1

Temat: Seat Ibiza 01r. 1.9 - różnica cisnien w układzie

Witam.
Pacjent: Seat Ibiza II FL 1.9 2001r. - climatronik
Objawy: brak chłodzenia, różnica ciśnień (a raczej jego brak na niskim - 0, na wysokim: 12)
Historia:
Klimatyzacja sprawna do czasu tego lata. Układ szczelny, z próżnią oraz dobity. Sprężarka sprawna.
Męczę się z doprowadzeniem tej klimatyzacji do stanu użytowania juz z któryś tydzień.
Na początku zatkał sie zawór rozprężny kuleczkami (prawdopodobnie z osuszacza) = kupiłem nowy zawór już wcześniej przed diagnozą i wstawiłem nowy. Klimatyzacja chłodziła 2 dni do 2-3C przy 30C na polu. Więc super, wszystko gra.
Z każdym dniem chłodziła coraz gorzej i gorzej aż wiała powietrzem z zewnątrz.
No to myśle... zawór się zatkał, I tak było. Rozkręciłem, wydmuchałem kompresorem.
Wstawilem nowy osuszacz.
Zrobiłem próżnie, wbiłem czynnik, bez jakichś nieszczelności.
Klimatyzacja nie chodzi, dalej wieje gorącym. W układzie niskiego jest 0 bar, w wysokim 12
Więc coś nie działa, coś nie rozpręża. Może ten zawór rozprężny dalej jest zakichany? Da się go rozebrać na części pierwsze? bo widziałem tam pierścień z boku gdzie można wyciągnąć jakiś tłoczek czy coś.

Jak wyczyścić taki układ w całości z tych kulek?
(nie mam maszyn)
Proszę o orientacyjny werdykt i cene za samo czyszczenie i diagnozę bo czynnik i całą reszte sobie zrobie sam.

Pozdrawiam.

2

Odp: Seat Ibiza 01r. 1.9 - różnica cisnien w układzie

Kabaret czy parodia? Bo jaja jak berety.
Musisz te kulki wyciągnąć z całego układu, a nie wiemy ile tego jest w parowniku, skraplaczu, sprężarce(?).
Grunt, że masz freon i manometry.   
Jak leciała ta reklama z Leroy Merlinbig_smile

Kiedy wszystko inne zawiedzie - przeczytaj instrukcję.

forum.klimatyzacja.pl

3

Vahn napisał/a:

Witam.

Proszę o orientacyjny werdykt i cene za samo czyszczenie i diagnozę bo czynnik i całą reszte sobie zrobie sam.

Pozdrawiam.

Werdykt: kompletny brak kompetencji, brak wiedzy,  brak narzędzi, Siedem lat w zawieszeniu na trzy lata  big_smile
Może być ?

4

Zajmuje się klimatyzacją w domu, a tyle co sobie zserwisuje sam klime w samochodzie to chyba żadna zbrodnia. smile

5

Musisz usunąć ,,ciała obce''  smile  z układu i tyle. Bez narzędzi i maszyny będzie trudno.

6

Kiedyś pisałem że są serwisy klimatyzacji i nabijacze a teraz widzę że jest jeszcze jedna kategoria.
Vahn jesteś BOHATEREM  lol  lol  lol  lol  lol
Podpowiem ci że w każdym układzie jest 750szt. tych kulek, musisz je wszystkie wyjąć, tylko się nie pomyl w liczeniu.

7

maksio78 napisał/a:

Kiedyś pisałem że są serwisy klimatyzacji i nabijacze a teraz widzę że jest jeszcze jedna kategoria.
Podpowiem ci że w każdym układzie jest 750szt. tych kulek, musisz je wszystkie wyjąć, tylko się nie pomyl w liczeniu.

Tu nie ma sie z czego smiac. Gdy pojechalem jeszcze przed odnalezieniem że zawór rozprężny jest zatkany do FACHOWCA to ten debil podpiął tylko zegary, sprawdził cisnienia i "NOOO ZA MAŁO CZYNNIKA JEST PRZECIEZ" a [...] było z 600g (5 barów na wysoki i niski przy postoju, czyli tyle ile ma być)  wink
I powiedział że jak już to zawór w sprężarce do wymiany. Tyle że to sprężarka bez jakichś elektronicznych zaworów.  Jeszcze stary typ wink

8

W tej "starego typy" też jest zawór wewnątrz sprężarki (czysto mechaniczny). Symptomem awarii jest właśnie ciśnienie podczas pracy jak spoczynkowe (5-6 bar LP i HP).
I nie ma znaczenia czy był do Sanden czy jakiś inny wynalazek - większość sprężarek sprzed ery sterowanych zaworkami elektromagnetycznymi ma sterowanie pojemnością skokową mechanicznym zaworkiem (inaczej jej praca jest zero-jedynkowa).

9

Vahn napisał/a:
maksio78 napisał/a:

Tu nie ma sie z czego smiac. Gdy pojechalem jeszcze przed odnalezieniem że zawór rozprężny jest zatkany do FACHOWCA to ten debil podpiął tylko zegary, sprawdził cisnienia i "NOOO ZA MAŁO CZYNNIKA JEST PRZECIEZ" a [...] było z 600g (5 barów na wysoki i niski przy postoju, czyli tyle ile ma być)  wink
I powiedział że jak już to zawór w sprężarce do wymiany. Tyle że to sprężarka bez jakichś elektronicznych zaworów.  Jeszcze stary typ wink

Tylko nie ,,debil'' Człowiek rozumny w potrzebie, omija serwis tupu kombajn i człowiek  smile