Logowanie Rejestracja
  • Start
  • Szukaj
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Nowe posty
Menu
Start Szukaj Użytkownicy Kalendarz Pomoc Nowe posty
PROFESJONALIŚCI POLECAJĄ
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
REKUPERATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY

Zatarty kompresor audi A6 c6

3 Odpowiedzi, 3551 Wyświetleń

sebotrucker

  2019-06-03, 14:30:24
Użytkownik
#1
Witam Napiszę wszystko od początku.
5 lat temu zerwało sprzęgiełko na kompresorze. Od tej pory sprężarka nie działała w ogóle. Na jesieni wymieniłem kompletne sprzegiełko w cichej nadziei ze bedzie dobrze. Jednak po napełnieniu czynnikiem nie zerwało sprzęgła a ukręciło oś sprężarki. Ok wiadomo sprężarka stoi na dębowo. Kupiłem nową sprężarkę oraz wymieniłem osuszacz na nowy. Po wyjęciu starej sprężarki w otwory gdzie zakręca się węże nie widać żadnych opiłków tak samo było przy wymianie osuszacza żadnych opiłków. Olej barwy przezroczystej lekko żółtawej. Dysza rozprężana czysta również żadnych opiłków. Natomiast po odkreceniu śróby od wlewu oleju do sprężarki wyleciał ciemno zielony olej w bardzo małej ilości z opiłkami. Co teraz płukać układ i wymienić skraplacz ?
Poniżej podaje zdjęcia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-06-03, 14:31:14 przez sebotrucker.)
  • Odpowiedz

Whisky

  2019-06-03, 18:43:23
Top użytkownik
#2
Pewnie nie jeden by montował i pewnie zadziała bez płukania. Twój wybór, nikt za ciebie nie zdecyduje.
  • Odpowiedz

sebotrucker

  2019-06-03, 20:27:36
Użytkownik
#3
Rozkręce jeszcze przewody i zweryfikuje wszystko jeżeli będzie wszędzie dobrze napełnia tak jak jest bez płukania. Teraz mam jeszcze inny problem na starym kompresorze jest napisane 130cc oleju a na nowym 75 cc. Więc teraz jeżeli nie plukal bym układu. Jaka ilością oleju napełnić kompresor. Dodam że osuszacz był wymieniany. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-06-03, 20:29:11 przez sebotrucker.)
  • Odpowiedz

  • Pokaż wersję do druku


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Serwis ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu firm oraz organizacji z branży HVACR, działających na rynku zarówno polskim jak i poza granicami kraju. Naszą siłą są wyłącznie tematy związane z branżą HVACR oraz unikalna społeczność użytkowników.
NEWSLETTER
Informacje O nas Kontakt Regulamin Reklama Polityka prywatności
Kategorie Artykuły Aktualności Produkty
Działy Klimatyzacja Wentylacja Chłodnictwo Auto - klimatyzacja
Nasze Portale ogrzewnictwo.pl pasywny-budynek.pl
Copyright © 2005-2023 termoclima Sp. z o.o Wszystkie prawa zastrzeżone.
Tryb normalny
Tryb drzewa