyskuje się przy niższych. A wysoka wilgotność w lato to drugi główny czynnik, który powoduje, że człowiek się poci i odczuwa upał nawet nie wiem czy nie gorszy od samej temperatury-wtedy nawet nie musi być wysokiej temp. wystarczy 23 stopnie i wysoka wilgotność, żeby chodzić spoconym. Więc jeżeli taka klimatyzacja miałaby to powodować lub jeszcze zwiększać w sprzyjających warunkach otoczenia ten efekt, to takie rozwiązanie odpada.
Z drugiej strony można przy niej wietrzyć pomieszczenie ale czy wtedy ona jest w stanie utrzymać odpowiednio niską temp. to też jest wątpliwa sprawa.

Cóż, chyba pozostaje ten Sharp, będzie mnie wkurzała ta rura, którą na marginesie muszę wystawić na korytarz przez uchylone drzwi.

8

Szanowny Dariuszu Sharpy zamontowane przezemie podpiete sa do kominów wentylacyjnych .Pracuja na salach rozpraw itp  . Jeszcze nikt nie nazekał zeby przeszkadzały komus w czasie pracy !!! a jest to sad gdzie cisza to podstawa smile

9

szanowny hary811 smile ja bym sie tak nie chwalil ze tyle jednostek do przewodow wntylacji grawitacyjnej upchnolem:)

10

W blokach to nie do przyjęcia (masakra).

11

Uważacie, że go oskarżą albo nawet skarzą?  roll

Kiedy wszystko inne zawiedzie - przeczytaj instrukcję.

12

nie do jednego komina kolego smile

13

hary811 napisał/a:

nie do jednego komina kolego smile

a jakie to ma znaczenie czy do jednego? a znasz przepisy odnośnie wentylacji? poczytaj ^^

jesteś dla mnie człowiekem zagadką... nie umiesz podpiąć wentylatora kanałowego z potencjometrem... a odpalasz VRV czy multi... i piszesz że klimy przenośne montujesz... normalnie jak promocja w TESCO ^^

NO

14

Nie kłóćcie się Panowie, na swój sposób każdy z Was jest tutaj specjalistą, a dzięki różnorodnemu doświadczeniu pomagacie właśnie ludziom takim jak ja.

Przyznam, że myślałem o takim trochę (pewnie mnie tutaj zakrzyczycie i wyśmiejecie) nietypowym rozwiązaniu..
Aby uniknąć wystającej rury przez uchylone drzwi, wymyśliłem, że może zrobię tzw. drugą ściankę gipsową.
Zacznie się ona w pokoju, na dole będzie otwór na odp wysokości do przykręcenia rury, ścianka będzie miała pomiędzy ok 4 cm pustej przestrzeni, a szerokość powiedzmy na 30, 40 cm (do ustalenia) pójdzie w rogu pokoju aż do sufitu, tam będzie zrobiony otwór podłużny odpowiedniej wielkości (cienka ścianka działowa) i wylot na korytarz-na tym koniec czyli wersja minimalistyczna.

Update do tej wersji to już ciekawostka-można teraz przez cały korytarz po linii prostej też w rogu sufit-ściana pociągnąć taką płytę gipsową sufitem dalej aż do drugiej ściany (łazienka) przez nią też się przebić i tutaj już ciepłe powietrze leci niemal na wprost kratki wentylacyjnej, a i proszę zauważyć ze względu na dosyć dużą powierzchnię samego kanału oraz jego długość oddaje część ciepła po drodze.

Update 3-wersja odjechana. Otwór do łazienki robimy po przekątnej korytarza a na suficie podwieszamy płytę gipsową ale nie o boku trójkąta tylko zaokrągloną (wklęsłą ) efekt wizualny piękny, powierzchnia ogromna, duży stopień oddania ciepła do momentu wyjścia powietrza w łazience, a w każdym przypadku myślę, że cała konstrukcja (otwory oraz średnica kanałów) na tyle duże że umożliwiają niemal swobodny przepływ tłoczonego w rury klimatyzatora powietrza.

I wersja po bożemu-czyli standard. Klima koło okna gdzie nie mam na nią zupełnie miejsca, przebicie sie przez ścianę i wylot powietrza na zewnątrz. Ale tam jak piszę nie mam fizycznie jak jej zmieścić tam tez siedzę z nie chcę obok niej.

Jakiej temperatury powietrze wydmuchuje ta rura podczas pracy urządzenia?
Czy jest go sporo (duże ciśnienie, coś jak z suszarki włączonej na max czy mniej)??

Ostatnio edytowany przez dariuszd1 (2012-03-09 12:57:49)

15

wstaw w okno klimę okienną--będziesz się czuł jak mieszkaniec USA .

16

jak chuck noris ;d

17

Klimatyzacja przenośna rzeczywiście jest dość głośna i z tego co wiem, znacznie mniej wydajna, a konieczność odprowadzania ciepła też jest (tu są dwa sposoby - woda lub rura). Myślę, że są dobre klimatyzatory LG, jest ich dużo, więc może warto więcej o nich poczytać i wybrać coś, co się sprawdzi. Dobrze jest poczytać o zasadach doboru i montażu klimatyzacji [REKLAMA] zawsze może wpadnie jakiś dodatkowy pomysł i dobre rozwiązanie.

18

Przenośna to tylko w wersji ze skraplaczem wywieszanym za okno.Każda inna przenośna tworzy w pokoju podciśnienie i zasysa gorące powietrze z zewnątrz.
Coś w stylu tego
http://img197.imageshack.us/img197/3821/tdw5.jpg

Ostatnio edytowany przez Grizli (2013-07-12 15:46:25)

19

Witam fachowców, jestem tu nowa i potrzebuję dobrej porady. Mianowicie zastanawiamy się z mężem nad zakupem na wiosnę właśnie przenośnego klimatyzatora. Mamy pomieszczenie jakieś 20m2 i zastanawialiśmy się nad klimatyzatorem firmy [REKLAMA] ([REKLAMA]), co jako fachowcy możecie Panowie powiedzieć o tym urządzeniu ?? Czy np. ta klimatyzacja Ac1000 wystarczy na taki pokuj ??

20

Polecam z całą odpowiedzialnością sprzęt firmy chigo. Tutaj jest link do jednej z propozycji. Na stronie jest szczegółowo przedstawiona oferta. Ja korzystam już kilka lat i wszystko działa bez zarzutu. Tutaj przykład - http://www.chigo.pl/kurtyny-powietrzne.

21

adam289 napisał/a:

Polecam z całą odpowiedzialnością sprzęt firmy "Google". Tutaj jest link do jednej z propozycji. Na stronie jest szczegółowo przedstawiona oferta. Ja korzystam już kilka lat i wszystko działa bez zarzutu. Tutaj przykład - http://www.google.pl

SPAM !

22

DBKlima napisał/a:
adam289 napisał/a:

Polecam z całą odpowiedzialnością sprzęt firmy "Google". Tutaj jest link do jednej z propozycji. Na stronie jest szczegółowo przedstawiona oferta. Ja korzystam już kilka lat i wszystko działa bez zarzutu. Tutaj przykład - http://www.google.pl

SPAM !

o i kto to mówi . to ja też sobię wbije post

23

Korzystam z klimatyzatora przenośnego od firmy MTM i jestem z niego bardzo zadowolona. Prowadzę salę weselną, latem bywa na niej bardzo gorąco, dlatego klimatyzator jest zbawieniem w upały. Nigdy nie miałam z nim problemów, działa cicho i bardzo wydajnie wink

24

botinka napisał/a:

Korzystam z klimatyzatora przenośnego od firmy MTM i jestem z niego bardzo zadowolona. Prowadzę salę weselną, latem bywa na niej bardzo gorąco, dlatego klimatyzator jest zbawieniem w upały. Nigdy nie miałam z nim problemów, działa cicho i bardzo wydajnie wink

Wolne żarty

25

do chatki 7 krasnoludków wystarczy .