Forum Klimatyzacja
[carrier] xarios 200 wyłącza się - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo w transporcie (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: [carrier] xarios 200 wyłącza się (/showthread.php?tid=8415)



[carrier] xarios 200 wyłącza się - p4tryk - 2014-11-13

Witam
Posiadam agregat carrier xarios 200. Jest z nim problem, gdyż pracuje tylko chwilę (czasami minutę, czasami trzy) po czym wyłącza się z błędem A01. Po pewnym czasie ponownie się załącza i pracuje kolejne dwie-trzy minuty. Co może być przyczyną ? Dodam że latem działał OK. Poprzedniej jesieni były takie same objawy. Problemy występują jak jest niska temperatura na zewnątrz. Przedwczoraj wyjeżdżałem przy temperaturze na zewnątrz 2-3 stopnie. Agregat wyłączał się i pokazywał błąd A01. Gdy wracałem temperatura skoczyła do 10 stopni. Agregat działał bez problemów. Obecnie temperatura spadła i agregat wywala znowu błędy. Gdzie szukać przyczyny takich objawów ?

--
P4tryk Jakóbiak


[carrier] xarios 200 wyłącza się - mggriso - 2014-11-13

Presostat niskiego ciśnienia . Zacznij od sprawdzenia ilości gazu w układzie. Pozdrawiam


[carrier] xarios 200 wyłącza się - p4tryk - 2014-11-13

Zapomniałem dopisać, iż ilość czynnika była sprawdzana 3-4 miesiące temu i był minimalny brak. Serwisant powiedział że nie było konieczności uzupełniania, gdyż dopuścił tylko minimalną ilość. Przypominam, że objawy identyczne występowały już w zeszłym roku na jesień. Ponadto zmostkowałem presosatat niskiego ciśnienia za pomocą zwykłego przełącznika i mam możliwość zwarcia go na stałe. Nie nie pomaga, dalej wyskakuje błąd A01, nawet przy zwartym presostacie.
Pozdrawiam

--
P4tryk Jakóbiak


[carrier] xarios 200 wyłącza się - klimatolog - 2014-11-13

Czy oby nie nie mostkujesz zabezpieczenia wysokiego ciśnienia?Bo nato wychodzi z twojego opisu.Czym
Twoim zdaniem różni się presostat wysokiego i niskiego ciśnienia?


[carrier] xarios 200 wyłącza się - p4tryk - 2014-11-13

Może nie zajmuję się serwisowaniem agregatów chłodniczych jednak z grubsza rozumiem zasadę ich działania. Presosatat nieskiego ciśnienia sprawdzałem, na tyle na ile mogłem, bez zegarów. Gdy agregat jest wyłączony jest on rozwarty. Po włączeniu agregatu po krótkiej chwili gdy sprężarka zaczyna pracować presostat zwiera się. Według mnie działanie poprawne z tym że nie jestem w stanie sprawdzić przy jakim ciśnieniu następuje to zwarcie. Dla sprawdzenia, jak już pisałem, zmostkowałem ten presosat, jednak nawet wtedy agregat wyświetla błąd A01.


[carrier] xarios 200 wyłącza się - klimatolog - 2014-11-13

p4tryk napisał(a):Może nie zajmuję się serwisowaniem agregatów chłodniczych jednak z grubsza rozumiem zasadę ich działania. Presosatat nieskiego ciśnienia sprawdzałem, na tyle na ile mogłem, bez zegarów. Gdy agregat jest wyłączony jest on rozwarty. Po włączeniu agregatu po krótkiej chwili gdy sprężarka zaczyna pracować presostat zwiera się. Według mnie działanie poprawne z tym że nie jestem w stanie sprawdzić przy jakim ciśnieniu następuje to zwarcie. Dla sprawdzenia, jak już pisałem, zmostkowałem ten presosat, jednak nawet wtedy agregat wyświetla błąd A01.
Jak przypuszczałem.Mostkujesznie ten presostat.Bawisz się presostatem ciśnienia skraplania proszę pana.A wyciek istnieje nadal.Zmień serwis.Masz nieszczelność układu.


[carrier] xarios 200 wyłącza się - Shitashii - 2014-11-14

Popieram powyższy post. Uważaj żeby nie narobić większych kosztów.


[carrier] xarios 200 wyłącza się - p4tryk - 2014-11-14

Dziękuje za odpowiedź. Udam się w celu uzupełnienia czynnika i znalezienia nieszczelności w układzie. Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Skoro presostat który zmostkowałem nie jest presostatem niskiego ciśnienia, to gdzie takowy się znajduje ? Pytam gdyż wymieniłem już oba te presostaty o których pisałem z powodu nieszczelności (czynnik uciekał przez ich obudowy, tam gdzie wychodzą przewody). Może nieszczelność jest w tym presostacie niskiego ciśnienia, tylko gdzie go szukać ?
Pozdrawiam

--
P4tryk Jakóbiak


[carrier] xarios 200 wyłącza się - Biagio - 2014-11-14

Raczej to nie nieszczelność tylko się filtr odwadniacz (dehydrator) zatyka i przy niskiej temp. zewnętrznej wyskakuje błąd A 01


[carrier] xarios 200 wyłącza się - mggriso - 2014-11-14

Jak nie ma utraty czynnika to jak kolega wyżej pisze filtr do wymiany dysza i dobra próżnia. Układ może być zawilgocony.


[carrier] xarios 200 wyłącza się - Shitashii - 2014-11-14

A jaki towar jest wożony i jaka ma być temperatura na pace?


[carrier] xarios 200 wyłącza się - p4tryk - 2014-11-14

Towar to grzyby.
Temperatura +2 oC


[carrier] xarios 200 wyłącza się - radekklimat - 2014-11-14

Pres od niskiego jest w parowniku


[carrier] xarios 200 wyłącza się - barbie - 2014-12-20

to masz wiele miesięcy czasu na naprawę .


[carrier] xarios 200 wyłącza się - joker - 2014-12-30

barbie napisał(a):to masz wiele miesięcy czasu na naprawę .
Pieczarki to też grzyby barbie.I nie widzę związku twojej wypowiedzi do tematu.Pisz na temat barbie.


[carrier] xarios 200 wyłącza się - FRIGOTECH - 2014-12-31

Podjedź kolego do serwisu, tylko do serwisu przez duże S i pewnie pomogą. Wink


[carrier] xarios 200 wyłącza się - maras954 - 2015-01-01

w jednym zdaniu- jedz na serwis, bez tego sie nie obedzie
kazdy kto ma doswiadczenie z xariosami wie za za a01 (jesli poziom czynnika jest prawidlowy) odpowiada przymarzajacy txv i odcina na presostacie niskiego czynnika.
wilgoc w xariosach to norma szczegolnie kiedy agregaty te byly instalowane na szarych przewodach manulli. chyba w 2009 carrier zmienil przewody gumowe na czarne-podobno lepsze, a presostat lp z niebieskiego-ktory potrafil szwankowac na czarny z pomaranczowymi przewodami!

dobra praktyka w xariosie jest zmiana filtra i wziernika przynajmniej raz w roku(najlepiej 2) wraz z dobra calonacna pruznia.
mostkowanie presostatu lp i masz zatarta sprezarke po kilku takich akcjach.