Forum Klimatyzacja
[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo w transporcie (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: [Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df (/showthread.php?tid=5893)

Strony: 1 2


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - raf - 2012-02-27

Witam, szukam instrukcji to sterownika, jestem nowym posiadaczem i nie wiem o co chodzi. Sam sterownik wydaje się łatwy ale wyskakuje mi co jakiś czas df i nie wiem co to znaczy. Jak ktoś ma instrukcję to proszę na @ veno@op.pl


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - radekklimat - 2012-02-27

df czyli defrost inaczej odszranianie, uruchamia sie automatycznie co jakis czas w celu usuniecia lodu z parownika.
instrukcja poszła na meila tylko po angielsku


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - raf - 2012-02-27

Dzięki Smile


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - raf - 2012-03-08

mam jeszcze pytanie dotyczące DF bo ustawiam temp -18 i zbija mi do tej temperatury ale ze 3 razy włącza mi się DF i zastanawiam się jak sługo to się robi bo czekam i czekam aż samo zaskoczy i nic wiedz zawsze po długim czasie robię off i on i znowu chłodzi. I jeszcze pytanie co się dzieje z ładunkiem w tym czasie czy też się rozmraża czy to urządzenie się rozmraża a tem otoczenia zostaje - ????


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - radekklimat - 2012-03-09

W instrukcji panela kabinowego masz napisane jak ustawic czs i czestotliwosc defrostu, co do temperatury zalezy jaka jest temperatura otoczenia.


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - Derek - 2012-03-09

Robi się tyle ile potrzebuje czasu aby osiągnąć temperaturę odtajania [chyba że przekroczy czas odtajania ale chyba pownien poinformować cię o tym stosowny alarm]. W czasie odtajania temperatura podnosi się nieznacznie w w całej chłodni jednakże trwa to zbyt mało czasu, aby zepsuł Ci się towar. Natomiast długość wyświetlania się napisu "Df" na sterowniku nie oznacza wcale, że odtajanie trwa tyle czasu. Najprawdopodobniej już się zakończyło, lecz komunikat "Df" będzie się palił do tego czasu, aż agregat nie osiągnie temperatury sprzed defrostu. Dzieje się tak, żeby użytkownicy agregatu nie panikowali gdy po skończonym defroście wyświetli im na sterowniku podwyższona temperatura.


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - radekklimat - 2012-03-10

Najprawdopodobniej już się zakończyło, lecz komunikat "Df" będzie się palił do tego czasu, aż agregat nie osiągnie temperatury sprzed defrostu. Dzieje się tak, żeby użytkownicy agregatu nie panikowali gdy po skończonym defroście wyświetli im na sterowniku podwyższona temperatura.


Nie ma takiej funkcji w agregatach samochodowych


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - raf - 2012-03-10

ok to moja temperatura to -18 i do tylu mi zbiło i jak załączył się df to trzymał przez godzinę aż nacisnąłem off po chwili wcisnąłem on i miał pokazane -3 i zbił do -18 w 5minut. I zastanawiałem sie czy df musi zbić do 0 czy jak bo za każdym razem musiałem naciskać off bo trwało to za długo o ile tak nie powinno być Wink


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - radekklimat - 2012-03-11

W parowniku jest taka duza pastylka to czujnik defrostu, miałem kiedys taki przypadek ze nie był umocowany do obudowy aluminiowej i defrost trwał podobnie jak u ciebie, sprawdz czy jest na swoim miejscu


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - olojarocin - 2012-03-14

radekklimat napisał(a):df czyli defrost inaczej odszranianie, uruchamia sie automatycznie co jakis czas w celu usuniecia lodu z parownika.
instrukcja poszła na meila tylko po angielsku
mam prosbę . potrzebuje instrukcję obsługi do agregatu Carrier transicold turbo 30s- kupiłem busa z takim agregatem i nie mam zadnej instrukcji. Za instrukcję z góry serdecznie dziękuję, pozdrawiam.


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - wenon - 2012-03-15

olojarocin napisał(a):Carrier transicold turbo 30s

już jeśli to zephyr 30s.


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - raf - 2012-03-21

radekklimat napisał(a):W parowniku jest taka duza pastylka to czujnik defrostu, miałem kiedys taki przypadek ze nie był umocowany do obudowy aluminiowej i defrost trwał podobnie jak u ciebie, sprawdz czy jest na swoim miejscu


Będę szczery nie mam pojęcia o tym urządzeniu Wink gdzie jest parownik? może zrobisz jakieś zdjęcie tej


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - radekklimat - 2012-03-21

Parownik to jest to co wisi pod sufitem na pace


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - mentor12 - 2012-03-21

radekklimat napisał(a):Parownik to jest to co wisi pod sufitem na pace
A pastylka ma dwa przewody i jest najmniejsza ze wszystkich urządzeń podłączonych do układu chłodniczego na pace.Zazwyczaj z lewej strony tego pudła na końcu paki Smile


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - raf - 2012-03-31

widzisz gdzieś go tu kolego Wink


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - raf - 2012-03-31

i jeszcze te


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - raf - 2012-03-31

cd


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - raf - 2012-03-31

n ?


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - Shitashii - 2012-03-31

raf napisał(a):cd
Gdybyś dał to trzecie zdjęcie trochę pod innym kątem.... Zdaje mi się, że na zdjęciu na prawo od elektrozaworu Castel jest ten czujnik (jasnoszary lub taka brudna biel). Dochodzą do niego dwa przewody.
Ale niewyraźnie to widać. Jakbyś mógł zrobić fotę z innego kąta.


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - wenon - 2012-04-01

zaznaczone 50
22-60810-00 cena około 200-250 zł


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - raf - 2012-04-01

aha czyli to będzie to białe Wink dobra to spróbuje to pomacać jak nie pomoże to rozumiem że u kolegi wenona można to zamówić, jak nie to gdzie ?
Dzięki Panowie


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - wenon - 2012-04-01

w ASO dostaniesz.


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - mentor12 - 2012-04-01

A może użytkownik spróbuje opisać wnioski jako użytkownik.Nie panikując i nie przerywając procesu.Nie znam urządzenia które odlodziło by się w minusowych temperaturach.Nawet mrożnia musi podnieść się do odpowiedniej temperatury topnienia lodu.A może problem tkwi w ustawieniach sterownika i panice użytkownika?Wiele lat naprawiając te układy to tylko raz mi się trafiło że czujnik temperatury parownika był uszkodzony.Radekklimat a gdyby był nie podpięty do zabudowy to tym bardziej i szybciej powinien przerwać DF.


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - raf - 2012-04-01

Ostatnio miałem sytuację gdzie przyjąłem towar -18 i gdy załadowałem go na pakę odpaliłem swojego carriera i dosłownie po 4 minutach włączył się df. Wcześniej próbowałem czekać nawet 40minut i ciągle miąłem df gdy wyłączyłem i włączyłem to pokazywał +2. Ostatnio ustawiłem czas df na 1h i włączył się po 20minutach, rozumiem że coś nie tak bo powinien po 1 godzinie ? . Co możecie poradzić Panowie


[Carrier] x300 instrukcja panela sterowania+ problem df - mentor12 - 2012-04-02

carriera powinieneś mieć gotowego do przejęcia towaru(paka schłodzona)