Forum Klimatyzacja
Jak skutecznie pozbyć się grzyba ze ścian? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Hyde Park (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Jak skutecznie pozbyć się grzyba ze ścian? (/showthread.php?tid=10678)



Jak skutecznie pozbyć się grzyba ze ścian? - kroms - 2018-01-03

Jak w temacie, w jaki sposób skutecznie pozbyć się grzyba ze ścian, które od czasu do czasu wychodzą gdy pojawia się zwiększona wilgotność.


Jak skutecznie pozbyć się grzyba ze ścian? - DBKlima - 2018-01-03

Wyeliminować wilgoć Tongue


Jak skutecznie pozbyć się grzyba ze ścian? - Whisky - 2018-01-03

Ocieplić ściany od zewnątrz. Można też pomalować ściany farbą z której możesz zmywać grzyb ale to nie do końca się sprawdzi.


Jak skutecznie pozbyć się grzyba ze ścian? - januszk - 2018-01-03

Tutaj nie ma co wymyślać, tylko należałoby zastosować środki przeciw grzybom. Środki dostępne są w różnych odmianach oraz formach aplikacji. Nie bagatelizowałbym sprawy, bo rodniki grzybów to groźne dla zdrowia cholerstwo.
Kolejna sprawa, to wilgoć, bo to głównie przez nią powstają grzyby. Należy zastosować środki pochłaniające wilgoć.


Jak skutecznie pozbyć się grzyba ze ścian? - Bolas - 2018-01-04

Jak chcesz tylko usunąć oznaki to środki chemiczne dostępne w sieciówkach. Jak chcesz usunąć go całkowicie to nie tylko chemia bo to co widać na zewnątrz to tylko zarodnie którymi grzyb się rozmnaża a grzyb niestety siedzi w ścianie. Należy znaleźć przyczynę grzyba a jak wiadomo do jego powstania potrzeba sporej wilgoci, ciepełka i braku obiegu powietrza samo ocieplenie ścian od zewnątrz niewiele da.


Jak skutecznie pozbyć się grzyba ze ścian? - Whisky - 2018-01-04

Ja tam nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale wydaje mi się że jeśli ściana jest zimna a w domu ciepło to powstaje wilgoć między ciepłem a zimny a w tym przypadku na ścianie i się skrapla, wytwarza grzyb. Ocieplenie ściany zmniejszy różnicę temperatury wewnętrznej ze ścianą dzięki czemu nie powstaje wilgoć na samej ścianie. Oczywiście mieszalnik powietrza by się przydał i nie można tu zaprzeczyć.


Jak skutecznie pozbyć się grzyba ze ścian? - Amfan - 2018-01-07

Skuć tynk w tym miejscu i tynkować zaprawą cementowo wapienną (żadnych gipsów :mad: ). zrobić nawietrzaki w oknach i udrożnić kratki wyciągowe. Ogrzewać pomieszczenie w sezonie utrzymując stałą temperaturę bez przerw w ogrzewaniu.


Jak skutecznie pozbyć się grzyba ze ścian? - HC - 2018-01-10

PUFAS (OBI) lub SAVO - w piwnicy walczyłem z grzybkiem pomogło odrazu potem tylko dobrze wywietrzyć i dbać o wymianę powietrza i grzyb to zamierzchła przeszłość.


Jak skutecznie pozbyć się grzyba ze ścian? - atom - 2018-01-15

Sąsiad pomalował ściany farbą z dodatkiem środka przeciwgrzybicznego (taki, co się do farb dodaje), ale to nic mu nie dało... Czytałem ostatnio o ozonowaniu i zastanawiam się nad jego skutecznością. Może to by podziałało. Jakie macie zdanie co do ozonowania?


Jak skutecznie pozbyć się grzyba ze ścian? - Bolas - 2018-01-23

Jest skuteczne ale wszystko zależy od tego jak głęboko grzyb siedzi w murze. Mimo to nie zmienia faktu że trzeba grzybkowi zmienić warunki na mniej przyjazne więc bez usuwania przyczyny nie ma co usuwać skutków.