Forum Klimatyzacja
HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Giełda ogłoszeń (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Szukam pracy (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy (/showthread.php?tid=4510)

Strony: 1 2


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - Mleko1978 - 2011-01-22

Witam!
Wróciłem na rodzinne łono z USA i szukam pracy w okolicach Kielc, Krakowa lub Tarnowa mieszkam dokłanie pośrodku miedzy tymi miastami. Mam 8 letnie dośwadczenie z systemami: forced air- gas Heat+cooling, radiant, kalkulacja strat i rozmiaru kanałów etc.. Proszę o kontakt jeśli ktoś potrzebuje pomocy. email rafsiu@wp.pl lub 694-892809. Dziękuje.


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - Bogdan_New_Jersey - 2011-01-26

czy znalazłeś jakąś prace?


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - Mleko1978 - 2011-01-26

Szukam, Ciągle szukam, jak na razie wszystkie miejsca zajęte.
Gdyby ktoś z forumowiczów coś słyszał to prosze dać mi kontakt.
Prawdopodobnie rozszerzę poszukiwania o Warszawę.
Wydaje mi się że w Stolicy będzie najłatwiej coś znaleść.


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - Fujitsu Szczecin - 2011-01-26

Witam

A nie myślałeś o własnej działalności? Masz fach w rękach. Klimatyzacja i wentylacja tak naprawdę w Polsce cały czas się rozwija. Początek będzie trudny ale dwa, trzy lata... Wydaje mi się że Warszawa to duży ale trudny rynek.

Pozdrawiam


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - Mleko1978 - 2011-01-28

Myslałem, założyłem .....nie wycięzyłem,... Kobylniki w świętokrzyskiem i HVAC , to nie jest lekki kawałek chleba.

Wolę i przypuszczam że w Większych aglomeracjach ja Warszawa czy New Jarsey , się by działo! ze firmą Swoją!

Pozdrawiam i czekam na sygnał, znak, mejl, tel, el.l.....


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - Bogdan_New_Jersey - 2011-02-20

Mleko1978 napisał(a):Myslałem, założyłem .....nie wycięzyłem,... Kobylniki w świętokrzyskiem i HVAC , to nie jest lekki kawałek chleba.

Wolę i przypuszczam że w Większych aglomeracjach ja Warszawa czy New Jarsey , się by działo! ze firmą Swoją!

Pozdrawiam i czekam na sygnał, znak, mejl, tel, el.l.....



Po co wracałeś do kraju? Przecież tutaj są większe możliwości.


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - Mleko1978 - 2011-02-21

brak statusu-tak to sie ładnie nazywa



Bogdan_New_Jersey napisał(a):
Mleko1978 napisał(a):Myslałem, założyłem .....nie wycięzyłem,... Kobylniki w świętokrzyskiem i HVAC , to nie jest lekki kawałek chleba.

Wolę i przypuszczam że w Większych aglomeracjach ja Warszawa czy New Jarsey , się by działo! ze firmą Swoją!

Pozdrawiam i czekam na sygnał, znak, mejl, tel, el.l.....



Po co wracałeś do kraju? Przecież tutaj są większe możliwości.



HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - coolelectric - 2011-02-21

Urząd pracy i dotacja na założenie własnej działalności, plus kontakty na początku z innymi firmami na zasadzie podwykonawstwa. Wg. mnie to najlepsze wyjście zwłaszcza z Twoim doświadczeniem.
Ps. na jakich gazach głównie działałeś w stanach?


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - Mleko1978 - 2011-02-22

coolelectric napisał(a):Urząd pracy i dotacja na założenie własnej działalności, plus kontakty na początku z innymi firmami na zasadzie podwykonawstwa. Wg. mnie to najlepsze wyjście zwłaszcza z Twoim doświadczeniem.
Ps. na jakich gazach głównie działałeś w stanach?

Heloo!
widzisz kolego, polskie przepisy sa czasem chore a w odniesieniu do zachodu bardzo chore, pośpieszylem sie za bardzo i zalozylem firme zanim uznano mnie za bezrobotnego i dlatego nienalezymi sie zadna dotacja. Na kruczkach trzeba sie znac albo pytac tych co chca powiedziec i sie znaja bo wiekszosc udaje ze wie lub robi cie w chu..
na poczatku pracowalem głownie na R22 potem doszlo R410 (inne gazy to sporadycznosc)


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - Shitashii - 2011-02-22

No z tymi dopłatami to trochę lipa. Jeśli gdzieś pracuję i chcę przejść na swoje, to nic mi się nie należy. A taki bumelant, który nie ma pracy (bo czasem się na niczym nie zna - jest taki duży odsetek, wiem to) i założy firmę, to dają mu niemal 20k pln na sprzęt. Warunek to przetrwać rok. Za 20 tyś to z ZUSem można spokojnie dociągnąć. Uważam, że to takie nie fair, bo masa tych firemek pada po roku, ale sprzęt to już im zostaje. A taki ja, to dopiero później mogę się starać na własną rękę, że może łaskawie rzucą jakieś ochłapy. Cóż, nie brałem, to i nie będę oddawał.


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - coolelectric - 2011-02-22

Shitashii napisał(a):No z tymi dopłatami to trochę lipa. Jeśli gdzieś pracuję i chcę przejść na swoje, to nic mi się nie należy. A taki bumelant, który nie ma pracy (bo czasem się na niczym nie zna - jest taki duży odsetek, wiem to) i założy firmę, to dają mu niemal 20k pln na sprzęt. Warunek to przetrwać rok. Za 20 tyś to z ZUSem można spokojnie dociągnąć. Uważam, że to takie nie fair, bo masa tych firemek pada po roku, ale sprzęt to już im zostaje. A taki ja, to dopiero później mogę się starać na własną rękę, że może łaskawie rzucą jakieś ochłapy. Cóż, nie brałem, to i nie będę oddawał.

I tak i nie. Przeszedłem przez wszystkie procedury a moja "firemka" ma się dobrze. Aby uzyskać dotację wystarczy być zarejestrowanym bezrobotnym AŻ JEDEN DZIEŃ!
Kwota jest różna w zależności od rejonu. Ale znam wiele osób które skorzystały i dzięki temu stworzyły nowe miejsca pracy, nawet na takich "zadupiach" jak moje rodzinne strony gdzie bezrobocie wręcz szaleje :/


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - Shitashii - 2011-02-22

No to cieszę się, że jednak są przykłady udanego wydawania pieniędzy przez UP. Tylko teraz takie pytanie: dlaczego muszę być bezrobotnym? Czy nie mogę chcieć zrezygnować z pracy u kogoś i zacząć u siebie z dofinansowaniem? No dobra, to już historia. Sam sobie zarobiłem i kupiłem za swoje. Bez łachy Cool


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - coolelectric - 2011-02-23

Shitashii napisał(a):Tylko teraz takie pytanie: dlaczego muszę być bezrobotnym
Nie musisz, są też programy unijne które nie wymagają statutu bezrobotnego. Więcej papierków do napisania ale też się da Smile I nie trzeba zaczynać wtedy od pompy zrobionej z agregatu "lodówkowego" z przyspawaną rączką ;p


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - Shitashii - 2011-02-23

:-)
Na szczęście ograniczyłem spożywanie pitnego produktu akcyzowego i pojawiły się oszczędności, które inwestowałem od razu w dobry sprzęt.
Ale masz racje coolelectric, są nawet firmy, które za bodajże 150pln wysyłają masę dokumentów z wzorami i wytycznymi do uzyskania unijnej kasiorki.


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - irroda - 2011-02-24

SHITASHI - działanie 6.2 możesz być pracującym osobnikiem


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - Mleko1978 - 2011-02-24

Otworzenie firemki tudzież nie kończy sie na zgarnieciu kaski z dotaci,i chociaz jes to napewno przyjemne:-) czy też kupnie odpowiedniego sprzętu ale na uzywaniu tego w pracy. Obywatele macie szęscie mieszkania w wiekszych aglomeracjach gdzie coś sie dzieje i jest też i praca i kaska.
Cóż mi na dzień dzisiejszy po 3 setach manometrów w tym jeden elekroniczny na ok.50 gazów, pompie próżniowej, kilku bulach czynnika R22 i R410 i R134. Imnogiej ilości: termometrów, czujników, zapasie cyny i prętów srebrzanych. Skoro rzadko tego urzywam.....
Wali mnie dotacja Ja potrzebuje roboty!!!!a ludzie kasy co by ich stać na mą prace było.


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - obserwator - 2011-02-24

Na klimatyzacji jak na razie jest mała promocja ... ogłoszenie na 14 dni można dodać za darmo. Zapraszam. Link poniżej:
http://klimatyzacja.pl/index.php?dodaj_ogl


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - Mleko1978 - 2011-02-25

obserwator napisał(a):Na klimatyzacji jak na razie jest mała promocja ... ogłoszenie na 14 dni można dodać za darmo. Zapraszam. Link poniżej:
http://klimatyzacja.pl/index.php?dodaj_ogl

Dziękuje serdecznie wszyskim osobom które bezinteresownie wyrażają chęć pomocy i pomagają i podpowiadają - tego mi trzeba.
Jeszcze Polska nie zginęła....!


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - coolelectric - 2011-02-25

Shitashii napisał(a)::-)
Na szczęście ograniczyłem spożywanie pitnego produktu akcyzowego i pojawiły się oszczędności, które inwestowałem od razu w dobry sprzęt.
Ale masz racje coolelectric, są nawet firmy, które za bodajże 150pln wysyłają masę dokumentów z wzorami i wytycznymi do uzyskania unijnej kasiorki.

Kolego, za 150 zeta to dostaniesz wniosek który nie przejdzie ;P
Jeśli chcesz to za free dostaniesz mój wniosek który przeszedł. A w urzędzie pracy usłyszałem "tak profesjonalnie złożonego wniosku dawno nie widziałam" Smile
Trochę chęci i trochę czasu tylko trzeba. I kręci się Smile


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - Shitashii - 2011-02-25

Ja nie mówię, że oni przysyłają gotowca. Przysyłają wzór i pewne wytyczne, ale i tak trzeba włożyć w to swoją pracę. Tobie gratuluję takiego wniosku Smile , jeśli zdecydowałbym się, to się odezwę. Cool


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - eryk_wiking - 2011-02-25

Mleko, też jestem z małego miasta w czarnej D. Smile, też ze świętokrzyskiego i jest trudno, bo albo nie ma roboty, albo jest, ale delegacje/wyjazdy.
Im bliżej dużego miasta, tym lepiej. W Polsce innaczej przeważnie sie nie da.

coolelectric, mógłbyś podesłać taki wniosek dla przykładu, bo właśnie jestem na etapie tworzenia Smile


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - coolelectric - 2011-02-26

w poniedziałek mogę opublikować to co sam składałem jakiś czas temu, ale nie liczcie na dużo- było to składane pod działalność elektryczną Tongue
A tak na poważnie eryk_wiking jeśli nie masz papierów "chłodniczych" to zapomnij o dotacji na sprzęt chłodniczy. Dotacje dostajesz tylko i wyłącznie na sprzęt który wykorzystasz w zawodzie który wykonujesz/ chcesz wykonywać i masz na taki zawód papiery/ uprawnienia/ certyfikaty. Dlatego ja robiłem to pod elektrykę, sepa miałem parę lat już, a większość elektronarzędzi w paru branżach przydaje się Smile


Cytat:Mleko, też jestem z małego miasta w czarnej D. smile

Pochodzę z jeszcze ciemniejszej D...... ale sobie radzę dobrze Big Grin


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - eryk_wiking - 2011-02-26

Na ewentualne dofinansowanie to może uda się coś dostać, bo praktyki mam 2 lata,sep, świadectwo na freony. Certifikaty? Chodzi Ci o autoryzacje, szkolenia producentów urządzeń?
Co do czarnych D., to fajne miejsca, ale złapać pomysł na siebie i możliwości żeby go realizować to trudno, chociaż zawsze ktoś tam ogarnie się za młodu i da radę Wink


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - Mleko1978 - 2011-02-26

eryk_wiking napisał(a):Na ewentualne dofinansowanie to może uda się coś dostać, bo praktyki mam 2 lata,sep, świadectwo na freony. Certifikaty? Chodzi Ci o autoryzacje, szkolenia producentów urządzeń?
Co do czarnych D., to fajne miejsca, ale złapać pomysł na siebie i możliwości żeby go realizować to trudno, chociaż zawsze ktoś tam ogarnie się za młodu i da radę Wink

Popieram wiesz o co biega
co do wypowiedzi cool.... to ja tez sobie radze w czarnej D ale chciałbym sobie radzić lepiej w strefie klimatyzacji bo moja nikła wiedza praktyczna i nie tylko z 7 lat pójdzie sie niedługo pierd.... a ja zaczne chodować świnie i też sobie będe radził dalej...
dla podniesienia wagi mych słów zapraszam do skorzysania z tego co sprowadziłem zza Wielkiej Wódy, przepraszam Wody

http://allegro.pl/limuzyna-na-slub-wesele-studniowka-694892809-i1467219532.html

mam nadzieje że mi Moderatorzy przymkną oko chociaż na chwilę
to tylko po to by pokazać ze HVAC technik też człowiek i se rade daje nawet na zadupiu bez pracy przy klimach

dla kolegów z forum zniżka!


HVAC Technik z 7- letnią praktyką z USA-Szuka Pracy - Mleko1978 - 2011-03-05

Mleko1978 napisał(a):
eryk_wiking napisał(a):Na ewentualne dofinansowanie to może uda się coś dostać, bo praktyki mam 2 lata,sep, świadectwo na freony. Certifikaty? Chodzi Ci o autoryzacje, szkolenia producentów urządzeń?
Co do czarnych D., to fajne miejsca, ale złapać pomysł na siebie i możliwości żeby go realizować to trudno, chociaż zawsze ktoś tam ogarnie się za młodu i da radę Wink

Popieram wiesz o co biega
co do wypowiedzi cool.... to ja tez sobie radze w czarnej D ale chciałbym sobie radzić lepiej w strefie klimatyzacji bo moja nikła wiedza praktyczna i nie tylko z 7 lat pójdzie sie niedługo pierd.... a ja zaczne chodować świnie i też sobie będe radził dalej...
dla podniesienia wagi mych słów zapraszam do skorzysania z tego co sprowadziłem zza Wielkiej Wódy, przepraszam Wody

http://allegro.pl/limuzyna-na-slub-wesele-studniowka-694892809-i1467219532.html

mam nadzieje że mi Moderatorzy przymkną oko chociaż na chwilę
to tylko po to by pokazać ze HVAC technik też człowiek i se rade daje nawet na zadupiu bez pracy przy klimach

dla kolegów z forum zniżka!



Co? nikt sie nie chajta w rodzinie?

ceny przystępne!!!!