Forum Klimatyzacja
schemat instalacji c.o + c.w.u + wymiennik plytowy - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Ogrzewnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: schemat instalacji c.o + c.w.u + wymiennik plytowy (/showthread.php?tid=4541)



schemat instalacji c.o + c.w.u + wymiennik plytowy - wenon - 2011-02-01

do weryfikacji mam schemat instalacji która planuję zrobić w mieszkaniu.
instalacja w miedzi 1 i 1/8" były takie rury pod ręka to trzeba było wykorzystać.
układ zamknięty ma być zalany glikolem.
zastanawia mnie czy jest sens stosowania zaworu 4D i czy bedzie to działać jak sterowanie pompy na wymienniku po stronie wtórnej zrobie za pomocą sterownika pokojowego.
jaki wymiennik dobrać 20 płytowy nie bedzie za duży do pieca Galmet EKO GT-KWP 12KW.
oraz czy pompy 25/40 wystarczą do c.o oraz do c.w.u. w górę do pchniecia beddzie jakieś 2m i po poziomie jakieś 30m mieszkanie 80m wody w układzie w tej chwili jakieś 80l.


schemat instalacji c.o + c.w.u + wymiennik plytowy - barbie - 2011-02-01

brakuje naczynia wzbiorczego .przy piecu węglowym musi być .


schemat instalacji c.o + c.w.u + wymiennik plytowy - wenon - 2011-02-01

no jak brakuje a co jest nad piecem, naczynie przelewowe tylko nie dorysowany ewentualny powrót do pieca.


schemat instalacji c.o + c.w.u + wymiennik plytowy - Fujitsu Szczecin - 2011-02-02

Witam

Wydaje mi się że wszystko gra. Do naczynia przelewowego brakuje rury przelewowej do kanalizacji. Przydałby się również w naczyniu automatyczny zawór uzupełniający zład. W sumie zawór czterodrogowy zamień na ocynk(taniej wyjdzie Smile ). Przy układzie z pompami i sterowaniem to zbędny wydatek. Sterownik i tak nadaje priorytet ciepłej wodzie.

Pozdrawiam


schemat instalacji c.o + c.w.u + wymiennik plytowy - Fujitsu Szczecin - 2011-02-02

Witam

Jeszcze jedno wpadło mi w oko, jak chcesz sterownikiem pokojowym zarządzać pompą C.O.? Wydaje mi się że tym będzie zarządzał sterownik kotła a sterownikiem pokojowym podłączysz się do automatyki kotła. Jeżeli masz możliwość podłączenia pogodówki to też wykorzystaj.

Pozdrawiam


schemat instalacji c.o + c.w.u + wymiennik plytowy - Fujitsu Szczecin - 2011-02-02

Witam

Ale dziś jestem spostrzegawczy Tongue nie zauważyłem że w instalacji jest kocioł gazowy. Pod spodem masz dwa schematy łącznia takich instalacji. Prosty i z automatyką.

[Obrazek: weggaz.jpg]

[Obrazek: wegvail.jpg]

Pozdrawiam


schemat instalacji c.o + c.w.u + wymiennik plytowy - radekklimat - 2011-02-03

Wenon piec na paliwo stałe nie moze pracowac w instalacji zamknietej.


schemat instalacji c.o + c.w.u + wymiennik plytowy - wenon - 2011-02-03

Radek piec na wegiel jest w układzie otwartym gazowy z grzejnikami jest w układzie zamkniętym. o dokładnie dopiero ma być.
dlatego zastosowany ma być wyminennik płytowy.

apropo tego czujnika co wczoraj rozmawialiśmy przy temp jakies 22st ma 975 ohm


schemat instalacji c.o + c.w.u + wymiennik plytowy - Fujitsu Szczecin - 2011-02-03

radekklimat napisał(a):Wenon piec na paliwo stałe nie moze pracowac w instalacji zamknietej.
Witam

Oczywiście że może, zmieniły się przepisy. Kocioł oczywiście musi być dostosowany do takiego układu.
Koledze głównie chodzi o włącznie poprzez wymiennik dwóch kotłów na przemiennie. Jest to metoda na pewno bardziej bezpieczna. Problem który musi rozwiązać to rozłącznie gazowego na czas pracy tego na paliwo stałe. Na schematach Venon masz jak to rozwiązać.

Pozdrawiam


schemat instalacji c.o + c.w.u + wymiennik plytowy - barbie - 2011-02-03

przy zaniku napięcia lub uszkodzenia pompy woda w kotle węglowym zagotuje się .


schemat instalacji c.o + c.w.u + wymiennik plytowy - krzysztofjarzyna - 2016-07-21

W kwestii dobrania odpowiedniej instalacji i prawidłowego podłączenia poleciłbym Ci poszukać w swoim mieście fachowca - bez urazy, ale lepiej jak tego typu instalację zrobi osoba doświadczona. Poczytaj sobie o działaniu wymiennika ciepła Smile


schemat instalacji c.o + c.w.u + wymiennik plytowy - aras - 2016-07-21

krzysztofjarzyna napisał(a):W kwestii dobrania odpowiedniej instalacji i prawidłowego podłączenia poleciłbym Ci poszukać w swoim mieście fachowca - bez urazy, ale lepiej jak tego typu instalację zrobi osoba doświadczona. Poczytaj sobie o działaniu wymiennika ciepła Smile

Stary, złoty szpadel dla Ciebie....bez urazy Big Grin


schemat instalacji c.o + c.w.u + wymiennik plytowy - Bolas - 2016-07-22

Jaka uraza napisał dwa posty i oba reklamy.