Forum Klimatyzacja
carierr supra błąd7 - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo w transporcie (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: carierr supra błąd7 (/showthread.php?tid=7692)



carierr supra błąd7 - samuraj77 - 2013-12-15

Witam wszystkich forumowiczów.Posiadamy w zakładzie w.w. agregat chłodniczy który jest zasilany tylko z sieci 400V(kontener ustawiony na stałe).Bardzo często na wyświetlaczu wewnętrznym pojawia się błąd 7(brak napięcia ładowania z akumulatora).Wymieniłem regulator napięcia wraz ze szczotkami w alternatorze,pasek oraz przeczyściłem i dokręciłem połączenia przy alternatorze i mimo to błąd pojawia się od nowa.Po wejściu na sterowniku w opcje I podczas pracy agregatu napięcie oscyluje w zakresie 13,8-13,9V.Gdzie jeszcze szukać ewentualnych przyczyn pojawiania się tego błędu?Z góry dziękuje i pozdrawiam.


carierr supra błąd7 - samuraj77 - 2013-12-16

Witam.Jeżeli dobrze zrozumiałem to agregat generuje taki błąd ponieważ posiada do remontu silnik spalinowy mimo że pracuje tylko i wyłącznie na silniku elektrycznym?Pozdrawiam.
ps.czy praca na zasilaniu elektrycznym(silnikiem elektrycznym 400V) może w takim przypadku prowadzić do poważniejszej usterki czy tylko będzie wywoływany błąd nr.7?Jeszcze raz pozdrawiam.


carierr supra błąd7 - FRIGOTECH - 2013-12-16

samuraj77 napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów.Posiadamy w zakładzie w.w. agregat chłodniczy który jest zasilany tylko z sieci 400V(kontener ustawiony na stałe).Bardzo często na wyświetlaczu wewnętrznym pojawia się błąd 7(brak napięcia ładowania z akumulatora).Wymieniłem regulator napięcia wraz ze szczotkami w alternatorze,pasek oraz przeczyściłem i dokręciłem połączenia przy alternatorze i mimo to błąd pojawia się od nowa.Po wejściu na sterowniku w opcje I podczas pracy agregatu napięcie oscyluje w zakresie 13,8-13,9V.Gdzie jeszcze szukać ewentualnych przyczyn pojawiania się tego błędu?Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Witaj kolego, a czy pasek jest ok?


carierr supra błąd7 - klimatolog - 2013-12-17

Czyli pominięto agregat własny.A sprężarka jest zasilana silnikiem elektrycznym z sieci 400v.Dobrze rozumiem?


carierr supra błąd7 - Shitashii - 2013-12-17

klimatolog napisał(a):Czyli pominięto agregat własny.A sprężarka jest zasilana silnikiem elektrycznym z sieci 400v.Dobrze rozumiem?
A kolega tak Ci radził:
radekklimat napisał(a):Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. - Tomasz z Akwinu


Po co piszesz tam gdzie nie masz pojęcia? Pisz w dziale Chłodnictwo.


carierr supra błąd7 - klimatolog - 2013-12-17

Shitashii napisał(a):
klimatolog napisał(a):Czyli pominięto agregat własny.A sprężarka jest zasilana silnikiem elektrycznym z sieci 400v.Dobrze rozumiem?
A kolega tak Ci radził:
radekklimat napisał(a):Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. - Tomasz z Akwinu


Po co piszesz tam gdzie nie masz pojęcia? Pisz w dziale Chłodnictwo.
No i Pan nie wysłuchał modlitw radekklimat odnośnie wymienników.Shitashii mnie nie oceniaj.Zacznij od oceny zapytania w tym temacie.A ponadto jestem zasady że po co polemizować z głupszym.Ciekawe dlaczego się wypowiadasz w stosunku do mojego zapytania w temacie twierdząc że nie mam pojęcia.Aczkolwiek jako moderator powinieneś zacząć od porady a nie oceniania mojego zapytania a nie porady.Co masz do powiedzenia w temacie?kolego Shitashii?
Oczywiście na temat?A zasilana mam na myśli przeniesienie napędu z silnika zasilanego z sieci.


carierr supra błąd7 - Shitashii - 2013-12-17

klimatolog napisał(a):
Shitashii napisał(a):
klimatolog napisał(a):Czyli pominięto agregat własny.A sprężarka jest zasilana silnikiem elektrycznym z sieci 400v.Dobrze rozumiem?
A kolega tak Ci radził:
radekklimat napisał(a):Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. - Tomasz z Akwinu


Po co piszesz tam gdzie nie masz pojęcia? Pisz w dziale Chłodnictwo.
No i Pan nie wysłuchał modlitw radekklimat odnośnie wymienników.Shitashii mnie nie oceniaj.Zacznij od oceny zapytania w tym temacie.A ponadto jestem zasady że po co polemizować z głupszym.Ciekawe dlaczego się wypowiadasz w stosunku do mojego zapytania w temacie twierdząc że nie mam pojęcia.Aczkolwiek jako moderator powinieneś zacząć od porady a nie oceniania mojego zapytania a nie porady.Co masz do powiedzenia w temacie?kolego Shitashii?
Oczywiście na temat?A zasilana mam na myśli przeniesienie napędu z silnika zasilanego z sieci.

Otóż na temat mam nie wiele do powiedzenia, bo tu trzeba zobaczyć pacjenta, w jakim momencie dokładnie wywala błąd. Nie znam dobrze tego agregatu. Może trafo, może stycznik....

A poza tematem: nie wiem czy zauważyłeś, a pisałem Ci to nie raz, jestem moderatorem w INNYM dziale. Po drugie - nie zajmujesz się takimi agregatami to daruj sobie. NIE MUSISZ pisać w każdym temacie!!!

Aha, i na koniec - napisałeś "po co polemizować z głupszym" , tymczasem nie zawsze brak wiedzy czy doświadczenia oznacza głupotę, przynajmniej ja Ci tego nie wypomniałem :-)


carierr supra błąd7 - klimatolog - 2013-12-17

A gdzie ci fachowcy atakujący nic nie piszący na temat?


carierr supra błąd7 - klimatolog - 2013-12-17

Wyjechali?


carierr supra błąd7 - klimatolog - 2013-12-18

mg kiedyś to jeszcze coś napisałeś.Teraz odnoszę wrażenie że zostałeś przedstawicielem.


carierr supra błąd7 - klimatolog - 2013-12-18

mg napisał(a):Tetaz jest inna moda, Ty ją dyktujesz na tym forum.
Czyli: hamstwo, skurwysyństwo o drobnomieszczaństwo :lol:
A ,To teraz tak się nazywa wiedza tematyczna?


carierr supra błąd7 - samuraj77 - 2013-12-19

Witam ,a tak wracając do tematu to owszem zasilanie kompresora jest tylko i wyłącznie z silnika elektrycznego 400V,pasek wymieniony na nowy a kiedy wywala błąd nie wiem ponieważ kiedy pojawiam się w pracy (pracuje od 7 do 15)błąd jest już na sterowniku.Rano go kasuje i na drugi dzień znowu się pojawia.Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi na temat.


carierr supra błąd7 - maras954 - 2013-12-19

-sprawdz polaczenia agregatu z akumulatorem czy pewne i nie skorodowane,
-stan akumulatora, podmien na inny na noc,
-stan pierscieni slizgowych alternatora,
-sprawdz polaczenie kabla d+ z wyjscia alt. do mikroprocesora (tak wogole jaka to supra?)masz schemat polaczen?
-pewnosc polaczenia masowego na rame agregatu i silnika.
-zakladam za nie ma zadnego zbiornika na paliwo ale zobacz czy wogole silnik agregatu zakreci na trybie "road" to ci da jakis poglad na stan aku i jego polaczen,
-i na koniec sprawdz alternator jak mozesz lub podmien, alt sa produkcj polskie wiec nie powinno byc problemu z doborem taniego zamiennika

i napisz jaka to supra


carierr supra błąd7 - klimatolog - 2013-12-19

Myślę że odpowiedni transformator rozwiąże problemy.


carierr supra błąd7 - samuraj77 - 2013-12-19

Witam i dzięki MARAS o takie coś mi chodziłoSmile.Alternator (firmy VALEO)sprawdzony na stanowisku w zakładzie specjalizującym się w tego typu naprawach po wymianie regulatora ze szczotkami.Posiadam miernik do badania stanu baterii pod obciążeniem(bodajże WORMEX)więc jutro ją sprawdzę oraz zobaczę model agregatu i sprawdzę połączenia według Twoich wskazówek.W sumie to też zastanawiałem się nad prostownikiem który by sam sprawdzał napięcie baterii i w razie potrzeby sam ją doładowywał(posiadamy takie ładowarki przy agregatach prądotwórczych)tylko jak zwykle chodzi o kosztaSmileDzięki za zainteresowanie i po sprawdzeniu dam znać co mi powychodziło.Pozdrawiam

P.s brak schematu elektrycznego supra744


carierr supra błąd7 - samuraj77 - 2013-12-25

Witam ,więc sprawdziłem wszystko oprócz ciągłości przewodu d+(brak schematu elektrycznego)ale chyba przypadkiem znalazłem powód generowania tego błędu.Panowie z magazynu w każde popołudnie otwierają i zamykają chłodnie(celem wyjęcia bądź włożenia produktu do schłodzenia do -20stC)i po rozmowie z nimi wyszło że przeszkadza im odgłos pracującego agregatu więc go sobie na ten czas odłączają od sieci.W jednostce wew.są natomiast 3 sztuki wentylatorów na 12VDC każdy,więc mimo odłączenia 400V (silnik napędzający agregat)one nadal pracują,napięcie na akumulatorze spada wówczas nawet do 11,7V i to według mnie jest powodem komunikatu o braku napięcia ładowania(drzwi chłodni są otwarte przez pewien czas co skutkuje spadkiem temp. wewnątrz o kilka stopni-wystarczających do automatycznego załączenia się agregatu).Prosze o zweryfikowanie mojego przypuszczenia,pozdrawiam i życzę Wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU


Po przerwie świątecznej brak komunikatu 7 <brak pracowników magazynuSmile>Dziękuje za zainteresowanie tematem i zamykam.Pozdrawiam


carierr supra błąd7 - klimatolog - 2013-12-29

mg napisał(a):Tetaz jest inna moda, Ty ją dyktujesz na tym forum.
Czyli: hamstwo, skurwysyństwo o drobnomieszczaństwo :lol:
Tetaz kojaży mi się z narkotykami.


carierr supra błąd7 - klimatolog - 2013-12-30

mg napisał(a):
klimatolog napisał(a):
mg napisał(a):Tetaz jest inna moda, Ty ją dyktujesz na tym forum.
Czyli: hamstwo, skurwysyństwo o drobnomieszczaństwo :lol:
Tetaz kojaży mi się z narkotykami.

[Obrazek: koah1sk7.gif]
Ale kopie nie mg?


carierr supra błąd7 - klimatolog - 2013-12-30

mg napisał(a):Do czego pijesz?
Daj koniowi picia i siana bo biedak pod wpływem siana się zabiega i serce mu padnie.


carierr supra błąd7 - klimatolog - 2013-12-30

mg napisał(a):Niewiem o jakiego konia ci chodzi!?
Wypowiedż w temacie?


carierr supra błąd7 - klimatolog - 2013-12-30

klimatolog napisał(a):
mg napisał(a):Niewiem o jakiego konia ci chodzi!?
Wypowiedż w temacie?
Ile koni widzisz?


carierr supra błąd7 - barbie - 2013-12-30

białe myszki ? .