Forum Klimatyzacja
Wymiana urządzenia na gwarancji a CRO - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: EXPERT RADZI (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Wymiana urządzenia na gwarancji a CRO (/showthread.php?tid=10536)



Wymiana urządzenia na gwarancji a CRO - jack63 - 2017-09-05

Witam.
Jak wygląda zgodnie z "naszą" ustawą sytuacja gdy zapisane w CRO urządzenie zostaje po kilku naprawach gwarancyjnych wymienione przez serwis gwaranta na nowe?
Wiadomo nowe urządzenie trzeba wpisać do CRO, ale co zrobić ze "starym"?
Kartę urządzenia trzeba pewnie zamknąć z podaniem powodu : wymiana gwarancyjna, ale co z czynnikiem?
Kto ma dokonać wpisu w tej kwestii?
Niby prosta sytuacja a kłopotów przybyło.
Napiszcie proszę, jak rozwiązujecie takie problemy?
pzdr

PS. 23-08-2017 Adrian podpisał nowelizację "naszej" ustawy. Jakoś cicho na ten temat na forum...


Wymiana urządzenia na gwarancji a CRO - MarioO - 2017-09-05

Urządzenie oddajesz do utylizacji na skup złomu ale taki który ma uprawnienia do odbioru takowego sprzętu.Jeśli nie wiesz gdzie się znajduje taki punkt zadzwoń do Urzędu Gminy lub Miasta dział ochrona środowiska i tam muszą Tobie wskazać.W punkcie utylizacji dostajesz Kartę Odpadu z wagą i specjalnym kodem pod który przypisany jest dany sprzęt.Do 15 marca musisz z tej karty się rozliczyć w Urzędzie Marszałkowskim pod który podlegasz dział Ochrona środowiska.Na podstawie Karty przekazania odpadu wypełniasz odpowiedni druk.Czynnik odzyskujesz do butli i jeżeli nie nadaje się do użytku oddajesz do np.Prozonu. Do 28 lutego wpisujesz w Baza Danych Sprawozdań o SZWO i FGC co odzyskałeś i co oddałeś.Aby zlikwidować kartę urządzenia w CRO potrzebny jest wpis serwisu o odzyskaniu czynnika


Wymiana urządzenia na gwarancji a CRO - jack63 - 2017-09-06

Dzięki za info. Jednak nie o to chodzi. Może niejasno się wyraziłem. Przepraszam.
Chodzi mi o sytuację gdy następuje typowa wymiana gwarancyjna. Sztuka za sztukę. Zepsute kompletne urządzenie zostaje zabrane przez gwaranta. Zostają tylko rurociągi. Akurat był to duży klimatyzator.


Wymiana urządzenia na gwarancji a CRO - MarioO - 2017-09-06

Najlepiej zadzwonić lub wysłać maila z zapytaniem jak oni to widzą.Na pewno przy likwidacji karty urządzenia które już nie będzie używane wymagają odessania czynnika chłodniczego z odpowiednim wpisem w CRO.Chyba że była możliwość odessania czynnika do j.zewnętrznej wtedy zadzwonić że gwarant zabrał urządzenie wraz z czynnikiem.Dzwoniłem kiedyś aby wyjaśnić inną sprawę i nie było problemu z ich strony.


Wymiana urządzenia na gwarancji a CRO - snoze - 2017-10-18

Witam kolegów, podszywam się pod temat. Mam pytanie odnośnie utylizacji sprzętu. Jest to mała szafa chłodnicza. Mam wziąć od klienta owy sprzęt, lecz on potrzebuje kartę przekazania odpadu. Kto taką kartę wystawia? Na pobliskim złomie, gość mówi,że ja mam ją sobie wydrukować, dać klientowi, że odbieram chłodnie i potem na złom. On potem przyjmie mi te urządzenie, lecz ja muszę wystawić fakturę dla złomiarza na sprzedaż owego sprzętu. Czy tak ma być?