Forum Klimatyzacja
Klimatyzacja nie załącza się przy rozgrzanym silniku. Suzuki sx4 - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Klimatyzacja nie załącza się przy rozgrzanym silniku. Suzuki sx4 (/showthread.php?tid=12615)



Klimatyzacja nie załącza się przy rozgrzanym silniku. Suzuki sx4 - Gambin - 2022-05-21

Dziwny problem, nie znajduję opisu takiego przypadku. Prosze o pomoc. Suzuki SX4. Kimatyzacja nie załącza się przy rozgrzanym silniku. A przy zimnym tak. Co ciekawe, klima raz załączona przy zimnym silniku ( po kilku godzinach parkowania) wcale się nie rozłącza. No, przynajmniej przed 1,5 godz jazdy , bo dłużej to nie wiem, nie było próbowane. Jednak przypuszczam, że nie rozłączy się wcale tak długo, jak długo nie wyłączyć silnika, obojętne czy się jedzie czy się stoi, ważne aby silnik cały czas pracował.
Natomiast wystarczy się przejechać 10 minut, wyłączyć silnik i ..umarł w butach. Przy ponownym uruchomieniu silnika nie działa klimatyzacja. Z nawiewów leci powietrze ciepłe, nie schłodzone.
Conajmniej 2 speców od klimy twierdziło, że coś takiego jest NIE MOŻLIWE. A jednak. Obecnie mam nawet zupełnie nową chłodnice od klimy oraz nowy czynnik. To przy okazji naprawy po lechuchnym dzwonie. Nie zmieniło to nic. Nadal klima załącza się wyłącznie po dłuższym postoju a przy rozgrzanym silniku nie działa. Co to może być ? Co robić ?


Klimatyzacja nie załącza się przy rozgrzanym silniku. Suzuki sx4 - Gambin - 2022-05-25

Żadnego pomysłu ?
Po uruchomieniu zimnego silnika wyraźnie słychać klik po którym uruchamia się wentylator i wtedy leci zimne powietrze z klimy. Po ok 10 sek kolejny klik i wentylator przestaje działać. Po kolejnych 10 sek znów klik i się zalącza. I tk w kółko. Częstotliwość złączania / rozlączania jest uzależniona od biegu na który ustawie tą manualną klimtyzację, co logiczne. Na najwyższym biegu nie rozłącza sie wcale, działa non stop, bez przerw.
Jak raz złapie na początku ten rytm, to funkcjonuje bez końca dokąd nie wyłączyć silnika. I nie przeszkada wtedy ani temperatura otoczenia ani silnika - nic nie przekadza załącza się i rozłącza przez wiele godzin jazdy .
Problemem jest ponowne uruchominie klimatyzacji kiedy silnik jest już gorący. Tylko wtedy nie załapuje.
Na logike , jeśli coś byloby z termostatem nie tak i z przekazywaniem z jakiś czujników info do klimy o wysokiej temperaturze silnika , co by powodowało nie załączanie się klimy, to wówczas ta klima , raz na zimno załączona by sie nie załączała automatycznie w tych swoich "10 sek " interwalach po rozgrzaniu silnika. Przestała by działać w trakcie jazdy, a tak się nie dzieje. Na raz załączonej na zimno klimie mogę jechać i 10 godzin w najgorszy upał i interwale zał/ wył działają.
Zatem przyczyna musi być inna, nie termostat ani czujniki przekazujące do klimy info o temperaturze.


RE: Klimatyzacja nie załącza się przy rozgrzanym silniku. Suzuki sx4 - wing - 2022-06-30

(2022-05-25, 05:52:25)Gambin napisał(a): Żadnego pomysłu ?
Po uruchomieniu zimnego silnika wyraźnie słychać klik po którym uruchamia się wentylator i wtedy leci zimne powietrze z klimy. Po ok 10 sek kolejny klik i wentylator przestaje działać. Po kolejnych 10 sek znów klik i się zalącza. I tk w kółko. Częstotliwość złączania / rozlączania  jest uzależniona od biegu na który ustawie tą manualną klimtyzację, co logiczne. Na najwyższym biegu nie rozłącza sie wcale, działa non stop, bez przerw.
Jak raz złapie na początku ten rytm, to funkcjonuje bez końca dokąd nie wyłączyć silnika. I nie przeszkada wtedy ani temperatura otoczenia ani silnika - nic nie przekadza załącza się i rozłącza przez wiele godzin jazdy .
Problemem jest ponowne uruchominie klimatyzacji kiedy silnik jest już gorący. Tylko wtedy nie załapuje.
Na logike , jeśli coś byloby z termostatem nie tak i z przekazywaniem z jakiś czujników info do klimy o wysokiej temperaturze silnika , co by powodowało nie załączanie się klimy, to wówczas ta klima , raz na zimno załączona by sie nie załączała automatycznie w tych swoich "10 sek " interwalach po rozgrzaniu silnika. Przestała by działać w trakcie jazdy, a tak się nie dzieje. Na raz załączonej na zimno klimie mogę jechać i 10 godzin w najgorszy upał i interwale zał/ wył działają.
Zatem przyczyna musi być inna, nie termostat ani czujniki przekazujące do klimy info o temperaturze.
 Witam serdecznie.
Kolego mam identyczny problem z klimatyzacją w moim SUZUKI SX4 1,6 120KM, jeżeli rozwiążesz problem to proszę napisz co było nie tak z klimatyzacją. Ja wymieniłem czujnik ciśnienia i napełniłem na nowo układ. Nic to nie dało. Jest identycznie tak jak w twoim przypadku.

Witam serdecznie.
Kolego mam identyczny problem z klimatyzacją w moim SUZUKI SX4 1,6 120KM, jeżeli rozwiążesz problem to proszę napisz co było nie tak z klimatyzacją. Ja wymieniłem czujnik ciśnienia i napełniłem na nowo układ. Nic to nie dało. Jest identycznie tak jak w twoim przypadku.


RE: Klimatyzacja nie załącza się przy rozgrzanym silniku. Suzuki sx4 - MarcinT - 2023-05-20

Cześć

I jak, problem rozwiązany? Smile


RE: Klimatyzacja nie załącza się przy rozgrzanym silniku. Suzuki sx4 - wing - 2023-08-15

(2023-05-20, 13:53:13)MarcinT napisał(a): Cześć

I jak, problem rozwiązany? Smile
Problem nie rozwiazany. Może ktoś miał taki przypadek i wie jak to rozwiązać. Z góry dziekuję za wszelkei sugestie ipodpowiedzi. Nadmienię, że po wcisnieciu włącznika klimy uruchamia się wentylator ale sprężarka nie rusza


RE: Klimatyzacja nie załącza się przy rozgrzanym silniku. Suzuki sx4 - Marek66 - 2023-09-17

Niestety ja również posiadam ten sam problem i szukam rozwiązania proszę o podpowiedzi