Forum Klimatyzacja
Ustawienie ruchu żaluzji w amber prestige - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Ustawienie ruchu żaluzji w amber prestige (/showthread.php?tid=12965)



Ustawienie ruchu żaluzji w amber prestige - DPiatek - 2023-01-24

Dzień dobry, może ktoś spotkał się z takim problemem, po uruchomieniu klimatyzatora ruch żaluzji przy nastawie pełnego zakresu odbywa się tylko od dołu do połowy wylotu powietrza przy innych nastawach np. maksymalnie do góry, dochodzą tylko do poziomu i wszystko wieje po głowie, po nastawieniu ręką wszystko pięknie pracuje na wszystkich trybach możliwych ustawień, aż do momentu ponownego włączenia klimatyzatora i tutaj od nowa trzeba ustawić, może ktoś ma podobny problem i go rozwiązał, proszę o pomoc.
Darek


RE: Ustawienie ruchu żaluzji w amber prestige - Tytanowy Janusz - 2023-01-24

Odlaczaleś klimatyzator z zasilania? Wtedy powinien po ponownym uruchomieniu dociagnac zaluzje i działać prawidłowo.


RE: Ustawienie ruchu żaluzji w amber prestige - DPiatek - 2023-01-24

Dziękuję za odpowiedź, zrobiłem jak radzisz i nic to nie pomogło dziwnie zachowuje si e moja jednostka wewnętrzna i tak wszystkie funkcje tj. chłodzenie, wentylator, automatyczna funkcja itp. zaluzje pracują w pełnym zakresie jak tylko uruchomię funkcję grzania ich ruch ogranicza się tylko do niecałej połowy zakresu od dołu. Dziwne ale tak jest, zgłaszam to do instalatora niech coś robi klima jest na gwarancji.


RE: Ustawienie ruchu żaluzji w amber prestige - Tytanowy Janusz - 2023-01-24

Aa jesli na grzaniu to ok, nie masz co zgłaszać. Tak ma być cieple powietrze z wylotu klimy ma isc w dół tak zeby klimatyzator nie mielił swojego podgrzanego.


RE: Ustawienie ruchu żaluzji w amber prestige - DPiatek - 2023-01-25

Dzień dobry, dziękuje Ci bardzo za odpowiedź jest to logiczne ale jeżeli mogę Ciebie spytać o jedno zagadnienie a chodzi o temperatury podawane przez jednostkę wiszącą zaraz po jej włączeniu dla przykładu pokazuje temperaturę 11 stopni (termometr w pokoju 16), po naciśnięciu na pilocie ikony domku z termometrem 16 stopni a po włączeniu funkcji odczytu z temperatury z pilota 20. Co to jest za temperatura która pokazuje się po włączeniu jednostki ???, rozumiem różnicę pomiędzy temp. z jednostki i z pilota ale ta pierwsza po włączeniu jest jakaś dziwna nie mająca nic wspólnego z pozostałymi.


RE: Ustawienie ruchu żaluzji w amber prestige - Tytanowy Janusz - 2023-01-25

Musisz sam wydedukowac moze to temperatura zewnetrzna choć 11 raczej nie miałeś Ogolnie na wyswietlaczu jednostki wewnetrznej jak naciskasz domek informacja o temp pokazuje sie na 3sek pozniej przechodzi na temp przez Ciebie zadaną. Domek ma 3 tryby temo zadana, temp z pilota i temperatura na zewnatrz (nie pokazuje ujemnych temp)


RE: Ustawienie ruchu żaluzji w amber prestige - DPiatek - 2023-01-25

(2023-01-25, 08:50:42)Tytanowy Janusz napisał(a): Musisz sam wydedukowac moze to temperatura zewnetrzna choć 11 raczej nie miałeś  Ogolnie na wyswietlaczu jednostki wewnetrznej jak naciskasz domek informacja o temp pokazuje sie na 3sek pozniej przechodzi na temp przez Ciebie zadaną. Domek ma 3 tryby temo zadana, temp z pilota i temperatura na zewnatrz (nie pokazuje ujemnych temp)
Dzwoniłem do Free Gree Polska nic się tam nie dowiedziałem to jakieś żenujące taka firma i tylko odsyłają do instalatora ale to tak na marginesie, zgadzam się z Tobą co do ruchu żaluzji w pracy mam taką samą jednostkę i tutaj ruch żaluzji pomiędzy funkcjami grzania a pozostałymi różni się o 1 cm np. chłodzenie górne położenie żaluzji 3,5 cm od punku w którym mierzę a grzanie 4,5 cm w domu grzanie zaczyna się 6,5 cm  a chłodzenie jest ok. od 3,5 cm i jeszcze jedno podczas zamykania słychać delikatne trzaski w okolicach silnika od żaluzji tylko przy funkcji grzania może jakiś sposób regulacji dałby pozytywny efekt.


RE: Ustawienie ruchu żaluzji w amber prestige - Tytanowy Janusz - 2023-01-25

Nie wiem czego chciales sie od nich dowiedziec Żaluzja nie ma zadnych regulacji. Jesli tylko przy zamykaniu cos tam strzela to olej. Lepiej zainteresuj sie grzałką tacy ociekowej. Ktora podobno pobiera kilkadziesiat wat gdy urządzenie jest wyłączone a temperatura na zewnatrz ujemna. Jak masz watomierz a urzadzenie na wtyczce to zweryfikuj to.


RE: Ustawienie ruchu żaluzji w amber prestige - kwiatyyy1 - 2023-01-26

(2023-01-25, 10:33:31)Tytanowy Janusz napisał(a): Nie wiem czego chciales sie od nich dowiedziec  Żaluzja nie ma zadnych regulacji. Jesli tylko przy zamykaniu cos tam strzela to olej. Lepiej zainteresuj sie grzałką tacy ociekowej. Ktora podobno pobiera kilkadziesiat wat gdy urządzenie jest wyłączone a temperatura na zewnatrz ujemna. Jak masz watomierz a urzadzenie na wtyczce to zweryfikuj to.



w punkt !