Forum Klimatyzacja
Co warto kupic? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: EXPERT RADZI (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Co warto kupic? (/showthread.php?tid=7391)



Co warto kupic? - miki25 - 2013-07-23

Witam zamierzam zakupić klimatyzator na poddasze i tu się zaczynają schody bo wogóle się na tym nie znam a nie chce później żałować. Z początku miał być to klimatyzator przenośny ale po większym zastanowieniu myślę że panelowy z zewnętrznym agregatem będzie lepszym rozwiązaniem ze względu na potrzebę robienie dużych otworów w ścianie w przypadku przenośnego. Ma on służyć przede wszystkim do schładzania jednego pomieszczenia na poddaszu (ok25m2) gdzie jest najgoręcej (ok30st) w największe upały. Chciałbym wydać na to ok 2000zł. Jakie urządzenie wybrać jaką markę i na jakie parametry szczególnie zwracać uwagę? Czy z jednego agregatu można w przyszłości schładzać da pomieszczenia?


Co warto kupic? - radekklimat - 2013-07-23

Za takie pieniadze bedzie Galanz z montazem oczywiscie jest to chinczyk.


Co warto kupic? - Shitashii - 2013-07-24

Miki ma 2000 na urządzenie! Radek, nie rób z ludzi biedaków. :-) Miki, za tą cenę możesz mieć jakiś klimatyzator (np Samsung z 5-letnią gwarancją). Do tego oczywiście montaż - koło 1000pln, ale to już zależy od samego montażu.

Aha, miałem na myśli wyprzedażowe klimatyzatory on/off


Co warto kupic? - miki25 - 2013-07-26

Ok a jak z trwałością takich Galanzów, wydajnością i serwisem? Firma niedaleko mnie oferuje właśnie dużo urządzeń tej marki ale nie wiem czy warto. Jaką moc musiałbym mieć do schłodzenia powierzchni ok 25m2 pomieszczenie jest dość niskie bo zaledwie 2.2m Czy do jednostek zewnętrznych jest możliwa w przyszłości instalacja dodatkowego panelu np w innym pomieszczeniu? Rozglądałem się za samusngami tez ale warunki ich gwarancji są trochę dziwne. Montaż tylko przez nich serwis tylko przez nich koszt samego montażu u nich to prawie koszt całego urządzenia.


Co warto kupic? - radekklimat - 2013-07-26

No ja tez miałem na mysli wyprzedazowe co do mocy moze byc 2,5kW jak nie ma za duzych zyskow cieplnych np od okien z południa itp.


Co warto kupic? - miki25 - 2013-07-30

No więc wybór padł na 3opcje Galanz 3.5Kw lub Zibro SC3032 ew SC1332. Wiem że wszystkie to chińczyki itp ale która z tych 3 będzie najwydajniejsza i w miarę z łatwo dostępnym serwisem w razie jakiś awarii.


Co warto kupic? - barbie - 2013-07-30

w tym tempie będziesz miał klimę na gwiazdkę .


Co warto kupic? - miki25 - 2013-07-30

Może być i na gwiazdkę wolę się podpytać osób znających się na rzeczy niż kupić pod wpływem emocji a później żałować. A Twój post akurat mi nie pomógł w wyborze.


Co warto kupic? - klimatolog - 2013-07-31

Na gwiazdkę będziesz szczęśliwym posiadaczem inwertera.


Co warto kupic? - miki25 - 2013-08-02

A czy SC3032 to nie czasem inwerter? W opisie jest taka informacja że jest wyposażony w funkcje inwerter i sprężarkę rotacyjną. Czy części i serwis sprzętu Zibro jest u nas w miarę łatwo dostępny?