Forum Klimatyzacja
po co naforum Klimatolog i Awax ? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Kosz (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: po co naforum Klimatolog i Awax ? (/showthread.php?tid=7223)

Strony: 1 2 3


po co naforum Klimatolog i Awax ? - pfp76 - 2013-10-11

1.Nie ma nic złego w sprzedawaniu wiedzy .
2. Nie ma nic złego w dzieleniu sie wiedza "za darmo" - pod warunkiem , że ta wiedza nie wybuchnie obdarowanemu prosto w twarz.
3. Nadmierne eksponowanie pkt.2 w celu osiągnięcia korzyści w zw. z realizacją pkt.1 jest tego punktu nadinterpretacją
4. "Małowiedzący " lepiej niech się wiedzą nie dzieli , bo jednym rozsądnie wypowiedzianym zdaniem może stracić tej wiedzy 50%
5.Sprzedawaniem wiedzy powinna się zajmować szkoła { jako forma instytucji lub przedsięwzięcia}
6. Szkoła wydaje :świadectwo {nie zaświadczenie} , zezwolenie na wykonywanie zawodu , certyfikaty - itp.
7.Niedookreślanie charakteru działalności i wymaganie opłaty za samo "uczestnictwo" rodzi "uczucia mięszane" - to do "AWAX"
Nie ze złośliwości , lecz prostej ciekawości pytam sie :AWAX'a" , czy jesteście placówką dytaktyczna , mającą uprawnienia do wydawania świadectwa w zakresie nabycia praw do wykonywania zawodu ?
Jeśli tak to niewykluczone , że podeśle Wam ucznia .
Jeśli nie to Wam wybaczam zgodnie z sugestią Bogdana , którego pozdrawiam . { Bogdan - nic nie naprawiłem , "jadę " drugi sezon na klimatyzatorach zaokiennych z Home Depod .}


po co naforum Klimatolog i Awax ? - awax - 2013-10-11

Nie bez złośliwości pytam pfp76 czy firmy organizujące szkolenia np.w zakresie montażu klimatyzatorów wydają świadectwa,czy zaświadczenia? i czy mają uprawnienia dydaktyczne?

Gwoli ścisłości to Krajowe Centrum Innowacji Chłodnictwa I Klimatyzacji posiada status ośrodka oświaty pozaszkolnej oraz uprawnienia do wydawania świadectw kwalifikacji,a te świadectwa właśnie uprawniają do wykonywania zawodu.
Również awax ma uprawnienia do prowadzenia szkoleń.
Ponadto ani awax,ani KCICHIK nie pobiera opłat za samo uczestnictwo,opłaty są za "sprzedawanie wiedzy"(patrz pkt 1)
Jeszcze jedno,istnieje też możliwość całkowicie za darmo pozyskiwać posiadaną przez nas wiedzę i wiele osób z tego skorzystało.Zapraszamy na swego rodzaju staże,za które nie pobieramy opłat.
Jeżeli nie znalazłeś tych informacji na stronach awax u i KCICHIK to wybaczam i pozdrawiam.


po co naforum Klimatolog i Awax ? - klimatolog - 2013-10-12

pfp76 napisał(a):1.Nie ma nic złego w sprzedawaniu wiedzy .
2. Nie ma nic złego w dzieleniu sie wiedza "za darmo" - pod warunkiem , że ta wiedza nie wybuchnie obdarowanemu prosto w twarz.
3. Nadmierne eksponowanie pkt.2 w celu osiągnięcia korzyści w zw. z realizacją pkt.1 jest tego punktu nadinterpretacją
4. "Małowiedzący " lepiej niech się wiedzą nie dzieli , bo jednym rozsądnie wypowiedzianym zdaniem może stracić tej wiedzy 50%
5.Sprzedawaniem wiedzy powinna się zajmować szkoła { jako forma instytucji lub przedsięwzięcia}
6. Szkoła wydaje :świadectwo {nie zaświadczenie} , zezwolenie na wykonywanie zawodu , certyfikaty - itp.
7.Niedookreślanie charakteru działalności i wymaganie opłaty za samo "uczestnictwo" rodzi "uczucia mięszane" - to do "AWAX"
Nie ze złośliwości , lecz prostej ciekawości pytam sie :AWAX'a" , czy jesteście placówką dytaktyczna , mającą uprawnienia do wydawania świadectwa w zakresie nabycia praw do wykonywania zawodu ?
Jeśli tak to niewykluczone , że podeśle Wam ucznia .Oczywiście że nie ma nic złego jeśli chodzi o wiedzę elementarną a nie np. wiedzę na temat chłodzenia reaktorów atomowych.Nie podsyłaj tylko taliba.
Jeśli nie to Wam wybaczam zgodnie z sugestią Bogdana , którego pozdrawiam . { Bogdan - nic nie naprawiłem , "jadę " drugi sezon na klimatyzatorach zaokiennych z Home Depod .}



po co naforum Klimatolog i Awax ? - pfp76 - 2013-10-13

Gdzieś tam tort już sie piecze . Warto zawczasu przygotować się strukturalnie i prawno-instytucjonalnie do tego tortu dzielenia . Jakieś auditki , zgodnie z normoeuropejskie obowiązkowe przeglądy, i takie tam.
Warto przygotować "instytucje" {jedynie słuszną} , która te brzemie dzielenia przejmie .
Pasjonat to taka osoba co nie bierze pieniędzy za wpisowe.
Ktoś kto za wpisowe pieniądze bierze musi sie liczyć z szeregiem dociekliwych pytań od potencjalnych pieniędzodawców.


po co naforum Klimatolog i Awax ? - awax - 2013-10-13

pfp76 napisał(a):Gdzieś tam tort już sie piecze . Warto zawczasu przygotować się strukturalnie i prawno-instytucjonalnie do tego tortu dzielenia . Jakieś auditki , zgodnie z normoeuropejskie obowiązkowe przeglądy, i takie tam.
Warto przygotować "instytucje" {jedynie słuszną} , która te brzemie dzielenia przejmie .
Pasjonat to taka osoba co nie bierze pieniędzy za wpisowe.
Ktoś kto za wpisowe pieniądze bierze musi sie liczyć z szeregiem dociekliwych pytań od potencjalnych pieniędzodawców.

Oczywiście,że tort się piecze i trzeba się do tego przygotować.
Przygotowują się do tego handlowcy,pośrednicy zza biurek,budowlańcy itp.Wystarczy przeanalizować listę podmiotów wystawiających świadectwa kwalifikacji.
Czy kolejny raz inne branże mają zjeść ten torcik?
Co do wpisowego to "pasjonat" nie oznacza "sponsor",może Ty potrafisz poprowadzić choćby niezbędną księgowość itp bez środków,albo z prywatnych ,zapraszam..Z drugiej strony zapraszamy wszystkich pasjonatów.


po co naforum Klimatolog i Awax ? - pfp76 - 2013-10-13

Rozmowa członka z prezesem : Panie Prezesie , po co są te składki ?
Prezes - żeby zatrudnić księgowego .
Członek - a po co księgowy?
Prezes- żeby liczył wasze składki .


po co naforum Klimatolog i Awax ? - awax - 2013-10-13

pfp76 napisał(a):Rozmowa członka z prezesem : Panie Prezesie , po co są te składki ?
Prezes - żeby zatrudnić księgowego .
Członek - a po co księgowy?
Prezes- żeby liczył wasze składki .
Fajny dowcip.
W Krajowym Centrum Innowacji Chłodnictwa I Klimatyzacji nie zatrudniamy nikogo w żadnej formie.
Do dnia dzisiejszego nikt nie otrzymał ani złotówki za swoją pracę dla Stowarzyszenia.Również pomieszczenia i wyposażenie siedziby Centrum są nieodpłatnie udostępnione.
Wydaje mi się,że ten "fajny dowcip" umieszczony w tym temacie jest nie na miejscu i oczekuję jasnego postawienia sprawy.
Każdy członek Centrum ma prawo wglądu we wszystkie dokumenty księgowe.

Cóż,a może to na zasadzie ,że każdy sądzi według siebie ?


po co naforum Klimatolog i Awax ? - pfp76 - 2013-10-13

Oczywista , że "sądzę według siebie" . Ja tworząc takie przedsięwzięcie wymagał bym za to pensji !
Z tym ,że nazwał bym je :Centralny Europejski Instytut Chłodniczo - Klimaryzacyjny.
pfp76
członek CEICHK .


po co naforum Klimatolog i Awax ? - awax - 2013-10-13

pfp76 napisał(a):Oczywista , że "sądzę według siebie" . Ja tworząc takie przedsięwzięcie wymagał bym za to pensji !
Z tym ,że nazwał bym je :Centralny Europejski Instytut Chłodniczo - Klimaryzacyjny.
pfp76
członek CEICHK .

Na co czekasz ? stwórz .Masz ku temu predyspozycje i co najważniejsze doświadczenie.
Na forach krawców,kucharzy,płetwonurków itp też się udzielasz?


po co naforum Klimatolog i Awax ? - pfp76 - 2013-10-13

Tak ! Ale "TE' jest jest moje ulubione....
pfp76
członek CEICHK


po co naforum Klimatolog i Awax ? - klimatolog - 2013-10-14

No tak pfp76.Łatwiej brać niż dawać?


po co naforum Klimatolog i Awax ? - pfp76 - 2013-10-16

Brać dużo , ale uczciwie , dawać szczodrze , najlepiej nie swoje .


po co naforum Klimatolog i Awax ? - klimatolog - 2013-10-16

A może coś na temat.pfp76


po co naforum Klimatolog i Awax ? - klimatolog - 2013-10-16

witam! Prosze szanownych fachowcow - mam pytanie , otoz posiadam klimatyzacje domowa gdzie jedna jednostka jest na zewnatrz a druga wewnatrz budynku "{split?} No i jak w temacie- sprezarka dziala ,rurka na wyjsciu robi sie goraca { zmoczona syczy jak zelazko.} ii klimatyzacja nie daiala . Z gory dziekuje za sugestie {nie chce samodzielnie naprawiac,ale chce wiedziec,} Pozdrawiam!pfp76 czy to Twoja wypowiedż jako fachowca?


po co naforum Klimatolog i Awax ? - pfp76 - 2013-10-17

Z początku nie uwierzyłem , że to moje ZAPYTANIE { nie wypowiedż } Sprawdziłem , faktycznie takie pytanie zadałem ! Dawno temu... I właśnie w tym momencie uzmysłowiłem sobie , jak wiele się nauczyłem i dowiedziałem ,
Klimatologu- fachowcu w powykrzywianych butach - nigdy nie twierdziłem , że jestem fachowcem ! Jestem użytkownikiem , w tej chwili 7 klimatyzacji centralnych i 6 zaokiennych. Stąd moje zainteresowanie tematyką. Mimo tego , że nie jestem fachowcem i nie pretenduję do tego miana dzięki mnie dowiedziałeś { to znaczy mam taką nadzieję , bo nie wiem czy to ogarnąłeś} , że istnieje coś takiego jak silnik prądu stałego GE ECM MOTORS X13 który steruje nadmuchem powietrza {steruje , bo ma zmienne obroty} , a także rozwiałem Twoje mżonki co do jednej jednostki centralnej mogącej obsłużyć restauracyjną kuchnię , sale jadalną i pomieszczenia pomniejsze { dział Ekspert Radzi - post "jaki rodzaj klimatyzacj - lokal gastronomiczny} I znów nie występowałem tam jako Ekspert od klimatyzacji , tylko jej użytkownik .
Masz jakieś dziwne wytryski intelektualne w których nie do końca wiadomo o co chodzi.


po co naforum Klimatolog i Awax ? - awax - 2013-10-17

pfp76 napisał(a):Brać dużo , ale uczciwie , dawać szczodrze , najlepiej nie swoje .
Oczywiście,że brać dużo,ale uczciwie,dawać również dużo i co najważniejsze oceniać innych obiektywnie.
Ty Kolego oceniasz troszeczkę za szybko,nie znając faktów.Poza tym robisz to na forum branżowym w stosunku do osób zajmujących się zawodowo chłodnictwem i klimatyzacją .Chyba jeszcze za mało o nas Wiesz aby to robić,takie jest przynajmniej moje zdanie.
Pozdrawiam


po co naforum Klimatolog i Awax ? - pfp76 - 2013-10-17

Awax'ie - zdaję sobie sprawe , że jestem tu gościem . Zdaję sobie sprawę , że jako gościa obowiązują mnie pewne zasady w stosunku do gospodarza . Napiszę Ci wprost dlaczego wdałem się z Tobą w dziwną rozmowę typu "pierdu,pierdu" , oraz spory pierdologiczne . Otóż wkurzyłeś mnie poddając w wątpliwość zasadność obecności osób mego pokroju{nie branżystów} na tym forum . Dodatkowo -co juz akurat moją sprawą nie jest- zacząłes retoryczne rozważania kto ma prawo tu być , kto nie {bo być może za rok zmieni branżę izachce mu się być płetwonurkiem }i na koniec poddałeś w wątpliwość sens istnienia tego typu forum , najchętniej zamieniając je na "tajemne i opieczętowane" forum dla wybranych z pośród wybranych .
Dlatego też postanowiłem zająć Ci trochę czasu i sprawić żebyś jednak sobie ze mną pogadał .
Nie oceniam Cię ,ba - nawet ostrożnie , ale z dużą dozą nadzieji przyznaję Ci tytuł "Pewnie Całkiem Fajny Gość " - w skrócie PCFG - jakkolwiek czynię to żartobliwie , to Twoja wypowiedż o niepobieraniu apanaży przez osoby związane z KCICHIK uznaję za prawdziwą i tu - pełen szacun!
Co się tyczy klimatologa - to mając cos domnie { AWAX'ie} nie podpinaj się pod jego retorykę i sposób formuowania wypowiedzi {pytań-stwierdzeń -retorycznie -uszczypliwych} , bo to Ci nie uchodzi . Stać na więcej Tyle.


po co naforum Klimatolog i Awax ? - pfp76 - 2013-10-17

I jeszcze , co mi przyszło teraz do głowy , a co być może przeoczyłem .
Może tak być ,że te forum jest "strukturalną" częścią AWAX , lub KCICHIK - w sensie któreś z nich jest częścia drugiego- wtedy masz pełne prawo do powiedzenia mi wynocha.
Gwoli wyjaśmienia "klimatologa" też nie oceniam -jako nie fachowca ! Jednak nie trzeba być znawcą branży aby wiedzieć kiedy pisze on na tematy "nieklimatyzacyjne" i żeby zrozumieć , że trudno go zrozumieć.


po co naforum Klimatolog i Awax ? - awax - 2013-10-17

Witam
To forum nie jest "strukturalną częścią AWAXu ani KCICHIK lecz od dawna ze sobą współpracujemy.
Druga sprawa to ta,że ja nigdy nie poddawałem w wątpliwość zasadności pobytu na tym forum kogokolwiek,a jedynie wskazywałem na to ,że wiele osób wchodzi tu tylko po to aby uzyskiwać porady samemu nic nie wnosząc.Mam na myśli głównie osoby prowadzące działalność np. serwis autoklimatyzacji,które o klimatyzacji nie mają zielonego pojęcia.Uważam,że oszukują swoich Klientów,którzy nie wiedzą komu przekazują autko auto naprawy.
Uważam również ,że zakres porad powinien być ograniczony,gdyż posiadana wiedza to jest nasz kapitał ,z którego przecież się utrzymujemy.
Pozdrawiam


po co naforum Klimatolog i Awax ? - MarioO - 2013-10-17

awax napisał(a):Uważam również ,że zakres porad powinien być ograniczony,gdyż posiadana wiedza to jest nasz kapitał ,z którego przecież się utrzymujemy.
Słusznie prawisz!Człowiek nie po to kończył szkoły i zdobywał wieloletnie doświadczenie żeby teraz jakiś marny piekarz czy malarz pokojowy wysysał cały wiedzy dorobek i sprzedawał za bezcen montując np.klime która wygląda jak psu z du.. wyjęta nie wspominając o tym że jest montowana bez jakiejkolwiek technicznej sztuki chłodniczej.Ale co najlepsze tacy spece mają sie bardzo dobrze i nie bedzie w tym nic dziwnego dopóki cena bedzie ważniejsza od jakości usługi w tym kraju.Takie czasy Na szczescie klimatyzacja to tylko jedna z gałezi chłodnictwa wiec do całej reszty raczej sie nie dobiorą bo to już kosmos i nie ogarną Wink


po co naforum Klimatolog i Awax ? - klimatolog - 2013-10-17

awax napisał=Uważam również ,że zakres porad powinien być ograniczony.Chociażby dla bezpieczeństwa samych pytających.Chociaż by ze względu że pytania często dotyczą instalacji wysoko-ciśnieniowych lub często pytania zawodowe związane z ochroną przeciwko porażeniem prądem.


po co naforum Klimatolog i Awax ? - Haurox91 - 2013-10-17

Hmm wydaje mi sie, to forum jest po to aby odpowiadac lub pomagac na bardziej zaawansowane problemy a nie jak podlaczyc pompe prozniową. No ale niektórzy nie maja problemów z nauczaniem totalnych laików szkodząc naszej branży.


po co naforum Klimatolog i Awax ? - awax - 2013-10-17

MariOo napisał(a):
awax napisał(a):Uważam również ,że zakres porad powinien być ograniczony,gdyż posiadana wiedza to jest nasz kapitał ,z którego przecież się utrzymujemy.
Słusznie prawisz!Człowiek nie po to kończył szkoły i zdobywał wieloletnie doświadczenie żeby teraz jakiś marny piekarz czy malarz pokojowy wysysał cały wiedzy dorobek i sprzedawał za bezcen montując np.klime która wygląda jak psu z du.. wyjęta nie wspominając o tym że jest montowana bez jakiejkolwiek technicznej sztuki chłodniczej.Ale co najlepsze tacy spece mają sie bardzo dobrze i nie bedzie w tym nic dziwnego dopóki cena bedzie ważniejsza od jakości usługi w tym kraju.Takie czasy Na szczescie klimatyzacja to tylko jedna z gałezi chłodnictwa wiec do całej reszty raczej sie nie dobiorą bo to już kosmos i nie ogarną Wink

Do reszty już się dobierają,świadczy o tym choćby fakt,że większość unika tematu metod pomiaru efektywności energetycznej agregatów chłodniczych


po co naforum Klimatolog i Awax ? - pfp76 - 2013-10-18

"Słusznie prawisz!Człowiek nie po to kończył szkoły i zdobywał wieloletnie doświadczenie żeby teraz jakiś marny piekarz czy malarz pokojowy wysysał cały wiedzy dorobek i sprzedawał za bezcen montując np.klime która wygląda jak psu z du.. wyjęta nie wspominając o tym że jest montowana bez jakiejkolwiek technicznej sztuki chłodniczej."
Ależ panowie , mniej emocji . Jeżeli ktoś potrafi "wyssać" całą waszą wiedze nabytą w "szkołach" { wielu} i podczas długoletnich praktyk , "wyssać" poprzez kilka {niechby i dziesiąt} " wpisów na forum , to albo wiedza skąpa , albo uczeń geniusz i nauczyciel takoż .
Co nie znaczy , że twierdzę iż nie należy bronić swoich interesów i wiedzy nabytej , ale z umiarem i bez bojażni . Więcej wiary w siebie .
A już twierdzenie , że wynikiem wyssania CAŁEJ WIEDZY jest krzywo zamontowany klimatyzator , to ujma dla nuczycieli własnych , a w każdym razie celny kopniak we własna kostkę .
Myślę , że każdy wie gdzie się kończy pomoc z wiedzy ogólnej , a gdzie zaczynają arkana sztuki .
Wie też pewnie każdy jaka rada udzielona może zaszkodzić obdarowanemu i sumieniu radę dającemu.


po co naforum Klimatolog i Awax ? - MarioO - 2013-10-18

"wyssać" to słowo oznacza raczej jednorazowe przekazanie całej posiadanej wiedzy wiec bardziej pasowało "wysysanie"czyli okres długo trwały i systematyczny

"szkołach" { wielu} ukończyłem ZSZ o profilu Montera Urządzeń Chłodniczych z 3 letnią praktyką zawodu w PRM Spomasz + szkoła średnia

pfp76 " i podczas długoletnich praktyk , "wyssać" poprzez kilka {niechby i dziesiąt} " wpisów na forum , to albo wiedza skąpa , albo uczeń geniusz i nauczyciel takoż .
Co nie znaczy , że twierdzę iż nie należy bronić swoich interesów i wiedzy nabytej , ale z umiarem i bez bojażni . Więcej wiary w siebie .
A już twierdzenie , że wynikiem wyssania CAŁEJ WIEDZY jest krzywo zamontowany klimatyzator , to ujma dla nuczycieli własnych , a w każdym razie celny kopniak we własna kostkę ." - Ja za swoją prace wstydzić sie nie muszę Nauczycieli miałem bdb a uczę się do dziś z racji tej że zawód który wykonuje jak mało który uczy POKORY Dziś jadę na montaż i jestem kozak jutro na awarie i stwierdzam że mam jeszcze wiele do nadrobienia.Myśle że nie Jesteś tutaj uczniem bo jak trafnie w sygnaturze ma awax napisane "Forum nie zastąpi szkoły"a na pewno nikt nie jest Twoim nauczycielem zwłaszcza że Miałbyś krzywo montować klimy.

pfp76 "Myślę , że każdy wie gdzie się kończy pomoc z wiedzy ogólnej , a gdzie zaczynają arkana sztuki .
Wie też pewnie każdy jaka rada udzielona może zaszkodzić obdarowanemu i sumieniu radę dającemu." - pomoc z wiedzy ogólnej nic Ci tu nie pomoże To jest tak jak na lekcjach matematyki Pani tłumaczy równania Ty opuszczasz 100 lekcji a 101 sie pojawiasz pochłaniasz ją całą i co z tego jeżeli masz do rozwiązania to równanie a ty zatrzymujesz się przed nawiasem.