Forum Klimatyzacja
Zaszronienie wyparownika - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Zaszronienie wyparownika (/showthread.php?tid=324)



Zaszronienie wyparownika - Sanchez76 - 2006-12-02

Mam problem panowie. Mamy w warszstacie zamontowany modul klimatyzacyjny i chodzil bez problemu. Od dwoch dni zaczyna sie obladzac wyparownik. Kolega dodal troche gazu i teraz sprezarka nie chce pracowac. Moim zdaniem jest za duzo gazu w systemie. Nie ma mozliwosci sprawdzenia cisnienia na tloczeniu. Podlaczenie jest tylko na ssaniu. Co mam sprawdzic zeby dojsc do tego co sie schrzanilo Smile
Pozdrawiam
Sanchez


Zaszronienie wyparownika - awax - 2006-12-02

Witam
Co dla Ciebie jest "wyparownikiem";
w jakiej funkcji pracuje grzanie czy chłodzenie;
jak jest ustawiony na pilocie;
jaki czynnik;

Te i jeszcze parę odpowiedzi pozwolą na jakąkolwiek poradę.
Po dodaniu "TROCHĘ"!!!!! gazu radziłbym opróżnić klimę i napełnić od zera ilością z tabliczki znamionowej.
Pozdrawiam


Zaszronienie wyparownika - Sanchez76 - 2006-12-03

Dzieki za poprawe nazewnictwaSad Mowimy oczywiscie o parowniku i jest w warsztacie gdzie powinien chlodzic. Chodzi w trybie chlodzenia, system pracuje na 404A, po zalaczeniu sprezarki obserwuje oszronienie a nastepnie oblodzenie rurki na wylocie ze skraplacza i dochodzacej do parownika.
Pozdrawiam


Zaszronienie wyparownika - awax - 2006-12-03

Oj coś mi się tu nie zgadza.
Jaki to klimatyzator na 404 i o którą rurkę chodzi,bo tak na dobrą sprawę to bezpośrednio żadna do parownika nie dochodzi do skraplacza.
Napisz czy zaszrania cieńka czy gruba.
Jeżeli cieńka to może być wina filtra,zaworu itd.,jeżeli gruba to może być za dużo czynnika ,zaburzony przepływ powietrza przez parownik (brudne filtry lub sam parownik,uszkodzony wentylator itp.)
Pozdrawiam i jeszcze jedno ,jakie masz ciśnienie na ssaniu?


Zaszronienie wyparownika - Sanchez76 - 2006-12-04

Witam witam
Dzieki za porady awax Smile
Oproznilem system, wypompowalem powietrze i napelnilem z powrotem do zalecanej wartosci. Chodzi znakomicie. Na ssaniu pracuje mi na cisnieniu 3 barow. Chlodzi rewelacja. Przed oproznieniem sprawdzilem cisnienie sssania i bylo ponizej jednego bara (za malo czynnika kurde Smile. Zaszraniala sie cienka rurka wraz z calym parownikiem.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki.
Super sprawa to forum Smile
Sanchez


Zaszronienie wyparownika - Sanchez76 - 2006-12-04

Jeszcze jedno sprostowanie co do czynnika. Ten klimatyzator akurat chodzi na czynnik R22. 404 mam w innym ale tamten pracuje O.K. Nie sprawdzielm dokladnie przed napisaniem pierwszego posta. Sorrki. Moja wina Sad
Wlasnie bylem sprawdzic ten, o ktorym pisalismy. Rewelka Smile
Pozdro
Sanchez


Zaszronienie wyparownika - awax - 2006-12-04

Witam
To fajnie,że klima chodzi lecz warto by się zastanowić dlaczego brakowało czynnika.Jeżeli nie znajdziesz nieszczelności to sytuacja się powtórzy.
Pozdrawiam


Zaszronienie wyparownika - Sanchez76 - 2006-12-05

Wlasnie w tym problem. Nie znalezlismy nigdzie nieszczelnosci tym bardziej ze latwo jest bo przewody zasilajace sa krotkie. Monitoruje caly czas cisnienie ssania i mam na oku ten unit. Zobaczymy jak bedzie. On pracuje dopiero jakies pol roku.
Pozdrawiam