Temat: Wybór agregatu do chłodni o wym. 550x650x300

Witam

Chcę wybudowac chłodnie na warzywa temp. jaka chce utrzymywac przez caly rok jest to ok. 3stopnie.
Rozmiar chłodni to 550x650x300 cm. Wykonana z płyt poliuretanowych o gr. 10cm. Będzie ona wbudowana w pomieszczeniu gospodarczym. Mam wielka prośbe poniewaz sam sie nie znam na chłodnictwie wskażcie mi sprzęt dobry wydajny o jak najnizszym poborze energii. Z góry wielkie dzięki.

2

Odp: Wybór agregatu do chłodni o wym. 550x650x300

Między 0,01/0,015 MW scroll

Ostatnio edytowany przez mg (2015-01-30 00:43:49)

forum.klimatyzacja.pl

3

10KW?chłodnica? smile

Jeśli myślisz że kłócisz się z idiotą.To ten drugi myśli to samo co Ty.

4

Wystarczy dopasować DT.

5

Czasami ciężką ją dopasować.A raczej można ją przewidzieć w projektach.Z zasady bywa to różnie z powodów finansowych inwestora instalacji mg.Gość zaniża koszty instalacjii ładując towar poza progiem obliczenia tej delty.Różnicę temperatur parowania(ciśnienia) a założoną w komorze jest czasami ciężko kontrolować.Oczywiście można przewymiarować.Pojęcie regulacji DT osobiście do mnie nie trafia ani mnie nie przekonuje do prawidłowej pracy układu chłodniczego.Delta t to taki parametr który może zmienić użytkownik instalacjii.Niekoniecznie świadomie.

6

Nie znamy wszystkich parametrów do bilansu ale masz dobra izolacje wiec uważam ze między 6 a 7 kW wystarczy. Jeśli patrzysz pod kątem energooszczędnie to copelad scroll digital i chłodnica gea kuba no ale to nie tanie zabawki

Doświadczenie stworzyło sztukę, brak zaś doświadczenia - przypadek .... A prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn. Arystoteles

7

Artic napisał/a:

copelad scroll digital

A jaki wpływ na "energooszczędność ma to akurat rozwiązanie w wypadku chłodni?
Z mojego doświadczenia wynika, że stosowanie digitali prowadzi tylko do ... większej awaryjności.
Mało tego komplikacja układu sterującego jest dużo większa aby zapewnić np.  min 10% wypełnienia PWMu.
Przecież wystarczy zwykły ON/OFF i zadbanie o zrobienie ze sztuką instalacji oraz stosunkowo prostej automatyki zapewniając prawidłowe położenie czujników temp. itd.

8

W pełni się z Tobą zgadzam.Stosowanie digitali do chłodzenia niewielkich komór chłodniczych , to przerost formy nad treścią.Ważny jest też rachunek ekonomiczny.Czy inwestycja w zaawansowany technologiczne agregat chłodniczy da realne i odczuwalne oszczędości na energii elektrycznej.Dobrze dobrany zestaw chłodniczy,jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

9

Dodam jeszcze że chciałbym sie zmieścić w kwocie ok. 10-12 tys. Za sprzęt caly z montarzem. Istnieje możliwosc aby w takiej sumie sie zmieścic?.

10

Nie dasz rady!

11

To ile tak mniej wiecej mam szykowac na dobry sprzet z montazen?

12

Myślę ,że wymieniona kwota starczy (będziesz musiał jeszcze dorzucić na montaż)na zestaw chłodniczy pod warunkiem że kupisz używany.Przy odrobinie szczęścia , używany sprzęt będzie śmigał.Są wyspecjalizowane firmy ,które tym handlują.To tak jak z kupnem samochodu , jeśli chcesz jeździć nie musisz kupować nowego.

13

Faktycznie ten digital to przesada. Coś mi głowe zaorało. Wystarczy zwykły scroll copelanda.

jack63 nie powiedziałbym że Digitale są awaryjne. Mam ich zamontowanych około 35 szt. i nie miałem z żadnym jeszcze problemów. Do instalacji w małych sklepach/marketach są idealne. Ale to może dyskusja na odrębny temat.

Doświadczenie stworzyło sztukę, brak zaś doświadczenia - przypadek .... A prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn. Arystoteles

14

Digitalowi dziękuję  smile

15

Praca tego wynalazku przekracza wszelkie Decybele smile

16

Ojjj tak, proponuję kod produktu F16  lol
(to tak na przerost... Śrutownik to adekwatna nazwa)

Ostatnio edytowany przez mg (2015-02-04 21:38:54)