Forum Klimatyzacja
Klimatyzator przenośny, zaworki - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzator przenośny, zaworki (/showthread.php?tid=7334)



Klimatyzator przenośny, zaworki - Headache - 2013-07-10

Witam.
Jakiś czas temu wpadł mi w ręce klimatyzator przenośny w którym jak sie okazała nie ma zaworków serwisowych. Klima ledwie dmucha wiec oddałem do fachowca jednak przez brak zaworków wycenił montaż i napełnienie na 300zł.
Na allegro znalazłem zaworki po 5zł za sztuke Smile, sam zajmuje sie spawaniem a i wlutować na twardo dam rade i mam potrzebne narzędzia. Jest tylko jeden problem ze nie bardzo wiem gdzie je wlutować :/
Proszę o pomoc w umiejscowieniu zaworków. Wystarczy jeden czy ma być dwa na niskim i wysokimcisnieniu? Dodam ze zaworki sa proste bez trójników i pewnie trzeba bedzie dokupić.
Dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Po rozkręceniu obudowy znalazłem dwie zagniecione i zalutowane rurki przed i za agregatem. Czy w to miejsce wlutować zaworki?


Klimatyzator przenośny, zaworki - Shitashii - 2013-07-10

Klient zaniósł zegarek do naprawy. Zegarmistrz wymienił jedną śrubkę - zegarek zaczął działać. Zegarmistrz mówi: Należy się 101 zł. Na to klient: 101 zł za jedną malutką śrubkę??? Zegarmistrz rzekł: Za śrubkę 1 zł. Klient: To za co pozostałe 100?? Zegarmistrz: Bo wiedziałem która to śrubka.

I dlatego wycena była tylko na 300.
Najlepiej daj tu jakąś fotkę, to będzie można lepiej doradzić.


Klimatyzator przenośny, zaworki - Alpak - 2013-07-10

A dziura i tak sama nie zniknie Smile


Klimatyzator przenośny, zaworki - tommatiz - 2013-07-10

Witam. W 95% przenośnych nie ma zaworów serwisowych a jak chcesz mieć pewność dobrego lutu i sprawdzenia szczelności to 300 pln nie powinno Cię powalać z nóg. Pzdr


Klimatyzator przenośny, zaworki - klimatolog - 2013-07-10

Sitashiih napisał(a):Klient zaniósł zegarek do naprawy. Zegarmistrz wymienił jedną śrubkę - zegarek zaczął działać. Zegarmistrz mówi: Należy się 101 zł. Na to klient: 101 zł za jedną malutką śrubkę??? Zegarmistrz rzekł: Za śrubkę 1 zł. Klient: To za co pozostałe 100?? Zegarmistrz: Bo wiedziałem która to śrubka.

I dlatego wycena była tylko na 300.
Najlepiej daj tu jakąś fotkę, to będzie można lepiej doradzić.
Bardzo dobre wytłumaczenie.W dzisiejszych czasach płaci się za wiedzę lub śrubkę?


Klimatyzator przenośny, zaworki - frost-ch - 2013-07-10

Headache napisał(a):Witam.
Jakiś czas temu wpadł mi w ręce klimatyzator przenośny w którym jak sie okazała nie ma zaworków serwisowych. Klima ledwie dmucha wiec oddałem do fachowca jednak przez brak zaworków wycenił montaż i napełnienie na 300zł.
Na allegro znalazłem zaworki po 5zł za sztuke Smile, sam zajmuje sie spawaniem a i wlutować na twardo dam rade i mam potrzebne narzędzia. Jest tylko jeden problem ze nie bardzo wiem gdzie je wlutować :/
Proszę o pomoc w umiejscowieniu zaworków. Wystarczy jeden czy ma być dwa na niskim i wysokimcisnieniu? Dodam ze zaworki sa proste bez trójników i pewnie trzeba bedzie dokupić.
Dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Po rozkręceniu obudowy znalazłem dwie zagniecione i zalutowane rurki przed i za agregatem. Czy w to miejsce wlutować zaworki?
Zrób sam i nikomu nie płać ja lodówkę też sam sobie naprawiłem.


Klimatyzator przenośny, zaworki - Headache - 2013-07-10

tommatiz napisał(a):Witam. W 95% przenośnych nie ma zaworów serwisowych a jak chcesz mieć pewność dobrego lutu i sprawdzenia szczelności to 300 pln nie powinno Cię powalać z nóg. Pzdr

Przepraszam ale nie mam zamiaru placić 300pln za lutowanie na twardo i 1h roboty. Ten fachwiec jeszcze mi mowi ze zaworki drogie. . . Kupilem po 5zł sztuka. Lutowalem nie raz i często spawam częsci układów klimatyzacji.
Z tego co mowisz to od poczatku wiedział ze bedzie problem. Myślał ze jak juz przywiozłem to zgodze sie na 300. Jutro wlutuje zaworki w te dwa zalutowane sztucyki i zawioze do nabicia, jeśli odmowi zawioze do innego.


Klimatyzator przenośny, zaworki - miezala5 - 2013-07-11

Ciekawe ile jestes wstanie zapłacic za próżnie napełnienie oraz sprawdzenie szczelnosci?
8pln?


Klimatyzator przenośny, zaworki - byniom - 2013-07-11

Stomatolog bierze 120 za 10 min.


Klimatyzator przenośny, zaworki - Headache - 2013-07-11

miezala5 napisał(a):Ciekawe ile jestes wstanie zapłacic za próżnie napełnienie oraz sprawdzenie szczelnosci?
8pln?



Tak jak sie umawialem 60zl + szczelność.

Czy moze ktoś mi odpowiedzieć na pytanie czy cały czas bede czytał głupie docinki??


Klimatyzator przenośny, zaworki - tommatiz - 2013-07-11

Witam. My nie chcemy abyś czytał docinki ale 60 pln to nie wiem kto to zrobi: materiały potrzebne to.. 1. zaworki, azot do osłony do lutowania, czynnik chłodniczy. Tylko to jest droższe niż 60 pln a gdzie robocizna??? Kolego nie przesadzaj. Po za tym jak sam lutujesz to też się zapewne cenisz aby nie dokładać do interesu tylko zarobić. Ale skoro tam ucieka gaz to trzeba znaleźć nieszczelność i naprawić ją. Do tego też jest potrzebny albo azot albo wykrywacz elektroniczny do nieszczelności. Nie ufaj temu który zrobi Tobie tą robotę za 60 pln bo zapewne nabije Cię w butelkę. Pzdr


Klimatyzator przenośny, zaworki - klimatolog - 2013-07-11

Headache= robin.?