Forum Klimatyzacja
Zamrażarka Bastia chłodzi tylko do -9 - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Zamrażarka Bastia chłodzi tylko do -9 (/showthread.php?tid=12542)



Zamrażarka Bastia chłodzi tylko do -9 - SuchyPawel - 2022-02-09

Witam wszystkich jestem mozna powiedziec jeszcze zielony w tej dziedzinie ale interesuję się nia od jakiegos czasu wiec wszystko przedemna ale prosze was o pomoc w diagnozie usterki.
Pacjent: BASTIA BANCO BAR
Usterka: chłodzi tylko do -9
Kompresor: embraco NEK2168GK
Opis: jakies 5-6 miesiecy temu byl wymieniony kompresor (jak dla mnie bez potrzeby) po wymianie kompresora bylo okey ale nie do końca, chlodzialrka dziala osiągała zadana temperature(-18°) ale kompresor byl bardzo gorący. Nadszedł czas rozmrażania, po zabiegu włączam i niestety chłodzi do -9° rurka kompresor-radiator bardzo goraca ciezko dotkac, rurka kompresor-zamrażarka zimna oszroniona.

Proszę o pomoc w diagnozie
Proszę także o wskazówki czlowiek sie zawsze uczy.
Dziekuje


Zamrażarka Bastia chłodzi tylko do -9 - coolmaker1 - 2022-02-10

Serwisant od wymiany potrzebny , jest chyba gwarancja na usługę?


Zamrażarka Bastia chłodzi tylko do -9 - czesio26 - 2022-02-10

Ulatnia sie gaz poprzez mikro nieszczelności w rurkach parownika-złomuj


Zamrażarka Bastia chłodzi tylko do -9 - SuchyPawel - 2022-02-10

Witam dziekuje za szybie odpowiedzi.
Co do gwarancji ta firma nas olała nie odbierają telefonów. Mowie dlaczego okazalo sie ze serwisant z szefem otworzyli taki sam biznes jak nasz wiec wiadomo o co chodzi. Dlatego sie pytam czy jest możliwość naprawy i jaki koszt.
Dodam jeszcze że pod czas diagnozy usterki (uszkodzony kompresor według serwisanta) nie stwierdził nic innego, jak dla mnie byl silnik wiatraka zatarty dzial ale malo wydajnie (wczoraj wymienilem) , drugi błąd jaki zrobił serwisant nie wymienił osuszacza. Dlatego pytam czy przyczyna jest nie wystarczająca ilość gazu w ukladzie, czy może być coś więcej np. Kompresor

Dzieki za odpowiedzi.


Zamrażarka Bastia chłodzi tylko do -9 - czesio26 - 2022-02-10

dopiero doczytałem"rurka powrotna oszroniona"-to oznaka,że masz freonu za dużo !!.Wezwij serwis i niech Ci albo upuszczą gazu i ustawia odpowiednie parowanie,albo próżnia i gaz według tabliczki znamionowej.
Sprężarka jest dobra.


Zamrażarka Bastia chłodzi tylko do -9 - czesio26 - 2022-02-10

Zakładam,że wentylator fufa a skraplacz czysty.....


Zamrażarka Bastia chłodzi tylko do -9 - SuchyPawel - 2022-02-11

Wiatrak dziala jak powinien na 100%, skraplacz czysty osobiscie czyszcze co miesiąc sprężonym powietrzem. Może polecicie coś do tego celu jakis srodek lub skuteczna metodę czyszczenia skraplaczy mam taki jeden co jest mocno zabity i nie idzie go przedmuchać. Chyba zadzwonie po kogos kto wymieni gaz i nabije ile powinno byc 1,7kg z tego co kojarzę.
Dzieki za pomoc. Napisze później co i jak


Zamrażarka Bastia chłodzi tylko do -9 - miezala5 - 2022-04-01

1,7kg!!!!?
To zamrażarka czy komora Mroźnicza?
Bo już się pogubiłem!Smile)


Zamrażarka Bastia chłodzi tylko do -9 - SuchyPawel - 2022-04-29

Komora brzmi jak coś wielkiego. To jest unit 2m dlugi 1m wysoki. Jeszcze dokładnie sprawdzę ile tego gazu powinno być na tabliczce jest napisane R404a i napewno ponad 1kg, wydaję mi sie że 1.7kg na 99%. Muszę sprawdzić jeszcze raz. Powiedźcie mi jedno w tym momencie jest gaz w układzie za mało lub za dużo jak sprawdzic czy mechanior nabił za dużo czy nie dobił bo można sie po nim tego spodziewac.
Mam sporo pytań na temat chłodnictwa co I jak, czytam na ten temat troche, ale co fachowcy to fachowcy. Wiedza fachowca jest najcenniejsza.