Forum Klimatyzacja
Jakie przeciwwskazania przy montażu klimatyzacji. - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: EXPERT RADZI (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Jakie przeciwwskazania przy montażu klimatyzacji. (/showthread.php?tid=7482)



Jakie przeciwwskazania przy montażu klimatyzacji. - nathaniel - 2013-08-13

Witam, potrzebuje pomocy na już Sad

Wstawiam od razu rzut mieszkania z zaznaczonymi dwiema opcjami klimatyzacji. Nie zastanawialiśmy się nad inną opcją niż zaznaczona jako A. Jednak dziś spec od klimatyzacji wypowiedział się że "będzie głośno" i że w miejscu B będzie lepiej. Sądzę że nie chce im się robić bruzd, ale czy na prawdę może być głośniejsza taka klimatyzacja? długość rury to 5m wewnątrz ściany w peszlu 65mm albo w korytku 60/40, również wbetonowane w ścianę. klima 3,2 chłodzenia. Oczywiście split. Coś też wspominał że może być inny kolor farby po jakimś czasie ze względu na wilgoć... Po zastosowaniu odpowiednich rur z izolacją nie powinno być chyba wilgoci... Proszę podpowiedzieć.

Dzięki,
Jak trzeba będzie ten plik jako miniaturka to zmienie. Chciałem szybko napisać bo czas mnie goni.


Jakie przeciwwskazania przy montażu klimatyzacji. - ON/OFF - 2013-08-14

Witam,

Nie napisałeś z czego ściana i zamieściłeś rzut pomieszczenia a nie mieszkania... informacja troche niepełna.

Opcja A:

Zalety: dmucha w strone innych [niewidocznych na obrazku] pomieszczeń, nie wie czy to Wasze założenie.
Wady:
- długa instlalacja, bardzo droga instalacja jesli kucie w betonie,
- mały spadek na skropliny - moze sie zapowietrzać,
- ruch powietrza w poprzek pomieszczenia,

Opcja B - na odwrót ale generalnie prościej i taniej i ja bym ja wybrał...


Jakie przeciwwskazania przy montażu klimatyzacji. - nathaniel - 2013-08-14

Dzięki za odpowiedź. Istotnie założenie było takie żeby dmuchalo trochę do sypialni która jest właśnie tam gdzie kończy sie rysunek. Ściany z pustaków silka chyba. I bruzde zrobią mi za koszt korytka tylko bo tynki jeszcze nie położone. Więc koszt tylko większy o dodatkowe metry rury i może o czynnik. Martwię sie właśnie o skropliny, bo mogę zrobić różnice poziomów między klima a wylotem max 1 metr. Czy będzie dużą różnica w upalne dni między klimatyzowanym pomieszczeniem a tym obok z otwartymi drzwiami? Okna na zachód prawie.


Jakie przeciwwskazania przy montażu klimatyzacji. - ON/OFF - 2013-08-14

Ze skroplinami masz duzo możliwości skoro w trakcie budowy.
Co do temperatur to nikt na to pytanie nie odpowie bo to indywidualna kwestia danego pomieszczenia i cyrkulacji w nim powietrza.


Jakie przeciwwskazania przy montażu klimatyzacji. - wit - 2013-08-15

a skąd wiesz, ze klima ma mieć akurat tyle wydajności?

dmuchanie do sąsiednich pomieszczeń -temperatury nieprzewidywalne -także w pomieszczeniu gdzie klima wisi. czasem to oszczędnościowa tania opcja mieć chłodniej w całym mieszkaniu -często kłopot i brak wygody wszędzie...

musiałbyś podać rys CAŁEGO mieszkania z uwzględnieniem stron świata, okien oraz wszelkich urządzeń które generują ciepło -oświetlenie, kuchnia, pralka, komputer itp...
a także przewidywane umeblowanie i miejsca gdzie przebywają ludzie -np. bardzo niekomfortowe jest gdy klima dmucha bezpośrednio zimnem w twarz gdy się kilka godzin siedzi/leży na kanapie lub za biurkiem...
to wszystko wpływa na dobór urządzeń i miejsca ich montażu...

a tak to zgadywanie -mam dwa dostępne miejsca do parkowania -tu szczątkowy plan miasta z zaznaczeniem tych miejsc -w którym lepiej parkować? -bez podania jaki samochód i co wokół tych miejsc...... tu trzeba wróżki...

ogólnie -zastanów się jak będzie się powietrze po mieszkaniu rozpływać... i gdzie Wy będziecie siedzieć/leżeć

w tym przypadku -wybór miejsca to kwestia wygody -i wydajności/mocy urządzenia.
spadek 20cm/metr -jest OK -nie powinno być problemów ze skroplinami


Jakie przeciwwskazania przy montażu klimatyzacji. - Shitashii - 2013-08-15

Wit, chyba 20mm :-) Oczywiście od przybytku głowa nie boli.


Jakie przeciwwskazania przy montażu klimatyzacji. - wit - 2013-08-15

Shitashii napisał(a):Wit, chyba 20mm :-) Oczywiście od przybytku głowa nie boli.



zdaje się, ze pisał, że rury mają mieć 5mb -i ze może osiągnąć max 1 m spadku -daje to właśnie 20cm na metr -i to jest bardzo przyzwoity spadek jak na skropliny.


Jakie przeciwwskazania przy montażu klimatyzacji. - klimatolog - 2013-10-14

Tylko że dodatkowy niepotrzebny spadek dokłada kolejnej pracy i materiału.Oby nie kuć w betonie.Bo 2 centymetry na metr to wystarczający spadek.A kucia niepotrzebnego wiele.Ale ponoć od przybytku głowa nieboli?A ręce z nadgorliwości owszem.


Jakie przeciwwskazania przy montażu klimatyzacji. - klimatolog - 2013-10-14

klimatolog napisał(a):Tylko że dodatkowy niepotrzebny spadek dokłada kolejnej pracy i materiału.Oby nie kuć w betonie.Bo 2 centymetry na metr to wystarczający spadek.A kucia niepotrzebnego wiele.Ale ponoć od przybytku głowa nieboli?A ręce z nadgorliwości owszem.
Przekątna ekranu?