Forum Klimatyzacja
Klimatyzacja Samsung - a może coś innego ? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzacja Samsung - a może coś innego ? (/showthread.php?tid=14025)



Klimatyzacja Samsung - a może coś innego ? - Masaq - 2023-07-25

Dzień dobry.

Poszukuje rozwiązania do 3 pomieszczeń :
1 x 35m2 ( salon + aneks na parterze + kawałek klatki schodowej )
2 x 15m2 ( 2 x sypialnia na wspólnym multi )

Otrzymałem ofertę na Samsungu  :

sypialnie : agregat multi 4kW + 2 x jednostka 2kW
salon : agregat 3.5kW

Seria COMFORT za 18 000 zł z montażem i VAT 8%
Seria AVANT za 20 500 zł z montażem i VAT 8%

Widzę rożne opinie na forum o samsungu - czy warto możesz poszukać innych ofert ?
Słyszałem dobre opinie o Mitsubishi, Gree i Toshiba.

LG - podobno się skończyło klika lat temu 
DAIKIN - jak wyżej
Haier - niezbyt, podobno w tej cenie już dużo lepsze jest GREE

Prośba o poradę i nie linczowanie ;] - nie znam się zupełnie, piszę jedynie co słyszałem od znajomych lub firm które robiły mi oferty.

Od Samsunga odpycha mnie także rozwiązanie windfree, które wygląda na bardzo skomplikowane.
Nie oczekuję nic więcej niż połączenie z internetem i cisza ( nie potrzebuje skanowania, super filtrów, powłok antybakteryjnych itp )


RE: Klimatyzacja Samsung - a może coś innego ? - Tytanowy Janusz - 2023-07-25

Ci doradzcy jakoś sensownie to argumentowali?
Z tego na pewno gree będzie najtansze na modelu pular 2x2.2 i 3.2 powinienes sie zmieścic w 13k brutto


RE: Klimatyzacja Samsung - a może coś innego ? - Masaq - 2023-07-25

Sensownie ?

Głównie awaryjność i spadek jakości wykonania na przestrzeni lat poszczególnych producentów, a przez to także ilość reklamacji oraz wygoda użytkowania ( hałas ) i późniejszy serwis.

Ja rozumiem że każdy poleca co zna i ma różne doświadczenie i być może są inni lepsi producenci niż Samsung i Mitsubishi , dlatego pytam innych fachowców - może gree i haier nie jest złe i warto także poszukać także tam, ale tego nie wiem.

W dodatku mam znajomych którzy maja od kilku lat pompy ciepła Mitsubishi i są bardzo zadowoleni - a to jednak dla mnie jako dla laika na tyle zbliżone urządzenie do klimatyzacji że na „chłopski rozumem” uważam że skoro pompa ciepła jest dobra to i klimatyzacja tez powinna.

I znowu mam tez innych znajomych którzy maja sinclair czy jakoś tak i kaisai i są zadowoleni, ale tutaj nie mam przekonania.


RE: Klimatyzacja Samsung - a może coś innego ? - Tytanowy Janusz - 2023-07-25

Ale to tylko przekonanie bo Sinclair to brandowany gree Wink 1do1 to samo... Sinclair miał poroniona politykę cenowa bo bywało, że byl drozszy od gree.
Moim prywatnym zdaniem klimatyzacja nie daje znaczącej przewagi gdy wydamy na nią 2x wiecej, to nie samochód. Najtańsza marka moze dmuchac chlodem i byc cicha tak samo jak ta 3x drozsza.
Absolutna bezawaryjnosc moze być wymagana np w serwerowni a w domu mozna odpuscić 5lat na chińczyka dostajesz.


RE: Klimatyzacja Samsung - a może coś innego ? - Masaq - 2023-07-25

Ok, rozumiem.

Przemawia to do mnie.

Miałbym w takim razie 3 pytania i prośba o poradę :
- od jakich producentów trzymać się z daleka
- czy Samsung lub Mitsubishi to ewentualnie dobry wybór
- jaka firmę jeszcze ewentualnie brać pod uwagę ( gree, toshiba, hitachi ? )

Najbardziej obawiam się sytuacji że za 3 lata nie będą już dostępne części do danego modelu.


RE: Klimatyzacja Samsung - a może coś innego ? - Tytanowy Janusz - 2023-07-25

Ja bym prędzej zapytał od jakich instalatorów trzymać się z daleka Wink
Duze marki typu gree maja ugruntowana pozycję w ich interesie jest miec części zamienne. Dajac 5 lat gw a nie majac zamiennych musieliby wymieniać klientowi całe urządzenie.
Ja Ci nie doradzę co jest dobrym wyborem. Mi osobiacie podoba sie LG jakosc lepsza od chińczykow ale to nie znaczy ze pozyje dłużej.
Nie chcesz wykosztować się zbytnio mozesz zamówić gree.


RE: Klimatyzacja Samsung - a może coś innego ? - Masaq - 2023-07-26

O instalatorów raczej jestem spokojny.

Firma od około 20 lat na rynku, która działa przez cały czas na 3 lub 4 ekipy montażowe, tyle mają zleceń.