Forum Klimatyzacja
PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA (/showthread.php?tid=62)



PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA - Guest - 2005-12-07

WITAM
Bardzo proszę o pomoc w temacie klimatyzacji. Tzn. od dłuższego czasu zauważyłem że po włączeniu klimatyzacji z otworów wentylacyjnych dobiega dziwny odgłos coś co przypomina terkotanie które słychac na wolnych obrotach oraz natęzenie tego terkotu słychać przy dodawaniu gazu. Objaw ten występuje tylko przy włączonej klimie oraz odgłos ten nie jest słyszalny pod maską samochodu. Klimatyzacja była nabijana oraz wymieniane wszystkie paski oraz rolka napinająca. Co to może być ???
SZukam również dobrego warsztatu w szczeciniezajmującego się klimą.


PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA - Guest - 2005-12-09

Witam Big Grin Polecam sprawdzić sprzęgło sprężarki. Najczęściej to ono głośno pracuje. Może być zanieczyszczone.


PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA - Guest - 2005-12-13

Sprzęgło podobno jest ok było sprawdzane ! wiec co to moze być ???


PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA - awax - 2005-12-16

Witam.
Jeżeli nic nie słychać pod maską to nie sprzęgło chociaż wszystko wskazuje ,że to ono i jednak coś pod maską musi być słychać.
Napisz jaki to samochód .


PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA - Guest - 2005-12-18

NISSAN ALMERA 2002/03
Własnie pod maska tego nie słychać tylko i wyłącznie w środku pojawia się i cichnie chodź jest częściej słyszalne. Słychac to tylko i wyłącznie przy włączonej klimie . Klimatycaja jest manualna. Przy zwiekszonej wydajności klimatyzacji słychać to np. chodzi na 4 jak przestawi sie na 1 to słychać dokładnie. I przy dodawaniu gazu ten terkot jest słyszalny rośnie.


PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA - awax - 2005-12-18

Witam.
Z Twojwgo opisu wynika,że powstały jakieś nieprawidłowości w przepływie czynnika przez zawór.
Szczerze mówiąc nie spotkałem się jeszcze z sytuacją ,aby było to tak uciążliwe.
Napisz jeszcze czy było coś robione w ostatnim czasie przy klimatyzacji oraz czy terkot jest słyszalny bezpośrednio po włączeniu klimy czy też dopiero po jakimś czasie (np.ok.minuty)
Awaria szczerze mówiąc nie jest typowa i sądzę,że bez wizyty w warsztacie się nie obejdzie.


PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA - awax - 2005-12-18

Przepraszam nie zwróciłem uwagi,że była napełniana.Napisz dlaczego i czy było to w profesjonalnym zakładzie.
Głównie chodzi o prawidłowo wytworzoną próżnię oraz ilość czynnika


PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA - Guest - 2005-12-19

Terkot ten słyszalny jest zazwyczaj po jakims czasie chodź zdarzyło się że zaraz po włączeniu, cześciej zdarza się mimo wszystko po jakimś czasie. Klima napełniana była w ASO. Ale ile napełnili i czy wogóle brakowało nie byli w stanie uzgodnić.


PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA - awax - 2005-12-19

Witam ponownie.
Niestety korespondencyjnie więcej nie mogę pomóc.
Uważam,że trzeba zacząć od sprawdzenia ilości czynnika,a to wymaga wiayty w zakładzie.
Pozdrawiam


PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA - Guest - 2005-12-20

Zdarza się że przy odpalaniu słychać syczenie czy to jet normalne ???
Natomiast terkot ten cześciej wystepuje to po jakimś czasie. Jak sprawdzić ten zawór?


PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA - awax - 2005-12-20

Nie ma możliwości sprawdzenia zaworu ,ale najprawdopodobniej jest on OK.
Problem może być w ilości czynnika lub zapowietrzonym układzie.
Nie unikniesz wizyty w specjalistycznym zakładzie.
Wystrzegaj się "garażowców"


PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA - Guest - 2005-12-21

Widocznie muszę wystrzegac się garażowców i się tego trzymam ale przypuszczam że ASO też są cieniutkie w tym temacie chyba że się myle ???
bede musiał odwiedzić w szczecinie jakis warsztat specjalizujący się w tym temacie polmozbyt ??? FROST ??? chyba że ktoś zna jakiś dobry zakład w szczecinie. Dzięki za pomoc


PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA - rako - 2006-06-23

U mnie po roku czasu (samochód na gwarancji) zaczęła cicho terkotać klima. Aż zaczęło coraz głośniej i zaczęła sie wyłącząć sprężarka.
Serwis też podejrzewał sprzęgło (drobiazg robią to w godz.) niestety poleciała sprężarka szczęście że na gwarancji. Czekałem na nową msc!
Nie życzę ci tego bo pewnie nie na gwarancji!


PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA - Sanchez76 - 2006-12-04

Wiem ze troche pozno ale dopiero teraz dolaczylem do forum. Jestem ze Szczecina i najlepszy zaklad maja w Podjuchach. Jak zjezdzasz z wiaduktu przed Podjuchami jadac od strony Szosy Poznanskiej to na wprost zaraz za swiatlami. Musisz skrecic na Podjuchy i zawrocic zeby do nich wjechac ale stojac na swiatlach masz ich zaklad na wprost. Tak na przyszlosc.
Pozdrawiam
Sanchez


PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA - cihy - 2007-02-14

zła praca (hałas) może być spowodowany równierz przez zbyt dużą ilaść czynnika, wiem z praktyki .sprawdz to . klime w samochodzie na pelnia się na wagę pozdro.


PROBLEM Z KLIMATYZACJA SAMOCHODOWĄ GŁOŚNA PRACA - don_providence - 2007-02-19

no niestety sprężarka poszła... miałem to samo tydzień temu, spowodowane to było podobno nieodpowiednim napełnieniem... najpierw klima nie zawsze załączała się od razu a później były te stuki i pobieranie sporej mocy z silnika... sprężarka niestety do wymiany tylko nie idź do serwisu dealera:], najlepiej ściągnij sobie od razu sprężarkę z allegro bo Ci walną niewiadomo jaką cenę... koszt ponownego zainstalowania i uzupełnienia skrężarki to ok 800-900 zł a samą sprężarkę kupisz od 200 zł używaną (tylko poproś, zeby dali info czy olej w tej sprężarce był czysty) do 1000-1500 za nową... uważaj na koszty bo mechanicy od dealera próbowali mnie naciągnąć na 7 tysiaków:]