Forum Klimatyzacja
Carrier Genesis R90-brak napięcia na pompie paliwa - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo w transporcie (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Carrier Genesis R90-brak napięcia na pompie paliwa (/showthread.php?tid=8080)



Carrier Genesis R90-brak napięcia na pompie paliwa - Gomul89 - 2014-06-10

Witam wszystkich,
mam problem z agregatem Carrier Genesis R90. Opiszę najpierw całą sytuację. Podczas załączania agregatu wyskakuje błąd niskiego poziomu zasilania. Akumulator został sprawdzony-sprawny, pasek od alternatora-dobry, więc pomyślałem, że jest to problem zbyt długiego kręcenia (duży spadek napięcia na akumulatorze). Pierwszą rzeczą, która przyszła do głowy to pompa paliwa. Odłączyłem wtyczkę i sprawdziłem czy jest napięcie podczas rozruchu i okazało się, że brak napięcia. Podłączyłem pompę paliwa pod akumulator i działa (podaje paliwo) oraz udało się załączyć agregat. Teraz moje pytanie brzmi, jakie mogą być przyczyny tego zjawiska?
Podejrzewam, że chodzi o bezpiecznik lub przekaźnik. Posiada ktoś może schemat od skrzynki, gdzie znajdują się przekaźniki oraz bezpieczniki?

Z góry dziękuję za odpoweidź i Pozdrawiam


Carrier Genesis R90-brak napięcia na pompie paliwa - FRIGOTECH - 2014-06-10

Gomul89 napisał(a):Witam wszystkich,
mam problem z agregatem Carrier Genesis R90. Opiszę najpierw całą sytuację. Podczas załączania agregatu wyskakuje błąd niskiego poziomu zasilania. Akumulator został sprawdzony-sprawny, pasek od alternatora-dobry, więc pomyślałem, że jest to problem zbyt długiego kręcenia (duży spadek napięcia na akumulatorze). Pierwszą rzeczą, która przyszła do głowy to pompa paliwa. Odłączyłem wtyczkę i sprawdziłem czy jest napięcie podczas rozruchu i okazało się, że brak napięcia. Podłączyłem pompę paliwa pod akumulator i działa (podaje paliwo) oraz udało się załączyć agregat. Teraz moje pytanie brzmi, jakie mogą być przyczyny tego zjawiska?
Podejrzewam, że chodzi o bezpiecznik lub przekaźnik. Posiada ktoś może schemat od skrzynki, gdzie znajdują się przekaźniki oraz bezpieczniki?

Z góry dziękuję za odpoweidź i Pozdrawiam
Otwierając skrzynkę powinieneś mieć opis przekaźników i bezpieczników.


Carrier Genesis R90-brak napięcia na pompie paliwa - radekklimat - 2014-06-10

Bezpiecznik F10 powinien byc 5A.
Sprawdz przekaznik DER nozka 30 i 87a powinno tam byc 12V.
Podejzewam ze kabel do pompki jest gdzies zasniedziały albo urwany, sprawdz to.


Carrier Genesis R90-brak napięcia na pompie paliwa - Gomul89 - 2014-06-10

Co do opisu bezpieczników, to znajduje się on na drzwiczkach od agregatu, tylko problem jest z odszyfrowaniem oznaczeń np. DB1,DB2.. nie wiem co one oznaczają i dlatego prosiłem o schemat/opis oznaczeń bezpieczników i przekaźników.
Tak wgl. to dzięki za zainteresowanie.

Ps. Znalazłem już schematy elektryczne oraz opisy przekaźników. Tongue


Carrier Genesis R90-brak napięcia na pompie paliwa - Gomul89 - 2014-06-11

Udało się uruchomić agregat ale nie kręcą się wentylatory. Można prosić o jakieś wskazówki co do tego problemu? Póki co sprawdzone bezpieczniki i temat stoi Sad


Carrier Genesis R90-brak napięcia na pompie paliwa - mggriso - 2014-06-21

Witam . Generator uszkodzony najprawdopodobniej.


Carrier Genesis R90-brak napięcia na pompie paliwa - FRIGOTECH - 2014-06-21

Kolego, jak nie masz daleko do Warszawy to zadzwoń 696055600, podjedziesz wszystko sprawdzimy.Pozdrawiam.


Carrier Genesis R90-brak napięcia na pompie paliwa - Gomul89 - 2014-06-23

Pit Stop Serwis napisał(a):Kolego, jak nie masz daleko do Warszawy to zadzwoń 696055600, podjedziesz wszystko sprawdzimy.Pozdrawiam.

Mam jeszcze inne problemy i temat odpuściłem. Jak napisałem wcześniej ruszył silnik ale agregat nie chłodził. Na wyświetlaczu od agregatu w opcjach info, jest funkcja, która pogazuje ciśnienie (chyba układu) i jest tam wartość -0.7 bar. Przypuszczam, że uciekł gaz, więc trzeba napełnić i sprawdzić szczelność. Jest możliwość u Pan weryfikacji stanu układu?
Pozdrawiam


Carrier Genesis R90-brak napięcia na pompie paliwa - FRIGOTECH - 2014-06-23

Gomul89 napisał(a):
Pit Stop Serwis napisał(a):Kolego, jak nie masz daleko do Warszawy to zadzwoń 696055600, podjedziesz wszystko sprawdzimy.Pozdrawiam.

Mam jeszcze inne problemy i temat odpuściłem. Jak napisałem wcześniej ruszył silnik ale agregat nie chłodził. Na wyświetlaczu od agregatu w opcjach info, jest funkcja, która pogazuje ciśnienie (chyba układu) i jest tam wartość -0.7 bar. Przypuszczam, że uciekł gaz, więc trzeba napełnić i sprawdzić szczelność. Jest możliwość u Pan weryfikacji stanu układu?
Pozdrawiam
Jak najbardziej, jak wyżej wszystko sprawdzimy.
Pozdrawiam.