Forum Klimatyzacja
Myjka Wysokociśnieniowa - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Hyde Park (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Myjka Wysokociśnieniowa (/showthread.php?tid=9383)

Strony: 1 2 3


Myjka Wysokociśnieniowa - Czesio - 2016-10-30

MariOo napisał(a):
Czesio napisał(a):Ja nie lubie marnować swojego czasu. Profesjonalista to osoba która powierzone zadania wykonuje szybko, solidnie, skutecznie i słabe narzedzia nie pomagają.
Profesjonalista to też osoba która ma szacunek do pracy nie tylko swojej ale też dobrze wykonanej pracy przez innych nie zawsze na sprzęcie z górnej półki.Taki szacunek bierze się z pokory którą ten profesjonalista powinien posiadać na pierwszym miejscu a która jest bezcenna
Witam

Ojtam, ojtam ja nie pisze że źle wykonujesz swoją pracę, napisałem że z dobrym sprzętem wykonuje się powierzone prace dokładniej i szybciej. Wyraziłem swoją opinie o Julce, że jest miernym sprzętem ponieważ mam porównanie do sprzętu profesjonalnego. Zasygnalizował mnie Twój optymizm po zakupie Julki... daleko mi do oceny ludzi. Przekonałem się niejednokrotnie że nakład na dobre narzędzie wielokrotnie się zwraca i daje dużo satysfakcji z wykonywanej pracy. W linku masz przykład jak skrócić czas pracy i podnieść skuteczność https://www.youtube.com/watch?v=LypsVCVNc_A Można to zrobić zwykłym detektorem ale trzeba przy tym się napracować. Zakładając że masz na dachu np 40 jednostek i każdą trzeba rozebrać i każdy element w niej zbadać detektorem i ponowić przy błędnych odczytach. Nie może padać deszcz, wiać wiatr itd. Mamy inne wizje profesjonalizmu...

Pozdrawiam


Myjka Wysokociśnieniowa - MarioO - 2016-10-30

Czesio napisał(a):Ale żeby zrozumieć różnice miedzy myjką za 300zł a 3000zł to trzeba zmienić myślenie...

To zdanie było niepotrzebne i tu był punkt zapalny.Właściwie nie rozumiem po co kupiłeś Julkę posiadając profesjonalną myjkę od 3 lat?Bo to trochę przeczy temu co napisałeś.Wiadomo przecież że sprzęt za 3tys nie może się równać z chińską julką za 299zł Gdzie był wtedy Twój profesjonalizm i różnica w myśleniu?
Dziś nikt już nikt nie jedzie na robotę z młotkiem i przecinakiem nie te czasy.Każdy ma narzędzia na poziomie.Standard.Rozmawialiśmy o chińskiej julce w kontekście zjawiska za 3 stówy którym można równie dobrze wypłukać splita i jeszcze raz powtórzę że jak będę potrzebował to kupie profesjonalną choćby za 8tyś.
Ciśnienie trochę skoczyło ale generalnie wszystko ok .To tylko internetowe forum.Pozdrawiam


Myjka Wysokociśnieniowa - Czesio - 2016-10-30

MariOo napisał(a):
Czesio napisał(a):Ale żeby zrozumieć różnice miedzy myjką za 300zł a 3000zł to trzeba zmienić myślenie...

To zdanie było niepotrzebne i tu był punkt zapalny.Właściwie nie rozumiem po co kupiłeś Julkę posiadając profesjonalną myjkę od 3 lat?Bo to trochę przeczy temu co napisałeś.Wiadomo przecież że sprzęt za 3tys nie może się równać z chińską julką za 299zł Gdzie był wtedy Twój profesjonalizm i różnica w myśleniu?
Dziś nikt już nikt nie jedzie na robotę z młotkiem i przecinakiem nie te czasy.Każdy ma narzędzia na poziomie.Standard.Rozmawialiśmy o chińskiej julce w kontekście zjawiska za 3 stówy którym można równie dobrze wypłukać splita i jeszcze raz powtórzę że jak będę potrzebował to kupie profesjonalną choćby za 8tyś.
Ciśnienie trochę skoczyło ale generalnie wszystko ok .To tylko internetowe forum.Pozdrawiam
Napisałem jako support, dodatkowe urządzenie żeby przyspieszyć pracę, nie latać z jedną myjką, w tą i we wtą. Umyłem już bardzo dużo urządzeń w różnych miejscach i staram ułatwiać sobie robotę. Kupując Julkę nie sądziłem że jej najsłabszą stroną będzie pistolet. Szukając dziury w całym np. ColJet ma moim zdaniem dużą wadę, ma mocny żelowy akumulator ale nie ma możliwości pracy na zasilaczu z zapalniczki a Julke podłączasz do zapalniczki i myjesz filtry obudowy itp przy wozie. Skończyła mi się raz bateria w ColJecie i wziąłem Julkę żeby dokończyć mycie. Profesjonalizmy to też być gotowym na wszystko i tego nauczyła mnie pokora.

Jak chcesz możemy, porozmawiać na temat jak kwalifikujesz parownik do mycia ciśnieniowego i kiedy jesteś pewien że go dostatecznie dobrze umyłeś, myjąc go bez demontażu ze ściany. Ja mierze przepływ powietrza przez niego i to bynajmniej nie naślinionym palcem...


Myjka Wysokociśnieniowa - MarioO - 2016-10-30

Dla mnie każdy po sezonie nadaje się do płukania bo tak jak na turbinie tak i na parowniku coś zawsze zostaje.Ostatecznie decyduje klient.Co do pewności że jest dobrze umyty to niema żadnej bo gdybyśmy pociągnęli temat dalej skończyłoby się na laboratorium i mikroskopie. Wink


Myjka Wysokociśnieniowa - Bolas - 2016-10-30

I sprzętem za 300tys Big Grin żeby zdiagnozować klimę za 1,5tys Big Grin


Myjka Wysokociśnieniowa - Amfan - 2016-10-30

byniom napisał(a):Jak dopasowałeś ten pistolet ? Ten z zestawu ma mnieszą końcówkę

Ano tak


Myjka Wysokociśnieniowa - Amfan - 2016-10-30

trochę lepszy obraz


Myjka Wysokociśnieniowa - Amfan - 2016-10-30

Dodatkowo dorobiliśmy jeszcze to.


Myjka Wysokociśnieniowa - Czesio - 2016-10-30

MariOo napisał(a):Dla mnie każdy po sezonie nadaje się do płukania bo tak jak na turbinie tak i na parowniku coś zawsze zostaje.Ostatecznie decyduje klient.Co do pewności że jest dobrze umyty to niema żadnej bo gdybyśmy pociągnęli temat dalej skończyłoby się na laboratorium i mikroskopie. Wink

Bolas napisał(a):I sprzętem za 300tys Big Grin żeby zdiagnozować klimę za 1,5tys Big Grin

Tak jak nie każdy kwalifikuje się do mycia pod ciśnieniem jak ja to nazywam do gruntownego czyszczenia tak i nie trzeba sprzętu za 300tys.

Wystarczy ,,czarodziejski wiatraczek'' za 300zł który nam wyświetli ile się kręci gdy na niego dmucha klima za 1,5tys. i klima za 25tys., patrzymy ile konstruktor przewidział, porównujemy, kwalifikujemy a nie zakładamy, nie tracimy czasu. Chociaż ja za czyszczenie biorę osobno...

W trakcie oględzin parownika mierzę przepływ, porównuje z DTR i kwalifikuje...
np. przed

[Obrazek: BGsLHqRjgyAVQwep_dEYLPQ_1QwGbJVjJEqVBv2O...59-h468-no]

Stanowczo kwalifikuje się do mycia gruntownego, ponieważ producent przewiduje 500m3/h. Myje i sprawdzam...

[Obrazek: Q2ebYfRZh3PphaqFjei5YtEPTD4eLmvOP0odfU3j...55-h475-no]


Myjka Wysokociśnieniowa - MarioO - 2016-10-30

I do tak zawalonego splita potrzebujesz termoanemometr aby stwierdzić że kwalifikuje sie do gruntownego mycia


Myjka Wysokociśnieniowa - Daka - 2016-10-30

MariOo napisał(a):I do tak zawalonego splita potrzebujesz termoanemometr aby stwierdzić że kwalifikuje sie do gruntownego mycia

Ale, prychłem...hahahah

Przepraszam za spam.


Myjka Wysokociśnieniowa - MarioO - 2016-10-31

MariOo napisał(a):I do tak zawalonego splita potrzebujesz termoanemometr aby stwierdzić że kwalifikuje sie do gruntownego mycia
hmm o ile nie jest niezbędny w podejmowaniu decyzji o myciu to na pewno nie zaszkodzi. Warto go użyć po gruntownym myciu a jeżeli po to można i przed aby porównać wyniki Smile


Myjka Wysokociśnieniowa - Czesio - 2016-10-31

MariOo napisał(a):I do tak zawalonego splita potrzebujesz termoanemometr aby stwierdzić że kwalifikuje sie do gruntownego mycia

Zacznijmy od początku, tabelki są częścią dokumentacji przeglądu technicznego urządzeń zainstalowanych z odzysku z innej placówki. Inwestor zlecił nam przegląd jak zostało to zrobione. Między innymi babolami jakie zostawili monterzy był pięknie wybielony parownik i ładnie oskrobany wyjący wirnik. Na pierwszy rzut oka OK.
Mogli to porządnie umyć na warsztacie a poszli na łatwiznę i wzięli za to kasę.

Nie wiem co znaczy tak zawalonego splita. Jeżeli chodzi Ci o splita z którego śmierdzi, ma od strony filtra zawalony parownik, zarośnięty wirnik pokryty grzybem to moja odpowiedź brzmi- nie. Wtedy trzeba bezwzględnie umyć gruntownie i jestem w stanie to przedstawić klientowi i doliczyć dodatkowe koszta. Po myciu sprawdzam sobie czy przepływ jest zgodny z fabrycznym i dokumentuje go tak jak i inne parametry.

Idąc na ,,przegląd techniczny klimatyzatora'' sprawdzam między innymi takie elementy jak filtr, parownik, wirnik i jeszcze słyszę od właściciela że rok temu był serwis i psikał, to na pewno sprawdzam przepływ powietrza i wygląda to tak: parownik zabity ale ładnie wygląda z zewnątrz, wirnik oskrobany pędzelkiem a przepływ 200-300m3/h a powinien mieć 500-700m3/h dla małych splitów, DTR podaje również przepływ powietrza jednostki zewnętrznej, wydajność urządzenia w kW lub Btu i to mierzę. Jeżeli te wymienione parametry odbiegają znacznie od normy to nawet nie ma sensu podłączać manometrów. Własnie na tym polega przegląd techniczny i to przedstawiam w protokole po wykonaniu takowego i wykazuje potrzebę gruntownego czyszczenia, oczywiście jeżeli wcześniej nie było ustalone dodatkowej stawki ryczałtem za konserwacje.

Mycie jednostki wewnętrznej(całościowo od ściągnięcia obudowy, zabezpieczenie, poprzez mycie, suszenie i składnie) trwa minimum godzinę nawet do dwóch a to jeden z pierwszych elementów który ma wpływ na wydajność całego urządzenia tak jak i czystość skraplacza.

Ja już dawno przestałem wykonywać ,,przegląd techniczny i konserwacje klimatyzacji'' za 150zł ponieważ to jest pic na wodę, foto montaż... nie przynosi ani zysku ani satysfakcji z pracy.

Głównie chodzi mi oto że jak pójdziesz na przegląd techniczny klimatyzacji to jak ustalisz 150-200zł za niego to klient myśli że w tym jest wszystko. Sprawdzisz stan techniczny, parametry, jak trzeba umyjesz ciśnieniowo parownik i skraplacz, ,,dobijesz'' czynnika i dasz gwarancje. Sumiennie pracując to 3-4godziny plus materiały.
Ekonomicznie nie uzasadnione.

Czy ja jestem jedynym dziwakiem na forum?


Myjka Wysokociśnieniowa - Daka - 2016-10-31

Uwielbiam teksty w stylu "dobiłem czynnika". Jak jest dziura to nie uzupełniasz tylko ściągasz i szukasz nieszczelności chyba, bo inaczej po co "dobijać".
4 godziny przy jednym spicie to na prawdę długo, w tyle to można taki zamontować a nie przeglądać, no ale rozumiem że jesteś bardzo dokładny i masz sporo wolnego czasu, porostu kochasz swoją pracę.

Poza tym powiedzmy sobie jasno i wyraźnie, jeżeli przyjeżdża serwisant na przegląd urządzenia, to pierwszym puntem jego działań jest "zapoznanie się ze stanem technicznym urządzenia". Jeżeli klient olewał regularne przeglądy urządzenia, to żaden wiatrak za trzy stówki nie jest mi potrzebny by to zauważyć.
Odrazy uświadamiam takiego delikwenta że koszty przeglądu rosną, a to co zaoszczędził na nie robieniu przeglądów odbija się na jego zdrowiu, nie regularne serwisowanie naraża go na dodatkowe koszta w postaci uszkodzenia podzespołów w urządzeniu. Ludzie nagminnie olewają regularny serwis, nie widzą w tym problemu, jedynie niepotrzebny wydatek, trzeba ich uświadamiać.


Myjka Wysokociśnieniowa - MarioO - 2016-10-31

Wracając do tematu pistoletu myjki.Było trochę zamieszania.Przede wszystkim nie można kupić innego typu pistoletu jak tylko ten który wskazał Amfan.Ja się zgapiłem i kupiłem taki którego króciec do szybko złącza jest nakręcany a musi być wkręcany bo przecież trzeba wkręcić w niego złączkę.Plastikowa złączka ta do węza ogrodowego wymaga obróbki tzn trzeba równo obciąć końcówki do zaciskania węża które nam są nie potrzebne a przeszkadzają bo gwint nie sięga. O ile złączka dobrze wkręca się w pistolet to w Julkową końcówkę nie bardzo.Mi sie nie udało więc kupiłem stalową złączkę ta pasowała jak by była od tego.Wiadomo nic nie trzeba ucinać i równo dociska uszczelki .Na gwint dałem teflon.Dzięki Amfan za podpowiedz


Myjka Wysokociśnieniowa - Amfan - 2016-10-31

Proponuję jeszcze kupić zasilacz 12V 10A. I dorobić taką puszkę z gniazdami zapalniczka/laptop . I można jechać z sieci, jak się bateria wyczerpie. Ja dużo używałem tej Julki w tym sezonie i czasami zdarzało mi się,że bateria padała albo zapominałem naładować.


Myjka Wysokociśnieniowa - MarioO - 2016-10-31

Przewiduje dwa komplety do płukania na dzień wiec powinna dać radę ale oczywiście będę starał się ją doposażyć w zasilacz.niech sobie leży,jeść nie woła.


Myjka Wysokociśnieniowa - Czesio - 2016-11-04

Amfan napisał(a):
byniom napisał(a):Jak dopasowałeś ten pistolet ? Ten z zestawu ma mnieszą końcówkę

Ano tak
Witam

Wiesz co, kupiłem ten pistolet i nie wiem czy to kwestia mojej sztuki czy konstrukcji ale to nie do końca jest dobre rozwiazanie. Przy ustawieniu na strumień jest OK, ale juz jak chcę uzyskać strumien w stożek to robi sie wielka lipa. Z dwojga złego praktyczniejsza jest orginalna cieknąca niż nowa bryzgająca nie cieknąca. Powiem szczerze, nie nadaje sie nawet do płukania filtrów na zewnatrz anie mówiąc o płukaniu wewnątrz klimatyzatora. Próbowałem z innymi pistoletami np. z Gardeny to w ogóle nie trzymały cisnienia. Wydaje mi się że szukać należy pistoletu w takich fimach [reklama] które handlują również niskocisnieniowymi urządzeniami. Zobaczę z bliska jaki ma ColJet może ma jakieś symbole, napewno jest Made in Italy a nie China.


Myjka Wysokociśnieniowa - Czesio - 2016-11-04

C.D.

a dokładnie zaryzykował bym w ten komplet: pistolet
[Obrazek: pis5.jpg]
[reklama]

i dysze
[Obrazek: dy1.jpg]


[reklama]

Trzeb by było jeszcze poszukać przejścia na wąż Julki.


Myjka Wysokociśnieniowa - Czesio - 2016-11-04

C.D.

i chyba widać trochę podobieństwa i co zauważyłem na oryginalnej rączce ColJeta że jest to pistolet do wysokociśnieniowych urządzeń mam tylko wątpliwości co do dysz w tej firmie są trzy rodzaje i post wyżej był link do niskociśnieniowych ale widzę że administrator pomoc kojarzy z reklamą(zaczyna robić dziwne i zniechęcające) więc niech zainteresowani szukają sobie w google bo forum staje się zbyt komercyjne a w sumie my kasy z tego nie mamy że tu klikamy...
[Obrazek: VvQb7j1DqZVMNbj0bcVN3gEHO3xm_8j2VkMf-9Q8...25-h745-no]
[Obrazek: F5VjeT9ZbtgQfHUljZWYQ9w6L7vyoy6otwuu-fLb...25-h745-no]
[Obrazek: _5MpYHMqjgehx3WSGSB5297jg_lDkr_v2OXk9yKp...25-h745-no]
[Obrazek: w5aDn24_S9h8rdILnGfZd0JD-qoch04xumSwSFww...25-h745-no]
[Obrazek: DIARUC0PNWlhiMY4LKj9pDNrkBhkXWo7Yv0nv2o0...25-h745-no]
[Obrazek: szO1ZRkQiMpOMT6KK5bvjD1eicsndpzbR6UG6GHa...25-h745-no]


Ot i cała REKLAMA żeby ulepszyć Chinski badziew...

Pozdrawiam


Myjka Wysokociśnieniowa - mg - 2016-11-04

Popieram Władce Much w walce z ,,zabrudzonymi" wymiennikami ciepła. Propagując sensowne metody walki z ,,zasyfienim'' wymienników ciepła klimatyzacji działa ekologiczne i ekonomiczne. Nikomu to nie zaszkodzi.
Źle serwisowane urządzenia marnotrawią Giga Waty energii. Za wszystko i tak zapłacą użytkownicy. Propagujmy działajmy na rzecz środowiska, ekonomii.
Wbrew pozorom jest to Giga ważne.
Przepraszam,, Watce much" Smile
Ok ,,Włatce móch,, Big Grin


Myjka Wysokociśnieniowa - Amfan - 2016-11-04

Jeśli ten pistolet ma kosztować 3/4 tego co ta cała Jula to też lipa.Po co kupować pistolet za 200 jak cały sprzęt kosztuje 300. Ja do uzyskania lepszego strumienia i silniejszego stosuję małą myjkę ciśnieniową z doczepioną hydronetką , i to mi wystarcza. Takim zestawem skraplacz umyję i myję dokładniej niż colJet.


Myjka Wysokociśnieniowa - Amfan - 2016-11-04

Czesio napisał(a):
Amfan napisał(a):
byniom napisał(a):Jak dopasowałeś ten pistolet ? Ten z zestawu ma mnieszą końcówkę

Ano tak
Witam

Wiesz co, kupiłem ten pistolet i nie wiem czy to kwestia mojej sztuki czy konstrukcji ale to nie do końca jest dobre rozwiazanie. Przy ustawieniu na strumień jest OK, ale juz jak chcę uzyskać strumien w stożek to robi sie wielka lipa. Z dwojga złego praktyczniejsza jest orginalna cieknąca niż nowa bryzgająca nie cieknąca. Powiem szczerze, nie nadaje sie nawet do płukania filtrów na zewnatrz anie mówiąc o płukaniu wewnątrz klimatyzatora. Próbowałem z innymi pistoletami np. z Gardeny to w ogóle nie trzymały cisnienia. Wydaje mi się że szukać należy pistoletu w takich fimach [reklama] które handlują również niskocisnieniowymi urządzeniami. Zobaczę z bliska jaki ma ColJet może ma jakieś symbole, napewno jest Made in Italy a nie China.

Masz rację ,że nie jest to do końca dobre rozwiązanie. Ale mi pasuje .Prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony do profesjonalnego urządzenia i dlatego sprzęt gorszej jakości może Ci nie pasować ,i pewnie tak jest .Ja natomiast nie miałem porównania , więc dla mnie ta Julka to ten sprzęt profesjonalny bo w tym sezonie zarobiła na siebie 3x i nadal zarabia. Myślałem,że sezonu nie wytrzyma , a tu proszę.Nawet dzisiaj myliśmy czerpnie wentylacyjne i było super i było słońce Smile


Myjka Wysokociśnieniowa - Czesio - 2016-11-05

Amfan napisał(a):Jeśli ten pistolet ma kosztować 3/4 tego co ta cała Jula to też lipa.Po co kupować pistolet za 200 jak cały sprzęt kosztuje 300. Ja do uzyskania lepszego strumienia i silniejszego stosuję małą myjkę ciśnieniową z doczepioną hydronetką , i to mi wystarcza. Takim zestawem skraplacz umyję i myję dokładniej niż colJet.

Amfan napisał(a):Masz rację ,że nie jest to do końca dobre rozwiązanie. Ale mi pasuje .Prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony do profesjonalnego urządzenia i dlatego sprzęt gorszej jakości może Ci nie pasować ,i pewnie tak jest .Ja natomiast nie miałem porównania , więc dla mnie ta Julka to ten sprzęt profesjonalny bo w tym sezonie zarobiła na siebie 3x i nadal zarabia. Myślałem,że sezonu nie wytrzyma , a tu proszę.Nawet dzisiaj myliśmy czerpnie wentylacyjne i było super i było słońce Smile

Witam

A nie można do tego podejść że Julka z wypasionym pistoletem kosztowała mnie 600 a nie jak tem Fraj... zapłacił 3200.

Panowie, poziom jest nie porównywalny. Uwierzcie mi na słowo.

Może i umyjesz lepiej ale więcej się nagimnastykujesz. Powiem Ci dlaczego, ponieważ sukces ColJeta nie polega na fajnym pistolecie który ma równy, płaski strumień wody, zmienne dysze przystosowane do różnych powierzchni, lance przedłużające i kątowe z precyzyjnym strumieniem regulowanym płynnie w rączce pistoletu tylko na dozowniku detergentu którym zapodajesz go w regulowanych proporcjach pod ciśnieniem w każdy zakamarek parownika. Moim zdaniem jeżeli podasz odpowiednią chemie dokładnie w zakamarki i poczekasz samo spłukanie odpowiednią dyszą to już pryszcz. Upieram się przy parownikach w splitach bo to najczęściej serwisowane i trudne do mycia urządzenia.
Duże powierzchnie to nie wyzwanie.

Odpowiedni strumień to nie tylko dokładne mycie ale też oszczędność wody w zbiorniku i naszego czasu.

No dobra, nie ma co na siłę przekonywać do lepszego bo zaczną ludzie gadać, ze mam jakiś interes w tym a nie mam, jedynie to co napisał MG Wink , a poza tym lubię kolegom dokuczać na forum Big Grin

Dobra zrobimy tak, ja kupie ten pistolet i opisze Wam jak to działa i czy warto. Przy okazji usprawnie swoją Julke. Ocenicie sami czy warto zainwestować w komfort pracy. Dzwoniłem do tej firmy i rozmawiałem i opowiedziałem o problemie. Powiedział Pan że pomyśli jak to rozwiązać bo miał z podobnymi przpadkami sposobność.

Szczegóły niestety na Priv jeżeli będzie ktoś zainteresowany, ponieważ Administracja źle odczytała moje intencje i nie popiera poprawy jakości usług HVAC i nie chce chronić Ziemi Wink

Pozdrawiam


Myjka Wysokociśnieniowa - MarioO - 2016-11-05

Znalazłem idealny pistolet z dwoma dyszami Cool