Forum Klimatyzacja
Wybór oczyszczacza powietrza - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Wentylacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Wybór oczyszczacza powietrza (/showthread.php?tid=11125)



Wybór oczyszczacza powietrza - januszk - 2018-09-25

Dodam, że chodzi o mieszkanie w Krakowie. Zbliża się sezon grzewczy i znowu będzie spory problem ze smogiem. W związku z tym rozważamy opcję zakupu mieszkaniowego oczyszczacza powietrza. Możecie polecić coś w tym zakresie? Na co należy zwracać uwagę przy zakupie?


Wybór oczyszczacza powietrza - kroms - 2018-09-25

Wybór jest dosyć duży, bo coraz więcej marek i producentów konstruuje oczyszczacze do powietrza. Moim zdaniem w miejscowościach w których nagminnie normy zanieczyszczeń powietrza są przekraczane, a dotyczy to tak nprawdę większości miejscowości które nie są położone nad wybrzeżem, warto zastanowić się nad zakupem. Zwłaszcza w celu oczyszczenia powietrza z tych szkodliwych pyłów typu PM10 oraz PM2,5. Sugeruję sprawdź sobie oczyszczacze od Alfda, które pod względem ceny do jakości prezentują się na dobrym poziomie. Zwłaszcza takie modele jak Alfda ALR300, Alfda ALR550. Ten pierwszy przeznaczony jest do oczyszczania powietrza w domach czy mieszkaniach do 60 m/kw. Wyposazone są m. in. w filtr HEPA.

Filtr HEPA odpowiada za ograniczanie zanieczyszczeń powietrza takich jak: zawieszone pyły, PM 2,5, PM10, dym, sierść zwierzęcą, zarodniki grzybów, kurz domowy i cząsteczki sadzy.


Wybór oczyszczacza powietrza - krimz - 2018-11-25

Pierwszym urządzeniem na rynku które czerpie powietrze zewnętrzne i wprowadza powietrze czyste jest SmogVent.
Jestem posiadaczem tego urządzenia, urządzenie montuje się poprzez wywiercenie otworu w ścianie o średnicy 16cm. Smogvent usuwa pył zawieszony PM 2.5, neutralizuje grzyby, pleśnie i zapachy. Póki co jestem bardzo zadowolony z jakości powietrza w domu - urządzenie posiada 3 biegi wentylatora.


Wybór oczyszczacza powietrza - klarkson - 2019-01-07

Zwykle staje się problemem czy kupic oczyszczacz z nawilżaczem czy bez. Oczyszczacze bez nawilżacza są tańszym rozwiązaniem. Pełnią jednak funkcję pozbywania się pyłów PM 2.5 i PM 10. Pozbawienie ich dodatkowych funkcji sprawia, że będą tańsze w zakupie.
Nawilżacz jest jednak dobrą funkcja. Takie urządzenie można zakupić osobno, natomiast 2w1 oszczędzi miejsce w naszym pomieszczeniu.
Podstawą oczyszczacza powinien być filtr HEPA. W większości przypadków producenci deklarują, że skuteczność usuwania pyłów PM 2.5 i PM 10 wynosi ponad 99%. Same filtry HEPA mają również różne oznaczenia. HEPA H13 ma skuteczność na poziomie 99%, ale już HEPA H10 spada do 85%.

Jeśli miałbym tutaj wskazać dobrą firmę to będzie to albo Blaupunkt, albo blueair. Można kupic z tego co wiem jedynie internetowo. Na przykład tutaj [reklama]


Wybór oczyszczacza powietrza - ikswonaj - 2019-02-10

Ja niedawno szukałam nawilżacza powietrza po rozsądnej cenie. Wybór oczyszczaczy na rynku jest dosyć duży. Ja swój [reklama] miernik jakości powietrza nabyłam w pewnym sklepie internetowym. Poleciła mi te oczyszczacze moja koleżanka, której syn również choruje na alergie i według niej sprawdza się świetnie. Mam nadzieje, że tak samo będzie w moim przypadku. Na dodatek jakość naszego powietrza w Polsce jest fatalna.... Więc wydaje mi się, że w każdym domu przyda się taki miernik jakości powietrza :).