Forum Klimatyzacja
Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Hyde Park (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? (/showthread.php?tid=10747)

Strony: 1 2


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - kroms - 2018-02-28

Zastanawiam się nad zakupem filtra,
A może ktoś z Was wie, gdzie można dać do przebadania wodę na Śląsku i ile to kosztuje?


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - januszk - 2018-03-02

Z tego co wiem to woda już sama w sobie jest przebadana. Jednakże nie masz pewności cyz nie ma w niej jakichś dziwnych i szkodliwych substancji z rur. Tak więc dla pewności moim zdaniem warto jest wodę filtrować. Tylko nie jakimiś nieskutecznymi dzbankami,

Zamontuj sobie porządne urządzenie filtrujące w domu. W perspektywie czasu nie wychodzi wcale tak drogo.

Od siebie polecam kontakt z nimi https://dystrybutory.eu/ Powinni dobrać najlepszą opcję montażu.


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - obser - 2018-03-02

Ja zamontowałem sobie w domu uzdatniacz wody i to była jedna z trafniejszych decyzji w życiu, ponieważ u nas woda jest super twarda i ma masę kamienia. Skończyło się cotygodniowe czyszczenie sitek, czajnika. Zawsze lepsza będzie kranówka do picia , ale jak masz twardą wodę, to szkoda urządzeń. Musisz zbadać wodę ze swojego kranu, nie jest to drogie, robią to wodociągi. I one odpowiadają za jakość do licznika, a kupę ludzi ma zanieczyszconą instalację wewnętrzną, więc jakość może się różnić. Przykładowo syn mieszka w Poznaniu i tam bez żadnego uzdatniania wodę ma super. Więc recepty nie ma.


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - Whisky - 2018-03-02

My posiadamy dwa duże filtry za licznikiem. Wode mamy straszną, przynajmniej 2 razy do roku czuć chlor i raz na rok jest podany całkowity zakaz picia wody z kranu nawet przegotowaną. Filtry to takie minimum ponieważ każda naprawa rur wiąże się z brudem a za tym zmywarka, pralka, baterie i inne cuda są zawalone momentalnie. Najgorzej gdy ogrzewacz wody jest zabrudzony. Nasze wodociągi genialne nawet nie wiedzą jak twarda woda jest w gminie więc osobiście z obawami piję kawę.


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - obser - 2018-03-02

Za parę złotych kupisz test kropelkowy na twardość w stopnich niemieckich. Przed założeniem uzdatniacza miałem 40 st teraz od 1 do 7. Regenerację złoża robi po zużyciu 1,65 m3. Przed są trzy duże filtry piankowy,sznurkowy i z węglem aktywnym.


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - Bock - 2018-03-03

Dzbanki to ogólnie drogo wychodzą jeśli woda jest twarda szybko kończą się wkłady, dobry jest podobno filtr z odwróconą osmozą znajomek to ma i bardzo chwali, lub filtr typu Redox ( zjonizowana woda alkaiczna, wodór cząsteczkowy działa jako przeciwutleniacz ) tu można poczytać o zasadzie działania:

[reklama]



Polecam obejrzeć sobie film:
https://www.youtube.com/watch?v=31bsduG0B3k

Pzdr.


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - Patrykk - 2018-03-20

ja od kilku lat ( chyba 8) używam w mieszkaniu filtra odwróconej osmozy, nie badałem wody ale wg mnie jest to dobry zakup, gotujemy na tej wodzie i kamienia zero a wcześniej co tydzień od kamienianie czajnika, wodę też piję ta przefiltrowana, wymiana filtrów to koszt ok 150 PLN za komplet raz w roku ( niektóre filtry mogą być 2 lata, ale ja wymieniam wszystko co roku), mogę polecić pod warunkiem że masz pod zlewem miejsce na baniak i możliwość zamontowania na blacie drugiej małej wylewki.


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - 123Lucy - 2018-04-09

Ja mam zwykły filtr węglowy i daje radę Smile


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - mareczek199 - 2018-05-15

ja filtruje jakiś dzbanek brita czy coś takiego


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - obser - 2018-05-15

Woda jest badana i zawiera drogocenne dla organizmu mikroelementy. Jestem przeciwnikiem odwróconej osmozy i picia wody niemal destylowanej. Jak w danym wodociągu jest duża zawartość związków wapnia to warto zainwestować w uzdatniacz ze złożem żywicznym i co najmniej filtr węglowy. Wszystkie urządzenia AGD serdecznie za taką inwestycję podziękują. Choć np. w Poznaniu z ujęcia z którego ma syn w mieszkaniu byłby to niepotzrbny wydatek, bo mierzyłem i twardość dochodzi do 9 st. niemieckich, gdzie u mnie przekraczało 45


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - Poles67 - 2019-06-05

O uzdatnianiu wody wiele można przeczytać tutaj: https://hydropath.pl/uzdatnianie-wody-w-domu/ według mnie w większych miastach jak najbardziej takie rozwiązanie się sprawdzi, ale w mniejszych lub na wsi niekoniecznie. Wszystko zależy właśnie od smaku wody i faktu, czy on nam odpowiada, czy też nie. Każdy człowiek jest inny, mi np. woda kranowa zdecydowanie bardziej smakuje u rodziców, którzy mieszkają na obrzeżach miasta, niż u mnie, niemalże w centrum Smile Obecnie mamy tyle uzdatniaczy do wyboru i tyle ścieżek rozwiązania takiego problemu, że nie ma sytuacji bez wyjścia.


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - obser - 2019-06-05

Woda oczywiście może być zdrowa i spełniać warunki normy, ale u nas jest strasznie twarda i bez uzdatniacza co tydzień czyściłem sitka, czajnik i założenie np. automatycznego mieszacza byłoby wywołaniem swoich problemów. Jedynie po założeniu stacji zmiękczającej jest złudzenie, że nie spłukaliśmy np. mydła z rąk. Ale za radą monterów rzeczy, które prałem wcześniej mam prać parę razy bez detergentów i o dziwo pieniło się jak z płynem, czy saszetką. I używam 50% dawki detargentów z tym samym skutkiem prania.


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - m.tuchocka - 2019-06-18

W Poznaniu w większości dzielnic od dawna pije zwykłą z kranu. Dla dzieci jednak wolę dać przefiltrowaną z dzbanka dobrej firmy na wszelki wypadek.


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - haley.trystan - 2019-10-08

Wszystko o wodzie i jej odpowiednim filtrowaniu. Dzięki temu uzyskamy wodę czystą i miękką.


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - mariabajd - 2019-10-11

Co do komentarza odnośnie tego, że woda z odwróconej osmozy jest niedobra dla zdrowia - oczywiście, odwrócona osmoza jest najdokładniejszym systemem filtracji wody, więc to jasne, że czyści ją też z minerałów. Ale osmozy nowej generacji prawie zawsze mają mineralizator, więc sądzę że to dobre rozwiązanie problemu Smile Ja mam filtr, z którego wychodzą dwa kraniki (z wodą miękką i z wodą zmineralizowaną - z wody miękkiej robię herbatę, kawe, wlewam ją do żelazka czy gotuję na jej bazie).


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - Dobrasin54 - 2020-02-13

Oczywiście podobno woda jest już dobra do picia prosto z kranu, ja jednak używam filtra węglowego, tak na wszelki wypadek

_________________________


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - hyman.turcotte - 2020-02-29

Ja piję filtrowaną. Teraz jest dużo filtrów, z których można skorzystać. Tania sprawa.


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - douglas.norbert - 2020-04-29

Lepiej założyć filtrację. Zdrowsza, tania. Jest też możliwość założenie jonizatora, tylko to już droższa sprawa.


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - wireska - 2021-02-09

Osobiście nie odważyłbym się pić nie zbadanej wcześniej wody. Kto wie co tam może być, a później ludzie skarżą się że są chorzy.


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - Kitek - 2021-03-19

Ja filtruje wodę. Woda z kranu przechodzi przez te rury i zbiera bakterie. Lepiej ja oczyścić. Herbatka mi wtedy lepiej smakuje.


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - RobertPol - 2021-06-04

Już od kilku lat piję tylko jedną wodę, Piwniczankę. Jest bardzo dobrze zmineralizowana, ma odpowiednią zawartość wapnia, magnezu i innych minerałów
<reklama> Po samym smaku tej wody czuć co się pije, a nie kranówki. Szklanka rano dobrze wpływa na przemianę materii


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - margaretka - 2021-10-28

Dotychczas to w sumie ja piłam wodę z kranu, ale oczyszczoną. Natomiast doszło do mnie ostatnio, jak wartościowa jest woda alkaiczna chociażby <reklama, pozdrawiam, ADMIN>. Czy ktoś z was taką pije? Ja słyszałam, że doskonale ona nawadnia organizm i też pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Ale i nie tylko...


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - MariuszM - 2022-06-06

Z kranu, przegotowaną Smile


Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - ebig - 2022-06-14

Woda wodociągowa niejednokrotnie ma lepszą jakość, niż ta w butelce. Kwestia smaku i zapachu zależy głównie od stanu instalacji wewnetrznej- często starej i zaniedbanej. Dlatego dzbanki filtrujace to dobra inwestycja, pod warunkiem regularnej wymiany filtrów.


RE: Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie? - MarkusP - 2022-07-06

Ja piję wodą filtrowaną z dzbanka Wink Piję tak od lipca zeszłego roku Wink Przynajmniej nie mam w domu plastikowych butelek walących sie po domu