Forum Klimatyzacja
Proszę o opinie - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Proszę o opinie (/showthread.php?tid=282)



Proszę o opinie - awax - 2006-09-10

Witam
Proszę o opinie na temat porad oficjalnego eksperta forum.
Odpowiedzi typu "chłopcy bawcie się sami","teraz nie mam czasu"jednostka zewnętrzna w monobloku itp.powodują,że zaczynam się wstydzić.
Nikt nie wymaga od kogokolwiek aby się na wszystkim znał i może czasem warto nie zabierać głosu w jakiejś kwestii.
Bez urazy ,ale dla mnie tytuł inżynier wyklucza "lanie wody dla Alutki"
mgr inż.mechanik-energetyk Władysław Urbański


Proszę o opinie - Andrzej Molicki - 2006-09-11

Nie chciałbym się narażać nikomu jako że na tym forum jestem krótko a i sam jestem w powijakach i do wiedzy dochodzę przez praktykę i pomyłki , ale podzielam uwagi Pana Władka /awax/. Nie wiem z czego wynikają tak enigmatyczne a czasami wręcz nie trzymające się kupy wypowiedzi /eksperta/
inż Mirosława J Czy jest to spowodowane brakiem umiejętności przekazania wiedzy /nie każdy umie nauczyć czy wytłumaczyć / czy brakiem samej wiedzy co powoduje chaotyczne i nieskładne odpowiedzi i motanie się.


Proszę o opinie - YN - 2006-09-11

Szanowni Panowie
Jeśli kogokolwiek urzaziłem swoją wypowiedzią ... to przepraszam!!!
Jeśli chodzi o sprawy techniczne, to mowa była o klimatyzatorze typu przenośnego, co potraktowałem z uśmiechem? Nie było mowy o monobloku!!!
Klimatyzatory tzw. przenośne są też konstruowane ze skraplaczem "wyrzucanym" na zewnątrz (np. Sanyo), który jest z nią łączony przewodami elastycznymi (2,0 do 2,5 m) i szybkozłączem (z zaworami zwrotnymi), na ile pamiętam kulowymi a być może stożkowymi.
Oczywiście pojęcie monobloku jest mi znane, i tak dla prządku, dotyczy głównie klimatyzatorów typu okiennego jak również tych rozwiązań, które mają "kontakt" z powietrzem zewnętrznym poprzez rury (przeważnie nie izolowane) typu flex.
Postaram się nie popełnić kolejnej niezręczności w dzieleniu się wiedzą z Czytelnikami PORTALU, jak też w sposób bardziej wyważony przekazywać informacje.
Pozdrawiam


Proszę o opinie - awax - 2006-09-11

Witam,naprawdę nie chcę być złośliwy ,ale wyrażnie było napisane"MONOBLOK stoi nasłoneczniony pod oknem...."
Niezależnie od tego przypadku ,gdyby Pan Panie Mirosławie znalazł chwilę czasu i spokojnie przeczytał swoje ostatnie posty (kilkanaście) to tak naprawdę poza dwoma,może trzema nic one nie wnoszą ,natomiast chyba zbyt często pisane są w lekceważącym adwersarzy tonie.
Ja nie napisałbym "myślę,że na klimatyzatorach LG znam się lepiej.."skąd ta pewność?
Odnośnie chłodzenia procesora to na pytanie o części odpowiada Pan o innych systemach chłodzenia.Młodzi ludzie w tym przypadku robią świetną rzecz podejmując się budowy skomplikowanego urządzenia i nawet w przypadku niepowodzenia zdobędą sporo doświadczenia.Ten temat akurat znam z bezpośrednich wcześniejszych rozmów i proszę mi wierzyć ogniwo Peltiera nie jest im obce.
Generalnie jednak uważam,że byłoby dobrze gdyby Pan jako ekspert przedstawił swoje dotychczasowe dokonania zwłaszcza praktyczne gdyż ja osobiście odnoszę wrażenie ,że przeważa jednak wiedza teoretyczna.
Osobiście zabierałem głos jedynie w tematach,które znam z praktycznych realizacji.
Kończąc mm pytanie czy porad udziela Pan całkowicie bezinteresownie bo jeżeli chodzi tylko o "wierszówkę"to odwołuję wszystko .
Tak przy okazji pozwolę sobie zasugerować Panu jako byłema naczelnemu ChiK,że obecnie brakuje publikacji dla specjalistów praktyków przeważaja natomiast teoretyczne będące w istocie kolejnym powielaniem podręczników akademickich i to jest chyba głównym powodem zadawania pytań typu 2x2?.
Może Pan i Pańscy koledzy wypełnią tę lukę .
Serdecznie pozdrawiam i sam zgłaszam chęć zakupu takiego poradnika jak również gotowość całkowicie bezinteresownego włączenia się w jego redagowanie w miarę swoich możliwości.
Władysław


Proszę o opinie - marcelon - 2006-09-12

i ja dodam swoje trzy grosze chociaż na tym forum jestem od niedawna i z tematem klimy dopiero raczkuje , widzę jedno , bardzo często jest tak , że proste pytanie jakiegoś usera wywołuje gorącą dyskusje Panów inż. tylko , że prawie zawsze nie na temat pytania a post przechodzi z pytania w udowodnienie który z Was jest większym fachowcem , myślę , że trochę przesadzacie i nie po to to forum funkcjonuje - proponuję przed odpowiedzią kubeł zimnej wody chociaż może wystarczy włączyć klimatyzacje i też pomoże
pozdrawiam i czytam dalej może jednak czasami zobaczę odpowiedź na interesujące pytanie


Proszę o opinie - YN - 2006-09-12

Szanowny Panie "marcelon"
Ja też tak myślę, włączyć klimatyzację na "maxa", jeśli będzie dobrze działała!!!, i rozmawiać o sensownych, bieżących problemach. Mam nadzieję, iż uda mi się z opanowaniem próbować dyskutować o interesujących, dla Dyskutantów PORTALU, problemach.
Gratuluję trzeźwości spjrzenia na to co na PORTALU zaistniało a nie powinno.
Gdybym kiedykolwiek w czymś Panu mógł pomóc lub coś podpowidzieć, zrobię to z przyjemnością... na ile będę to potrafił, najlepiej.
Pozdrawiam


Proszę o opinie - Niemrawy - 2006-09-20

Przygadał kocioł garnkowi, drodzy Panowie magistrzy inżynierowie mechanicy energetycy jak wyżej pisze Marcelon cała wasza energia na forum idzie w udowadnianie kto jest większym fachowcem, a na proste pytanie nie ma komu odpowiedzieć. Dziwne to forum.
Pzdr


Proszę o opinie - YN - 2006-09-20

Szanowny Panie Niemrawy
A jakie jest to pytanie???? ...słucham.
Ja nie mam ani chęci ani czasu na udowodnianie czegoś, co jest już dawno stwierdzone przez naukę i potwierdzane w praktyce, chociaż różnie interpretowane i oceniane, czy też odbierane w codziennej praktyce przez różnych fachowców. Myślę, że na tym polega konfrontacja teorii z praktyką, która ma odzwierciedlenie w obecnie stosowanych, lepiej lub gorzej, technologiach.
Pozdrawiam


Proszę o opinie - YN - 2006-09-20

Szanowny Panie "awax"
Myślę, że warto dać sobie spokój z ....
Wierszówek nie mam a byłem w fabryce LG i w miarę możliwości obejrzałem, na ile mi na to pozwolono, a także oceniłem technicznie cały cykl produkcji jak też procedury testowania poszczególnych podzespołów.
Autoreklama to nie jest, jak sądzę, miejsce na łamach tego a także innego, PORTALU. Ale jeśli jest Pan taki ciekawy to, jeszcze przemyślę, ale być może wyślę Panu swoje c.v.
Zapraszam do współpracy z miesięcznikiem Ch&K i myślę, że nareszcie na łamach tego miesięcznika pojawią się na prawdę fachowe i praktyczne (nie daj Boże akademicka teoria) artykuły techniczne.
Pozdrawiam


Proszę o opinie - awax - 2006-09-20

Chyba trochę spóżniona uwaga myślałem ,że tamten temat jest zakończony.

Pomimo,że wyczuwam ironię w kwestii Ch.iK.to mam przy okazji pytanie:
czy to działanie zamierzone,że ChK drukuje coraz więcej teoretycznych także akademickich artykułów pozostawiając niejako na uboczu problemy występujące w prktyce.
Oczywiście rozumiem ,że musi być tam również reklama i artykuły sponsorowane jednakże to właśnie reklamodawcom zależy na dotarciu do praktyków a tych chyba bardziej interesują przyziemne problemy występujące na co dzień w urządzeniach.
Chodzi mi jedynie o to aby można było tam znależć i jedno i drugie.Kiedyś tak było i wtedy posiadałem prenumeratę .
Powoli zaczyna to przypominać towarzystwo wzajemnej adoracji podobnie jak w niektórych regionach kraju SIMP naszej branży i chyba chodzi jak zwykle o to co zawsze tyle,że tym razem unijne.
Wszystkie te uwagi nie były oczywiście atakiem na mego szanownego Kolegę ,a jedynie pragnąłbym poznać Pana opinie na powyższe sprawy.
Pozdrawiam


Proszę o opinie - YN - 2006-09-20

Szanowny Panie Władysławie
To nie do mnie. Gdybym teraz jeszcze redagował to pismo to chętnie bym się z Panem spotkał, przy jakiejś wodzie MINERALEJ... i, jak sądzę moglibyśmy o tym rzeczowo i po przyjacielsku porozmawiać. A teraz.. cóż, to samo życie.
Pozdrawiam


Proszę o opinie - YN - 2006-09-20

Panie Władysławie
Na wstępie, nie może Pan wyczuwać żadnej ironii. To jest zwykła, chociaż w dzisiejszych czasach, "zdziwiona" prawda, ale tak jest. Mojego następcę bardzo szanuję i, nie wiem czy to do końca prawda - jest chociaż trochę moim "wychowankiem".
Z mieszanymi uczuciami przeczytałem, i przemyślałem Pana tekst. i chcę podziękować za to co spotkało mnie w Pana wypowiedzi.
Myślę, że to w jakiś sensowny sposób sygnalizowałem a także starałem się kreować problemy naszej branży jak też szereg innych problemów z nią związanych
DZIĘKUJĘ... bardzo


Proszę o opinie - Sanchez76 - 2006-12-04

Witam wszystkich
Kurde, jestesm tutaj od przedwczoraj i ubawilem sie po same pachy Smile
Szcegolnie czytajac wiekszosc postow. Naprawde. Zajelo mi to praktycznie cala noc ale warto bylo.
Uwazam ze forum jest potrzebne i bardzo dobre. Podziekuje tutaj raz jeszcze "awax"-owi za pomoc w rozwiazaniu problemu. Z zagadnieniem klimatyzacji spotkalem sie pierwszy raz na studiach ale dopiero teraz tak naprawde zetknalem sie w realu. Probuje wykorzystac wiedze teoretyczna ale jest to ogromnie obszerne zagadnienie wiec takie forum naprawde sie przydaje. W realu wystepuja czasami problemy zupelnie inne niz w teorii i naprawde czasami czlowiek po prostu glupieje. Z reguly rozwiazaniem problemu okazuje sie drobnostka i niepotrzebne sa jakies wielkie teoretyczne wywody (patrz posty "YN") tylko praktyzne porady i proby naprowadzenia na rozwiazanie poprzez rozpatrzenie problemu od podstaw.
Nie zajmuje sie klima zawodowo w sensie zarabiania tym na zycie chociaz posrednio mozna to tak okreslic. Troszke namieszalemSmile Jestem mechanikiem okretowym i na obecnym statku mamy od groma klimatyzatorow zasilajacych jedno pomieszczenie jak i ogolny system klimatyzacyjny zasilajacy wszystkie kabiny i pomieszczenia na statku. jezeli wszystko dziala i kreci sie dobrze to jest to super. Gorzej jak cos sie zaczyna dziac i wtedy zaczynaja sie jaja. Dzieki temu formum mam nadzieje dowiedziec sie wielu ciekawych i potrzebnych przede wszystkim w praktyce rzeczy. Z gory dzieki za pomoc.
Pozdrawiam all
Sanchez