Forum Klimatyzacja
Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? (/showthread.php?tid=8934)



Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? - LGPIOTREK - 2015-07-17

Witam.
Chciałbym uruchomić jednostkę wewnętrzną LG model LMN3063H3L (11000) bez jednostki zewnętrznej.
Na tę chwilę jednostka wewnętrzna uruchamia się, popracuje okolo 2 minut i wyłącza się. Dioda miga 5 razy (czyli błąd połączenia jednostki wewnętrznej z zewnętrzną). Czy jest możliwość przeskoczenia tego błędu? Mam kostkę z 4 przewodami. Faza, neutralny, uziemienie, i 3-nie wiem do czego. Podejrzewam że właśnie na ten 3 trzeba coś podać.
Czy ktoś ma gotowe rozwiązanie jak rozwiązać mój problem?


Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? - p.obelix - 2015-07-17

Nie ma takiej możliwości. Do czego Ci ta klima potrzebna bez zewnętrznej ?


Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? - LGPIOTREK - 2015-07-17

Dlaczego nie ma takiej możliwości? Nie da się oszukać układu sterującego?
Wpadłem na pomysł wykorzystania wody ze studni. Studnia jest niewyczerpalna. Woda ma 11 stopni. Jedna klima już mi działa w kuchni. Chłodzi z 30 stopni do 25 co mnie w pełni zadawala. Nazywa się AUX. Nie było żadnego problemu z uruchomieniem. Niestety LG wywala błąd. LG chce założyć w salonie.
Proszę się nie śmiać z mojego pomysłu. Zapewniam że świetnie u mnie to działa.


Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? - p.obelix - 2015-07-17

Nie da się bo nikt nie zna protokołu komunikacji właśnie na tym czwartym przewodzie. Wywalić elektronikę i uruchamiać wentylator jakimś zwykłym włącznikiem. Lub poszukać elektroniki LG split typu on/off ale to się skórka za wyprawkę nie opłaca. Nikt tu się nie zamierza śmiać twój dom i w nim rób co chcesz


Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? - LGPIOTREK - 2015-07-17

protokół komunikacji? :/// W pracy mam speca od elektroniki. Dziś będę na nocce jeszcze działał z tym. Na sztywno oczywiście można ale chciałem tak żeby mi pilot działał, tryby pracy i inne (jednym słowem cała automatyka). w AUXsie wszystko działa jak należy.


Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? - p.obelix - 2015-07-17

Zaręczam Cię już nie jeden elektronik patrzył na ten protokół żeby coś odczytać i nadać potrzebna jednostka zewnętrzna. Ale jak by co to się podzielisz informacjami :lol: Wink


Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? - LGPIOTREK - 2015-07-17

Oczywiście, że się podzielę wiedzą. Będziemy probować. Choć przyznam że odechciało mi się po tym co napisałeś.


Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? - LGPIOTREK - 2015-07-18

Silnik wentylatora podłączony bezpośrednio. Niedało się nic więcej.


Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? - kamil.szymczak - 2015-07-18

żadne nowe jednostka wewnętrzna nie będzie działać samodzielnie - jest to inverter, jednostki wewnętrzne w systemie on/off działają samodzielnie bez problemu, wszystkie funkcje z pilota włącznie z timerami, kierunkami żaluzji czy nawet dostosowaniem prędkości wentylatora do zadanej temperatury, jest to potwierdzone gdyż sam mam taki zestaw w domu, pozdrawiam


Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? - frost-ch - 2015-07-19

LGPIOTREK napisał(a):Silnik wentylatora podłączony bezpośrednio. Niedało się nic więcej.
Do takich celów służą specjalne jednostki ww do tego przeznaczone , ja też kombinowałem z LG tylko na grzanie i niestety musiałem wywalić całą elektronikę Cool


Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? - p.obelix - 2015-07-19

Co ma wspólnego pomalowanie obudowy do gwarancji na elektronikę bądź sprężarkę nic . Zresztą ten kto Ci instaluje jest gwarantem w pierwszej kolejności.


Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? - byniom - 2015-07-19

Z tym pomalowaniem na gwarancji to bym polemizował bo niektóre firmy potrafią wymienić całą jednostkę i wtedy już się robi problem


Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? - p.obelix - 2015-07-19

No ja osobiście nie znam firmy która z chęcią wymienia całe urządzenie przy drobnych awariach. Sam osobiście wymieniałem rok temu urządzenie LG kaseta bo parownik był dziurawy. Przysłali nowy parownik gdzie musiałem lutować cały kolektor. Powiedziałem że tego robić nie będę robić. No i w ten czas dostałem nową wewnętrzną. Znam kilka może kilkanaście urządzeń które są pomalowane pod kolor ścian i muszę powiedzieć że z plastykiem nic się nie dzieje.


Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? - barbie - 2015-07-19

piszecie nie na temat.


RE: Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? - wireska - 2023-06-27

Witam wszystkich forumowiczów! Czy ktoś z Was ma doświadczenie z wierceniem studni głębinowych w Jordanowie https://studniekrakow.pl/studnie-glebinowe/jordanow/? Chciałbym dowiedzieć się, jakie są koszty takiego przedsięwzięcia i jakie firmy w tej okolicy są godne polecenia. Dziękuję z góry za podzielenie się swoimi informacjami!


RE: Czy jest możliwa praca jednostki wewnetrznej bez zewnętrznej? - Tomb - 2023-07-13

Część,

Jeśli chodzi o wiercenie studni głębinowych to korzystałem i mogę polecić firmę https://drillingkrakau.pl/.