Forum Klimatyzacja
ZAWIESZENIE BRONI ? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: ZAWIESZENIE BRONI ? (/showthread.php?tid=309)



ZAWIESZENIE BRONI ? - awax - 2006-11-02

Witam wszystkch
Zauważyłem,że coś się zaczyna dziać na forum i nie chodzi mi o waśnie lecz o to ,że mamy nowych kolegów z doświadczeniem.
Proponuję,żeby zamiast przepisywać teoretyczne formułki zacząć dzielić się swoimi doświadczeniami oraz poznać się bliżej.Z pewnością przyniesie to wszystkim korzyści.
Na początek mogę sam się przedstawić.
Mam na imię Władek ,firmę prowadzę od 1985 r.,po ukończeniu Politechniki Szczecińskiej (systemy i urządzenia energetyczne).
Poza wentylacją działamy we wszystkich branżach z forum.
Wyposażamy markety w kompletny sprzęt (obecnie ukończyliśmy Intermarche),serwisujemy agregaty wody lodowej (RC Group,Carrier itp.),
klimatyzacja samochodów,autobusów ,maszyn rolniczych i budowlanych),od tego roku ogrzewanie postojowe.
Sądzę,że jestem w stanie czasami pomóc ,choć nie ukrywam,że sam często dowiaduję się czegoś nowego.
Jedno jest pewne staram się nie doradzać kiedy nie mam 100% pewności,że nie zaszkodzę.
Moja propozycja wynika z faktu,że jak pewnie zauważyliście nasze środowisko jest nieco dziwne,zamiast współpracować ,rywalizuje.
Wystarczy poobserwować SIMP,PROZON,SYSTHERM,COCH i wiele innych.
Tak naprawdę roi się tam od białych kołnierzyków dumających jak pod płaszczykiem reprezentowania ŚRODOWISKA wyrwać maximum dotacji unijnych.Przykład -certyfikaty,a wcześniej zielona karta.
To kpina kiedy n.p.takie organizacje zakładają karty urządzeń po 50 zł od marketu (konkretnie swego czasu Biedronki).
Pozdrawiam i przepraszam jeżeli kogoś uraziłem.
P.s.Nie wiem czy to ważne,ale na innych forach formy PAN,PANI raczej nie są używane .


ZAWIESZENIE BRONI ? - admin - 2006-11-03

Witam
Panowie proponuje zawieszenie broni.
Szanowni Panowie Awax i Ekspercie Nie ma powodów do kłótni i sporów i osobiście ciesze sie że tak rozwija się to forum i można zawsze liczyć na Waszą pomoc Panowie! Chociaz czasami macie różne zdaniaSmileKażdemu wolno ale z klasą! Osobiście uważam ,że dzięki Wam forum nabiera kolorów i dziękuję jako administrator portalu za cenne uwagi dla naszych użytkowników.Przepraszam ale zmusiliście mnie Panowie do zdjęcia postów które tak naprawdę niczego nie wnoszą w treści forum a tyklo stwarzaja niepotrzebne zawirowania.Prosze mówcie na temat branży i nie wprowadzajcie niepotrzebnych spięć między sobą.Dziękuję i pozdrawiam.Admin


ZAWIESZENIE BRONI ? - awax - 2006-11-03

Z wyrazami SZACUNKU SZEFOWO.
Pozdrawiam i życzę miłego wekendu.
awax


ZAWIESZENIE BRONI ? - YN - 2006-11-03

Przepraszam i awax'a i dziękuję Szefowej.
Pozdrawiam Was


ZAWIESZENIE BRONI ? - Qnaro - 2006-11-03

Jak dla mnie, nie jest to całkiem normalne forum. Od tych SZANOWNYCH PANÓW, "elokwentnych" wypowiedzi EKSPERTA, i innych dyrdymałów wypisywanyćh przez niego, rzygać się chce. Jak dla mnie powinna tu miec miejsce konkretna wymiana informacji, a nie jakieś chore wywody EKSPERTA, który coś tam wie, ale przeważnie nie udziela szybkiej i rzeczowej informacji, tylko mota sie z jakimiś pierdołami odnosnie doktoratu pisanego przez Jego syna, odnośnie genezy kilku wyrażeń uchodzących za potoczne w warszawskiej gwarze,i jeszcze kilku chorych tematów. Brzydzi sie juz czytanie jego postów nie tylko mnie, ale jak podejrzewam, znakomitej części użytkowników tego forum. Pracuje w branży od 12 lat, ale nie ukrywam ze nie jestem biegły we wszystkich zagadnieniach zwiazanych z tematem szeroko pojętego chłodnictwa i klimatyzacji. Po takim forum oczekuje właśnie że dowiem sie jakichś konkretnych informacji z danego zakresu wiedzy, ale informacji które bedzie można wykorzystać w praktyce, a nie na papierze. Kłótnie i ostre wymiany zdań, "sprawdzanie" wiedzy innych użytkowników, oraz "napawanie" się tym iż w danej dziedzinie ma się sporo (TEORETYCZNIE)wiekszą wiedzę , jest dla mnie pop.....one. Albo będziemy sobie tutaj pomagać, naprowadzać się na prawidłowy trop prowadzący do celu i uzupełniać wzajemnie swoją wiedzę, albo stanie sie to FORUM WYBITNEGO TEORETYKA EKSPERTA, na które przestana zagladać wartościowi ludzie z dobrymi pomysłami i dłuuugą praktyką, zjechani na dzień dobry przez wiadoma osobe. Generalnie wali mnie to co pisze, ale niepotrzebnie wprowadza zamęt i próbuje się wykreować na BOŻKA chłodnictwa. A więc moze zmieni sie w końcu ta sztywna formuła tego forum, i ludzie naprawde zaczna sobie pomagać , a nie konkurować ze sobą, wytykajac raz po raz (pan ekspert nawet częściej) komuś brak doinformowania w danym zakresie wiedzy. Ludzie wchodza tu po to aby tą wiedzę uzyskać, nie zaś po to aby obserwować pod swoim zapytaniem chorą wymiane zdań "eksperta" z praktycznie KAŻDYM kto nawinie mu się pod pióro. Najważniejsze aby kazdy wyniósł z tego forum coś wartościowego, jakąś wiedzę , a nie tylko niesmak spowodowany postami pana EKSPERTA. Wiem, zaraz będę miał reprymędę od niego z uwagi na to że nie użyłem w stosunku do Niego sformułowania "pan" pisanego z dużej litery. Ale mam to gdzieś. Nie widziałem jeszcze tak sztywnego forum, co spowodowane jest tylko i wyłącznie przez EKSPERTA. Nie przesadzajmy z grzecznościami, tylko rozwiazujmy wspólnie problemy i nawzajem uczmy sie chłodnictwa i klimatyzacji. ZRÓBMY Z TEGO NORMALNE LUŹNE FORUM. Bez "Szanownych Panów" i innych pierdół. Pozdro All! Nara.


ZAWIESZENIE BRONI ? - YN - 2006-11-03

Qnaro
Kup sobie książkę kucharską pt. Chłodnictwo i klimatyyzacja. Namiastki takiego miesięcznika nie chciałeś czytać. A tam jest i było wiele informacji, których nie znasz.... i chyba nie poznasz jeśli będziesz uważał, że jesteś świetny???
Gratululę samozadowolenia


ZAWIESZENIE BRONI ? - awax - 2006-11-04

Witam
Temat jest chyba jasny,miało być "zawieszenie broni."
Qnaro proponuję zapomnieć o historii i po prostu nie zwracać uwagi na niektóre posty.(nie mam na myśli nikogo konkretnego)
Utworzyłem taki temat mając nadzieję na nawiązanie nowych kontaktów na terenie całego Kraju licząc na nawiązanie współpracy.
pozdrawiam Władek


ZAWIESZENIE BRONI ? - Qnaro - 2006-11-04

awax napisał(a):Witam
Temat jest chyba jasny,miało być "zawieszenie broni."
Qnaro proponuję zapomnieć o historii i po prostu nie zwracać uwagi na niektóre posty.
Utworzyłem taki temat mając nadzieję na nawiązanie nowych kontaktów na terenie całego Kraju licząc na nawiązanie współpracy.
pozdrawiam Władek
Witam!
Ja również mam nadzieje nawiązać nowe kontakty, i nie mam zamiaru reagowac na prowokacje jakiegoś egocentryka. Co do nawiazania współpracy to firma w której pracuję jest firmą o ogólnopolskim zasięgu, z siedzibą w Poznaniu, a więc jeżeli w grę wchodzi współpraca, to myślę że możemy sobie pomagać. W razie zainteresowania proszę o wiadomość prywatną.Często też jezdzimy w delegacje, więc można by, w miarę możliwości sie spotkać i porozmawiać przy kawce. Pozdrawiam!
Daniel.


ZAWIESZENIE BRONI ? - YN - 2006-11-05

Wiecie co... ???
Jak przeczytacie i przemyślicie swoje posty, głóównie do mnie, to nie będziecie zdziwieni, że.... ja już nic nie kojarzę.
Cześć


ZAWIESZENIE BRONI ? - awax - 2006-11-05

Ekspert MirosławJankowski napisał(a):Wiecie co... ???
Jak przeczytacie i przemyślicie swoje posty, głóównie do mnie, to nie będziecie zdziwieni, że.... ja już nic nie kojarzę.
Cześć
Wystarczy trochę pokory i szacunek dla pozostałych nawet początkujących w branży.
Z pewnością każdy na tym skorzysta.
No i najważniejsze wszyscy chcieliby się wreszcie dowiedzieć jakie przygotowanie teoretyczne i doświadczenie praktyczne posiada "ekspert".
Jeżeli chodzi o zdarzające się błędne wypowiedzi to nie wystarczy się do tego przyznać,ekspert jeżeli nie jest czegoś w 100% pewien to nie powinien zabierać głosu gdyż jest to lekceważenie adwersarzy i ktoś przyjmując to za pewnik może narobić szkody.

Tak ogólnie to i tak jest fajnie.
Cześć