Forum Klimatyzacja
Sprawozdania w systemie BDS - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Hyde Park (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Sprawozdania w systemie BDS (/showthread.php?tid=10106)



Sprawozdania w systemie BDS - awax - 2017-02-20

Witam
28 lutego mija termin składania sprawozdań ze stosowania F gazów.
Niedopełnienie tego lub opóżnienie złożenia sprawozdania zagrożone jest karą od 600 do 3000 zł.
Odbieram kilkadziesiąt tel. dziennie od osób mających z tym problemy.
Proszę o Wasze uwagi czy naprawde wypełnienie tego sprawozdania nastręcza tak dużo trudności?


Sprawozdania w systemie BDS - snoze - 2017-02-21

Witam,
co do samego sprawozdania, myślę, że nie ma większej trudności, da się to ogarnąć.
Mam natomiast pytanie tego rodzaju. Montuje dla klienta urządzenie, powiedzmy chłodnie lub wymieniam sprężarkę, napełniam układ powiedzmy 2,5kg czynnika i co dalej? Gdzie wpisuje ilość czynnika? Czy wystarczy na fakturze uwzględnić ilość, czy wystarczy zawrzeć to jako usługa serwisowa, czy trzeba gdzieś na bieżąco wpisywać ilość użytego czynnika?
Wiem, dużo pytań i może głupie, lecz bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam


Sprawozdania w systemie BDS - byniom - 2017-02-21

Chciałbym poruszyć taką kwestię sprawozdań bo wielu kolegów nie wie czy to ich dotyczy. Chodzi o art. 39 ustawy . W poprawce którą posyłał kolega Awax jest to dokładnie opisane natomiast w istniejącej ustawie jest napisane w taki sposób jak by to tyczyło tylko systemów przeciw pożarowych lub niektórych klimatyzacji samochodowych . Przypuszczam że probelem jest przecinek a powinna być kropka w miejscu gdzie pisze o instalacji tych systemów , w taki sposób wychodzi że to tyczy tego o czym pisałem wczesniej a nie dodatkowo urządzeń chłodniczych i klimatyzacji stacjonarnej . To dopiero widac przy zakładaniu bazy danych i jest to dokładnie rozwinięte w rubrykach . Poradnik jaki wydało ichp tez jest mało przejżyście opisany bo sprowadza się do opisanych części rubryk a ie ich rozwinięć gdzie tez to jest wtedy dopiero widoczne. Pozwolę sobie zacytowac informację kto powinien przekazywać sprawozdanie które jest podane na stronie ichp. "Kto powinien przekazać sprawozdanie?
Sprawozdanie powinien przekazać podmiot, który:
przywozi SZWO lub FGC
wywozi SZWO lub FGC
przywozi produkty, stacjonarne lub ruchome urządzenia, stacjonarne lub ruchome systemy ochrony przeciwpożarowej, gaśnice lub systemy klimatyzacji w niektórych pojazdach silnikowych zawierające SZWO lub FGC
wywozi produktów, stacjonarnych lub ruchomych urządzeń, stacjonarnych lub ruchomych systemów ochrony przeciwpożarowej, gaśnic lub systemów klimatyzacji w niektórych pojazdach silnikowych zawierających SZWO lub FGC
stosuje SZWO lub FGC w produkcji urządzeń lub systemów ochrony przeciwpożarowej, ruchomych urządzeń lub systemów ochrony przeciwpożarowej, gaśnic lub systemów klimatyzacji w niektórych pojazdach silnikowych zawierających SZWO lub FGC
stosuje SZWO lub FGC w instalacji, serwisowaniu lub konserwacji urządzeń lub systemów ochrony przeciwpożarowej, ruchomych urządzeń lub systemów ochrony przeciwpożarowej, gaśnic lub systemów klimatyzacji w niektórych pojazdach silnikowych zawierających SZWO lub FGC
stosuje SZWO lub FGC w innych procesach
prowadzi odzysk, recykling, regenerację lub niszczenie SZWO lub FGC."

Nie ma tutaj wzmianki o systemach klimatyzacji stacjonarnej gdzie jest ta dziedzina bardzo powszechna jak tez o urządzeniach chłodniczych. W poprawce do ustawy juz taka informacja jest precyzyjnie opisana natomiast w starej (w nowej ) ustawie nie ma. Myślę że obecne informację wprowadzają trochę zamętu i nie pewności czy trzeba się rozliczać czy nie . Jak by nie patrzył sprawozdanie trzeba zdawać a w nim dopiero sa zawarte rubryki które każdy może pod siebie dopasować.


Sprawozdania w systemie BDS - awax - 2017-02-21

Jest jeszcze trochę spraw,które nie zostały precyzyjnie ujęte w Ustawie i w projekcie noweli.
Np. klimatyzacja samochodowa w pojazdach innych niż N1 i M1. Tu nadal należy je traktować jako urzadzenia ruchome i wymagany jest certyfikat Fgazy.Jest to zapisane wprost w samochodach chłodniach i naczepach.


Sprawozdania w systemie BDS - Whisky - 2018-02-16

Do 28 lutego muszą sprawdzić sprawozdanie czy to tylko my mamy czas na wysłanie i każda poprawka może być naniesiona po tej dacie? Czekam i czekam a nadal widnieje jako "wysłane" fakt w tym roku trochę późno wysłałem ale czasem tak bywa Wink


Sprawozdania w systemie BDS - MarioO - 2018-02-17

My mamy czas na wysłanie do 28 lutego.Nie wiem ile czasu ma BDS.Pierwsze sprawozdanie z 2015 sprawdzili i zatwierdzili mi po 6 miesiącach za 2017 po 2h


Sprawozdania w systemie BDS - Whisky - 2018-03-22

Tylko ja mam nadal na stronie "Wysłane"? Sad


Sprawozdania w systemie BDS - MarioO - 2018-03-22

Jak wysłane to nie musisz się bać.Za błędnie wysłane sprawozdanie kary nie ma .Niema nawet takiej możliwość bo system nie pozwoli na wysłanie.Matematycznie wszytko się musi zgadzać.


Sprawozdania w systemie BDS - Whisky - 2019-01-17

Helloł... Big Grin po 12godzinach zatwierdzili mi sprawozdanie Cool Jak tam u kolegów?


Sprawozdania w systemie BDS - Momo - 2022-03-28

Przepraszam, że odkopuje ale nie rozumiałem czy jest obwiązek robienia sprawozdania w przypadku klimatyzacji stacjonarnej?