1

Temat: Klimatyzator na poddasze

Dzień dobry.
Potrzebuję porady. Chciałem założyć klimatyzację na poddaszu w domku. W lecie mam ok 30 stopni - strasznie się nagrzewa dachówka. Mam 4 pokoje, które trzeba schłodzić. powierzchnia sumaryczna to 57m2, kubatura 120m3. Myślałem żeby założyć jakiś klimatyzator kanałowy, ale chciałbym zapytać czy 5,5 KW starczy czy od razu brać pod uwagę tylko 6-7KW.

2

Odp: Klimatyzator na poddasze

Zależy czy masz izolowany dach. Jeśli nie - niestety nawet te 7 kW może być "na styk". na samą powierzchnię masz ok. 6 kW zapotrzebowania na chłód, do tego okna etc. Raczej brałabym wyższą jednostkę w typoszeregu niż niższą. Lepiej dopłacić a być zadowolonym z efektu. Ew. możesz przemyśleć klimatyzację typu multisplit z jednostkami konsolowymi ( jeśli masz skosy) lub ściennymi.

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Klimatyzator na poddasze

Jak są stosy to jednostki przypodłogowe .
Kanałówka na wykończonym domu bez poddasza to temat już ciężki, pracochłonny, kosztowny czasami nawet nie do przejścia . 5kW i 7kW różnica nie jest duża patrząc na cenę końcowa katalogową .

4

Odp: Klimatyzator na poddasze

Dzięki za podpowiedzi.
Skosy są, mam do schłodzenia 4 pokoje więc multisplit będzie sporo droższy od kanałowego. Mam możliwość łatwego wprowadzenia  instalacji do pomieszczeń ze strychu. Dach na strychu, gdzie planuję umieścić urządzenie nie jest izolowany.Pod strychem są pomieszczenia na poddaszu - izolowane. To chyba lepiej wziąć ten kanałowy prawda? Co do mocy to wezmę 7kW.