Forum Klimatyzacja
PROBLEM Carrier Zephyr S30 - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo w transporcie (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: PROBLEM Carrier Zephyr S30 (/showthread.php?tid=2826)



PROBLEM Carrier Zephyr S30 - czlowiekmelanz - 2009-09-15

Witam wszystkich mam zasadniczy problem z moją chłodnią a mianowicie wygląda to tak....
W przypadku kiedy chłodnia chodzi zasilana za pomocą silnika samochodowego wszystko gra, zbija temperature itp. ale w momęcie kiedy podłącze 230V nie zachowuje sie juz normalnie...
Objawami są; po włączeniu sterownika kolejno załączają się wiatraki, i w momęcie kiedy powinien ruszyć silnik ze sprężarką załącza sie on ale po 1sek. zaraz wybija i załącza poraz kolejny i cały czas jest to samo...
Posiadam dwie chłodnie tego typu roznia sie jedynie oznaczeniami gazu jedna ta z felerem jest oznaczona symbolem R-404a a ta dobra jest oznaczona symbolem R-134a... siedzę już spory czas nad tym i nie wiem co począć dalej przekładałem juz praktycznie wszystkie elemęty z tej nie działającej chłodni to tej drugiej i wszystkie elemęty tam działają a tu nie.
Przekładałem kolejnoConfusedilnik elektryczny,wieko w którym zawarte sa kondensatory,stycznik itp. a tak że mały układ scalony który jest wpinany do płyty głównej która jest przytwierdzona do bocznej ściany obudowy i nadal nic jedynym elementem którego nie ruszałem jest właśnie ta płyta czy może być tam element dpowiadający za odpalanie silnika jeśli potrzeba wiecej informacji prosze o pytania...
Bardzo prosze wszystkich o pomoc dziekuje serdecznie i pozdrawiam


PROBLEM Carrier Zephyr S30 - czlowiekmelanz - 2009-09-15

a i poza tym sterownik nie wyświetla żadnego błędu Sad


PROBLEM Carrier Zephyr S30 - radekklimat - 2009-09-15

co to znaczy "wybija" i co wybija?
wazna sprawa: czy jak załacza sie silnik elektryczny to sam czy rusza ze sprezarka ewentualnie czy razem ze sprezarka?
sprawdz połaczenia tych dwoch plytek miedzy soba
i napisz zkad jestes to moze ci pomoge jak gdzies blisko
tu masz fona do mnie 500 236 866


PROBLEM Carrier Zephyr S30 - sokol20 - 2009-09-29

witam mam problem z chłodnia carrier 1800 mianowicie po odpaleniu akumlator nie jest ładowany przez co jego zywotnosc spada do zera, pradnica podaje prad na wiatraki, ogolnie nie wiem gdzie szukac co to jest ani co moglo spowodowac ta sytuacje. Dzięki za info pozdrawiam.


PROBLEM Carrier Zephyr S30 - radekklimat - 2009-09-30

czy ten agregat to Vector 1800?
sprawdz ładowanie
mozesz miec uszkodzony moduł ładowania baterii, sprawdz bezpiecznik F5, sprawdz przewod HC16 czy nie ma gdzies przerwy


PROBLEM Carrier Zephyr S30 - sokol20 - 2009-09-30

Ogolnie to cos wywala akumlator do zera, jak był sprawdzany pobor to poboru nie ma, dzieki za te informacje sprawdze, aha to jest carrier vector 1800 na naczepie Krone, z informacji jeszcze dodam,że był zamontowany nadajnik gps na naczepie plus dwa termometry i czujnik otwarcia drzwi, wypieto gps i jest to samo,kołomyja.
Dzieki pozdrawiam.


PROBLEM Carrier Zephyr S30 - radekklimat - 2009-10-01

Vector to bardzo dobry agregat tzn mozesz przeprowadzic autodiagnostyke w jezyku polskim i powinno ci wywalic bład chyba ze akumulator ma zwarte cele i to jest problem, moze zaloz nowa baterie i wtedy sprawdz cały układ