Forum Klimatyzacja
napełnianie ukladu - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Kosz (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: napełnianie ukladu (/showthread.php?tid=4539)



napełnianie ukladu - martinezki - 2011-01-30

Witam,potrzebuje kilku fachowych porad odnosnie napelniania systemu klimy,ze sprężarką tlokową i skraplaczem chlodzonym wodą.Moje 1sze pytanie dotyczy pompy prózniowej,gdzie najlepiej sie podlączyć i które zawory trzymac otwarte?do systemu wchodzi okolo 15kg czynnika R-22,jak dlugo pompa powinna pracowac?No i na zakonaczenie,jak najlepiej napelnic pusty system?czy podlączyć sie normalnie na ssaniu pracującej sprężarki?z góry dziekuje za szybkie odpowiedzi


napełnianie ukladu - radekklimat - 2011-01-30

Szybka odpowiedz
Wezwij serwis chłodniczy


napełnianie ukladu - Shitashii - 2011-01-30

to grubymi nićmi szyta podpucha. -> Kosz.


napełnianie ukladu - mg - 2011-01-30

Prowokacja jakich wiele na forum.


napełnianie ukladu - martinezki - 2011-01-31

Widzę że niektórzy są troche przewrażliwieni,chodzi o R-22?a więc pragnę uspokoić,że nie jest to żadna prowokacja ani podpucha.Otóż przydzielono mi obslugę starego systemu klimy(pracuję w afryce),a nie specjalizuje sie w chlodnictwie,więc z tąd moje proste pytania.Dla zainteresowanych,R-22 dostarcza bez problemu firma UNITOR,w jakiej cenie to juz nie pomogę,załatwia to firma w której pracuje,więc jesli znajdzie sie ktos życzliwy i udzieli mi odpowiedzi na zadane wczesniej pytania(pompa próżniowa,napelnianie systemu,itd),będe wdzięczny,za rady typu <zamów serwis chlodniczy> z góry dziekuje...pozdr


napełnianie ukladu - barbie - 2011-01-31

z jakiego powodu uciekł czynnik ? .


napełnianie ukladu - martinezki - 2011-01-31

czynnik wyciekl przez pękniętą rurkę między skraplaczem a parownikiem,zamknąłem zawór za skraplaczem i przed solenoidem,poczym pospawalem,system pracuje,ale chcialbym wiedziec na przyszlosc,czy kazda taka ingerencja musi byc poprzedzona odessaniem powietrza z systemu?mam pompe prózniowa i chcę poprostu wiedziec,jak jej uzyc w razie W.A o napelnianie ukladu pytam,bo tez interesuje mnie,jak najlepiej napelnic calkiem nowy system


napełnianie ukladu - eryk_wiking - 2011-01-31

http://www.refrigeration-engineer.com
Międzynarodowe forum gdzie udzielą Ci pomocy, może trafisz kogoś z 'okolicy' kto zna lokalne realia.
Na polskich forach każdy ceni sobie wiedzę bo uzyskanie jej nie jest łatwe, a ktoś poczyta i zrobi to za pół ceny.


napełnianie ukladu - martinezki - 2011-01-31

no tak,dzielenie sie czy pomoc nie jest naszą najmocniejszą stroną...poza tym jaką ja konkurencję tworzę,przebywając na innym kontynencie...dzięki za link


napełnianie ukladu - barbie - 2011-01-31

jeśli w pozostałej częsci układu było nadciśnienie nallepiej na pękniętej rurze wstawić trójnik z zaworkiem Szredera ,wtedy próżnię wyciągasz z małej części instalacji .dobrze wymienić filtr zamontowany w instalacji .


napełnianie ukladu - byniom - 2011-01-31

Kolego ale tak naprawde to nikt nie wie gdzie ty sie znajdujesz , w afryce czy w polsce.


napełnianie ukladu - eryk_wiking - 2011-01-31

Nie chciałem tego pisać, ale słowa Bynioma to niestety prawda.
Wpuszczanie "partyzantki" na rynek jest zajebiście widoczne szczególnie na przetargach, zresztą temat na 50 stron, a trzeba szanować swoją robotę, bo koszty utrzymania idą w górę, a zarobki nie.


napełnianie ukladu - wit - 2011-02-02

eryk_wiking napisał(a):N
Wpuszczanie "partyzantki" na rynek jest zajebiście widoczne szczególnie na przetargach, .

obecnie -zwłaszcza w dziedzinie montażu klimatyzacji "partyzantka" to co najmniej 70% firm i rynku...

żyję w sporej części z napraw nieprawidłowo/niechlujnie założonych klim...

w tym -założonych przez duże firmy tnące koszty -zatrudniające za przysłowiowe grosze monterów z łapanki -aby szybko -aby dużo -aby tanio -przetarg wygrać -potem ... przyjdzie inna firma i odpłatnie naprawi. 80% montaży okres gwarancji wytrzyma... z 20% tych co się uszkodzą... 15 naprawi się podobnie niechlujnie jak montaż... byle do końca gwarancji...

jak robi się bardzo źle i awantura z WAŻNYM klientem... to pojedyncze przypadki podrzuca się innej firmie-żeby odpłatnie naprawiła -lub zatrudnia się na zlecenie "eksperta" -na pojedyncze naprawy...

albo -na 10 "pseudo monterów" zatrudniony jeden prawdziwy fachowiec... na sztandary fachowiec... do montażu masówki "tania siła robocza"...
smutne to -ale takie są realia.
to nie wpuszczanie partyzantki. PARTYZANTKA JUŻ JEST. I właściwie króluje. Przeciętny klient patrzy tylko na cenę...