Forum Klimatyzacja
czy sprawdzi się osuszacz powietrza - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: EXPERT RADZI (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: czy sprawdzi się osuszacz powietrza (/showthread.php?tid=6762)

Strony: 1 2


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - citybird - 2013-01-14

Witam

Czy ktoś będzie w stanie się wypowiedzieć jak poprawi się komfort w pomieszczeniu ok 4 x 3 x 2.9 m jeżeli na zewnątrz utrzymuje sie upał - ok 40 st.C w dzień a w nocy w pomieszczeniu nie można oddychać z powodu bardzo dużej wilgotności , gdy zastosuje się osuszacz powietrza (znalazłem ostatnio taki małej mocy , elektryczny zbierający 6 - 8l wody na dobę). zastanawiałem się nad klimą jednak wydatek ok 3 tys nie wchodzi w grę jeżeli w roku takich upalnych dni/nocy jest kilka, kilkanaście.
Budynek jest nowy, dobrze izolowany okna solidne, zatrzymują promieniowanie.


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - klimanovum - 2013-01-14

niektóre firmy z montażem podobno juz od 800 brutto z montażem dają splita, pomyśl nad tym


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - frost-ch - 2013-01-14

800 raczej nie realne ale 1600-2000,- to już możliwe osuszacz to chyba dla komfortu nie zaciekawe rozwiązanie radziłbym klimę i nie z marketu


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - citybird - 2013-01-17

Nie ma co mówić o komforcie. Z jednej strony olbrzymia wilgotność powietrza w pokoju - pot leje sie po tyłku, z drugiej strony to urządzenie ma działać kilka dni w roku. Wentylator sufitowy załatwia sprawę (markowy, cichy) . W pokoju nie tyle temp. daje się w znaki (max 26 st.C) co wilgoć.
Zastanawiam się nad pożyczeniem zwykłego przemysłowego osuszacza na dobę w pierwsze uciążliwe upały. Zamontuje na ścianie higrometr i się okaże. Bez sensu jednak odkrywać na nowo Amerykę.
Piszcie jak macie jakieś doświadczenie.


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - frost-ch - 2013-01-17

Większość osuszaczy to dwa w jednym czyli grzeje i chłodzi jednocześnie ale bardziej grzeje niż chłodzi Cool


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - klimatolog - 2013-01-17

Ludzie posiadający baseny i pomieszczenia wilgotne korzystają z funkcji osuszania czyli urządzenie jest w formie chłodzenia pomieszczenia


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - mg - 2013-01-17

klimatolog napisał(a):Ludzie posiadający baseny i pomieszczenia wilgotne korzystają z funkcji osuszania czyli urządzenie jest w formie chłodzenia pomieszczenia

A co z ludźmi chcącymi skorzystać z organicznej klimatyzacji?, osuszenie nie wspomoże?
Jesteś ograniczony, zapewniam, aby osuszyć nie musisz chłodzić.


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - mg - 2013-01-17

klimatolog napisał(a):Ludzie posiadający baseny i pomieszczenia wilgotne korzystają z funkcji osuszania czyli urządzenie jest w formie chłodzenia pomieszczenia

Tu chodzi o komfort człowieka, nie pomieszczenia. Znający się na klimatyzacji liczą się z tym.


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - frost-ch - 2013-01-17

Komfort człowieka zależy od trzech czynników :
1) temperatury 20-26 st.C
2) wilgotności 40-65%
3) wielkości konta w banku
Jeżeli masz wpływ choćby na jeden z czynników powinieneś czuć się komfortowo najlepiej jednak na ten trzeci


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - awax - 2013-01-18

citybird napisał(a):Witam

Czy ktoś będzie w stanie się wypowiedzieć jak poprawi się komfort w pomieszczeniu ok 4 x 3 x 2.9 m jeżeli na zewnątrz utrzymuje sie upał - ok 40 st.C w dzień a w nocy w pomieszczeniu nie można oddychać z powodu bardzo dużej wilgotności , gdy zastosuje się osuszacz powietrza (znalazłem ostatnio taki małej mocy , elektryczny zbierający 6 - 8l wody na dobę). zastanawiałem się nad klimą jednak wydatek ok 3 tys nie wchodzi w grę jeżeli w roku takich upalnych dni/nocy jest kilka, kilkanaście.
Budynek jest nowy, dobrze izolowany okna solidne, zatrzymują promieniowanie.

Jestem w stanie odpowiedzieć.
Poprawi w znacznym stopniu


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - klimatolog - 2013-01-18

mg napisał(a):
klimatolog napisał(a):Ludzie posiadający baseny i pomieszczenia wilgotne korzystają z funkcji osuszania czyli urządzenie jest w formie chłodzenia pomieszczenia

A co z ludźmi chcącymi skorzystać z organicznej klimatyzacji?, osuszenie nie wspomoże?
Jesteś ograniczony, zapewniam, aby osuszyć nie musisz chłodzić.
Zastanów się kto jest ograniczony i dlaczego w osuszaczach stosujemy czynnik r-134-a.Zastanów się nad obsesją związaną z klimatolog.Zastanów się jak można stworzyć warunki klimatyczne latem stosując ogrzewanie bez systemu odprowadzania skroplin?mg napisałeś-, zapewniam, aby osuszyć nie musisz chłodzić.
Jak zwykle złośliwie i nie na temat.Odpowiadając do tematu pytającego.Wypożycz schładzalnik przenośny.W znacznym stopniu poprawi.Ale czy w stopniu zadawalającym?mg jeszcze raz zapytam dlaczego w osuszaczach i klimatyzatorach(schładzalnikach) stosujemy inne czynniki chłodniicze?Zapewne kolega awax bez powodu napisał w znacznym stopniu.


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - mg - 2013-01-18

klimatolog napisał(a):
mg napisał(a):
klimatolog napisał(a):Ludzie posiadający baseny i pomieszczenia wilgotne korzystają z funkcji osuszania czyli urządzenie jest w formie chłodzenia pomieszczenia

A co z ludźmi chcącymi skorzystać z organicznej klimatyzacji?, osuszenie nie wspomoże?
Jesteś ograniczony, zapewniam, aby osuszyć nie musisz chłodzić.
Zastanów się kto jest ograniczony i dlaczego w osuszaczach stosujemy czynnik r-134-a.Zastanów się nad obsesją związaną z klimatolog.Zastanów się jak można stworzyć warunki klimatyczne latem stosując ogrzewanie bez systemu odprowadzania skroplin?mg napisałeś-, zapewniam, aby osuszyć nie musisz chłodzić.
Jak zwykle złośliwie i nie na temat.Odpowiadając do tematu pytającego.Wypożycz schładzalnik przenośny.W znacznym stopniu poprawi.Ale czy w stopniu zadawalającym?mg jeszcze raz zapytam dlaczego w osuszaczach i klimatyzatorach(schładzalnikach) stosujemy inne czynniki chłodniicze?Zapewne kolega awax bez powodu napisał w znacznym stopniu.

Tak tak, masz racje, wyluzuj...


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - mg - 2013-01-18

Zanim kogoś zaatakujesz przeczytaj temat i pierwszy post.


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - frost-ch - 2013-01-20

klimatolog napisał(a):
mg napisał(a):
klimatolog napisał(a):Ludzie posiadający baseny i pomieszczenia wilgotne korzystają z funkcji osuszania czyli urządzenie jest w formie chłodzenia pomieszczenia

A co z ludźmi chcącymi skorzystać z organicznej klimatyzacji?, osuszenie nie wspomoże?
Jesteś ograniczony, zapewniam, aby osuszyć nie musisz chłodzić.
Zastanów się kto jest ograniczony i dlaczego w osuszaczach stosujemy czynnik r-134-a.Zastanów się nad obsesją związaną z klimatolog.Zastanów się jak można stworzyć warunki klimatyczne latem stosując ogrzewanie bez systemu odprowadzania skroplin?mg napisałeś-, zapewniam, aby osuszyć nie musisz chłodzić.
Jak zwykle złośliwie i nie na temat.Odpowiadając do tematu pytającego.Wypożycz schładzalnik przenośny.W znacznym stopniu poprawi.Ale czy w stopniu zadawalającym?mg jeszcze raz zapytam dlaczego w osuszaczach i klimatyzatorach(schładzalnikach) stosujemy inne czynniki chłodniicze?Zapewne kolega awax bez powodu napisał w znacznym stopniu.
Naprawiałem niedawno osuszacz powietrza i był tam czynnik 407 a jeżeli chodzi o skropliny to mają zbiornik na nie natomiast 40 st to nawet przy 20% wilgotności nie będzie komfortowo a osuszacz będzie jeszcze dogrzewał


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - klimatolog - 2013-02-09

Osuszacze powietrza nie chłodzą ponieważ powietrze wypływające z parownika omywa lamele skraplacza aby osuszać?


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - frost-ch - 2013-02-09

klimatolog napisał(a):Osuszacze powietrza nie chłodzą ponieważ powietrze wypływające z parownika omywa lamele skraplacza aby osuszać?
Powietrze osuszane jest w parowniku a przepływa przez skraplacz aby zostało podgrzane są też osuszacze (dużej wydajności ) które mają dodatkowe grzałki


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - coldtherm - 2013-02-10

Myślę że nie da się osiągnąć komfortu tylko osuszając
Prawdą jest ze taki osuszacz dodatkowo podniesie bilans temperatury o prace techniczną
Grzałkę mają modele które mają możliwość pracy w niskich temperaturach
mój model odwraca obieg cyklicznie zaworem 4 drożnym takim jak w klimatyzatorach tajając szron na lamelach
Ciężko zbudować osuszacz na kapilarze który będzie pracował w szerokiej gamie temperatur


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - klimatolog - 2013-02-10

coldtherm Tobie się nie wydaje tylko masz rację.Natomiast koledze mg się wydaje bo myśli że zjadł wszystkie rozumy.


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - mg - 2013-02-12

klimatolog napisał(a):coldtherm Tobie się nie wydaje tylko masz rację.Natomiast koledze mg się wydaje bo myśli że zjadł wszystkie rozumy.
leszku, dlaczego ciągle kwestionujesz moje wypowiedzi. Wczytaj się, pomyśl...czyżby twoja wiedza była tak krótkowzroczna i prostolinijna?


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - klimatolog - 2013-02-14

Ja sądzę nadal że nie da się takim urządzeniem klimatyzować pomieszczenia.Ja Ciebie nie kwestionuję.A odnośnie tematu to tak jak zapytający włączył by odkurzacz.Daje ciepło z silnika.Choć pewien komfort klimatyzacji zostaje zachowany bardziej przy osuszaczu.Decybele.Zadzwoń pogadamy,a buć może zmienisz o mnie zdanie.Czasami wrogowie stają się ?


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - mg - 2013-02-14

Pytanie brzmi: ,,jak poprawi się komfort w pomieszczeniu"Istnieją strefy w których 38'C nie stanowi dyskomfortu takiego jak w innej 28'C, dlaczego?


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - frost-ch - 2013-02-15

mg napisał(a):Pytanie brzmi: ,,jak poprawi się komfort w pomieszczeniu"Istnieją strefy w których 38'C nie stanowi dyskomfortu takiego jak w innej 28'C, dlaczego?
A nie lepiej otworzyć lodówkę wyjdzie na to samo i nie trzeba kupować osuszacza? ja nie doradzam tylko pokornie pytam bo sam jestem ciekaw.


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - maciejek - 2014-08-26

To może ja się wypowiem, w kwietniu tego roku zakupiłem osuszacz, oferta oprócz urządzenia obejmowała montaż. Powiem tak, opłacało się. Wcześniej czuć było wilgotność w pokojach, grzyb szybko stawał się problemem a teraz tego po prostu nie ma. Oczywiście nie mówię, że jest to jakiś super złoty środek bo co inny budynek to inny problem. Jeżeli ktoś mieszka w kamienicy a ktoś w bloku to oczywiście pojawiają się inne problemy.
Natomiast u mnie w kamienicy występował problem dosyć dużej wilgotności, strasznie ciężko było mieszkać w pomieszczeniu o dużej wilgotności, dlatego postanowiłem co postanowiłem. Nie wiem czy kogoś to skusi do zakupu czy nie, w każdym bądź razie wg. Komfort w pomieszczeniu się poprawia dzięki osuszaczom.
Jeżeli kogoś interesuję firma z której skorzystałem to proszę bardzo: [reklama]
Mam nadzieję, że nikogo linkiem nie uraziłem Smile


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - Klimatyczny - 2015-04-08

Jest jeszcze jedno dobre rozwiązanie tej sytuacji. Możesz osuszacz powietrza po prostu wypożyczyć. Testujesz, a jak się nie sprawdza to zwyczajnie oddajesz. Taki test daje gwarancję, że sprzęt się sprawdzi. Ja właśnie takie rozwiązanie znalazłem i to był strzał w 10 tkę. Dowieźli mi osuszacz wcześniej doradzili jaki będzie odpowiedni biorąc pod uwagę "parametry" mojego pomieszczenia.


czy sprawdzi się osuszacz powietrza - adam289 - 2015-10-06

Ze swojej strony polecam firmę [reklama] To brytyjskie przedsiębiorstwo z dużym doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą. Produkują szereg przydatnych urządzeń, zwłaszcza dla osuszaczy powietrza.