Forum Klimatyzacja
Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: EXPERT RADZI (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa (/showthread.php?tid=10976)



Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - kinia1989 - 2018-07-02

Witam.
Czy miał ktoś taki przypadek, że serwisant posiadał tylko certyfikat dla cersonelu a nie miał certyfikatu dla przesiębiorcy. Jest to firma prowadzona przez osobe fizyczna prowadzącą działalność gospodarczą.
Jak na to patrzy UDT i jak Inspektorat Ochrony Środowiska.
Wiem, że mogę spodziewać sie kar.


Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - fgazudt - 2018-07-02

Z ustawy od 4000 do 10000 zł kary.
Za chwilę będzie problem z zakupem czynnika czy nowych urządzeń bo już certyfikat personalny nie wystarczy.
Wpisów do CRO nie ma co robić bo to już wykładanie swojej firmy na tacy dla Wioś.
Jeżeli robisz na dużych obiektach też za chwilę będzie problem z wejściem dla firmy plus jeżeli wystartujesz w przetargu i wygrasz to jest to podstawą do unieważnienia przetargu.

Pozdrawiam


Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - DBKlima - 2018-07-02

Jakoś nikt w tym problemu nikt po za nami nie widzi i wygrywają firmy które nie mają certyfikatu przedsiębiorcy w dużych firmach i instytucjach .
Jak ktoś wysyła im protest to odpowiadają, iż wpisu do CRO będzie dokonywała firma z uprawnieniami .
Ręce opadają . I że mają prawo brać kogoś na podwykonawcę kto do CRO ten wpis zrobi. Patologia .


Przecież tak na dobrą sprawę po nip jestem wstanie znaleźć w promieniu 50kW ze 20 firm działających bez certyfikatu przedsiębiorstwa . Bo tak jest taniej, nie muszą spełniać wymogów i wydawać klasy .


Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - DBKlima - 2018-07-02

Prawda jest taka że nie ma opcji byś wziął do reki telefon zadzwonił i zgłosił bo nie masz komu, a nawet jak znajdziesz właściwą osobę to usłyszysz że firma bez uprawnień może świadczyć usługi na rzecz innych podmiotów z certyfikatem i co jest dla mnie idiotyczne firma z certyfikatem może świadczyć usługi na rzecz firmy bez certyfikatu które przypadkowo wygrały zlecenie a nie spełniają wymogów prawnych.


Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - fgazudt - 2018-07-02

ok DB rozumiem Ciebie. Chociaż sam upierdzieliłem trochę przetargów.

Ale teraz dochodzimy do sedna sprawy i nie odbierz tego osobiście bo mimo że się nie znamy wiem po wpisach i po Twojej wypowiedzi że Ty tego nie robisz. Dochodzimy do momentu że My ( mówiąc globalnie o firmach z Certyfikatem nie podejmujmy się się takich tematów jak zrobienie wpisu dla takich firm lub kasujmy ich na tyle żeby im się to nie opłacało. Nie wierzę że gdyby wszyscy na sztywno się trzymali ceny od 200 zł za kontrolę szczelności urządzenia najmniejszego to takie firmy bez przetargów nadal by je wygrywały )
Po za tym jestem wrednym ch ..... i jak wiem że firma nie posiada uprawnień od razu piszę o tym do Wioś, i to nie dlatego że lubię podpierdalać ale dla tego że Ja czy Ty czy inne firmy działają legalnie ponoszą koszty sprzętu, certyfikatów itp. a takie Zenki mają to w d..... A nawet jak spróbują się wywinąć jakimś podwykonawcą to jak już jest Wioś to przynajmniej mam pewność że z innych obszarów działalności ich skontrolują więc nie ma siły żeby nie skończyło się to dla nich jakąś przykrością.


Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - Amfan - 2018-07-02

No bo to są firmy, często spółki , które są tworzone po układzie na potrzeby danej chwili ściśle powiązane z inwestorem. W umowie mają takie kary że nikt normalny takiej umowy nie podpisze, a oni podpisują . Pieniądze wypłacone wracają do inwestora w postaci kar umownych bo od tego nie ma Vatu.


Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - Haurox91 - 2018-07-02

Panowie, a nie jest to tak, że naszym obowiązkiem jest poinformowanie klienta o certyfikatach i CRO i to on świadomie podejmuję decyzje czy bedzie z tego korzystał czy nie w końcu to operator za wszystko odpowiada, serwis ma za zadanie poinformowanie i wytłumaczenie całego tego bajzlu.


Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - kinia1989 - 2018-07-07

A jeśli w tym roku mój serwisant dokona wpisu juz posiadając certyfikat dla przedsiębiorcy, to kontrola z wiośiu będzie patrzała na wpisy dokonane w ubiegłym roku i może ukarać operatora za rok poprzedni ?


Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - kinia1989 - 2018-07-07

Haurox91 napisał(a):Panowie, a nie jest to tak, że naszym obowiązkiem jest poinformowanie klienta o certyfikatach i CRO i to on świadomie podejmuję decyzje czy bedzie z tego korzystał czy nie w końcu to operator za wszystko odpowiada, serwis ma za zadanie poinformowanie i wytłumaczenie całego tego bajzlu.

Niestety w praktyce wygląda to zupełnie inaczej, a szkoda bo wielu z nas jest pewnych zapisów ustawowych nieświadomy.


Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - DBKlima - 2018-07-09

kinia1989 napisał(a):A jeśli w tym roku mój serwisant dokona wpisu juz posiadając certyfikat dla przedsiębiorcy, to kontrola z wiośiu będzie patrzała na wpisy dokonane w ubiegłym roku i może ukarać operatora za rok poprzedni ?

Twój serwisant może serwisować ile chce i gdzie chce i dla kogo chce jeśli ma certyfikat personalny .


Ty jako przedsiębiorca możesz go zatrudnić/zatrudniać .
Ty jako przedsiębiorca montując serwisując urządzenia a następnie wystawiając fakturę klientowi łamiesz prawo ponieważ nie masz certyfikatu przedsiębiorcy . Możesz takie usługi świadczyć innej firmie chłodniczej jako podwykonawca.


Klient końcowy (firma/organizacja) powinien sprawdzić dokumenty i certyfikaty jeśli dokonuje wpisu do CRO bo to jego obowiązek jako operatora .


Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - Bajlando - 2020-01-12

Jestem osobą indywidualną i chciałbym zrobić certyfikat dla personelu fgaz. Jeśli taki certyfikat będe posiadał to będe mógł kupić sobie klimatyzacje i sam ją założyć u siebie w swoim domu ?


Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - obser - 2020-01-13

kinia1989 napisał(a):Witam.
Czy miał ktoś taki przypadek, że serwisant posiadał tylko certyfikat dla cersonelu a nie miał certyfikatu dla przesiębiorcy. Jest to firma prowadzona przez osobe fizyczna prowadzącą działalność gospodarczą.
Jak na to patrzy UDT i jak Inspektorat Ochrony Środowiska.
Wiem, że mogę spodziewać sie kar.

Jest to sytuacja, gdzie chcesz się zajmować klimatyzacją mobilną inną niż w samochodach osobowych (bo tu starczy zaświadczenie o ukończeniu kursu).


Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - strazak123 - 2020-01-15

Pytanie z innej beczki. Jaki konkretnie sprzęt i jaka konkretnie dokumentacja jest wymagana do certyfikatu?


Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - strazak123 - 2020-01-16

strazak123 napisał(a):Pytanie z innej beczki. Jaki konkretnie sprzęt i jaka konkretnie dokumentacja jest wymagana do certyfikatu?
cofam pytanie o sprzęt. Znalazłem już. Jednak nie wiem jakie dokumenty i procedury trzeba mieć.


Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - zhu.agmet - 2020-01-18

strazak123 napisał(a):
strazak123 napisał(a):Pytanie z innej beczki. Jaki konkretnie sprzęt i jaka konkretnie dokumentacja jest wymagana do certyfikatu?
cofam pytanie o sprzęt. Znalazłem już. Jednak nie wiem jakie dokumenty i procedury trzeba mieć.

Strazak123 - wysłałem wiadomość na e-mail.


Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - Marcin87 - 2020-04-07

Witam,
Jestem tu nowy więc na początek witam wszystkich

Mam pytanie a raczej prośbę czy ktoś posiada wzór procedur do UDT bo jestem w trakcie ich "twoarzenia" i mam z tym trochę problemów, a żeby uzyskać wzory z Prozonu trzeba czekać 72 h na rejestrację konta.

Pozdrawiam


Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - DBKlima - 2020-04-08

72h to przecież bardzo mało poczekaj dostaniesz i będziesz miał wszystko zgodnie z aktualnymi przepisami


Certyfikat dla personelu i dla przedsiębiorstwa - Marcin87 - 2020-04-08

Wierz mi, w dobie koronawirusa to bardzo dużo, zakładam firmę od 21 lutego. Dla mnie każdy dzień robi różnicę.