1

Temat: Ogrzewanie wodne podłogowe - ślimakowo czy meandrowo

Który sposób układania podłogówki jest lepszy/łatwiejszy? Meandrowo czy ślimakowo?
W którym są mniejsze opory przepływu? Czy któryś cechuje się mniejszą wadliwością?

2

Odp: Ogrzewanie wodne podłogowe - ślimakowo czy meandrowo

Robisz i nie wiesz czy chcesz wiedzieć bo będziesz robić?

forum.klimatyzacja.pl

3

A co to za różnica?
Jeśli jesteś fachowcem w tej dziedzinie to podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Jeśli nie, lepiej się nie odzywaj

Ostatnio edytowany przez certspec (2016-11-16 14:10:10)

4

Różnicą jest cena tej wiedzy i to komu ją przekazujesz.

Ostatnio edytowany przez Bolas (2016-11-16 18:03:05)

5

certspec napisał/a:

Który sposób układania podłogówki jest lepszy/łatwiejszy? Meandrowo czy ślimakowo?
W którym są mniejsze opory przepływu? Czy któryś cechuje się mniejszą wadliwością?

Podłogówka ? Ogrzewanie ? Ja bym robił sufitowe lub ścienne  big_smile

6

Ja bym nie robił wcale pośredniego.

7

Zaskoczyłeś mnie ....  czemu ? Jeśli kolega może mi powiedzieć .
Ja mam standardowe staroświeckie kaloryfery i standardowe staroświeckie klimatyzatory - jestem standardowo staroświecki big_smile

8

W nowym budownictwie które zużywa mniej niż 30W/m2 pośrednie ogrzewanie wodne jest bez sensu. Jeżeli bym się budował jeszcze raz to taki budynek jest nieznacznie droższy w budowie od standardowego ale trzeba się troszkę pogimnastykować z przypilnowaniem budowlańców.

9

Ja u siebie robię podłogówkę, oprócz tego dodatkowo będzie przygotowana instalacja pod zwykłe grzejniki panelowe. Niskotemperaturowe ogrzewanie ma większą sprawność .Może w przyszłości pompa ciepła pod podłogówkę.

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

10

Jak pokazuje ludziom to zdjęcie to się w głowę stukają big_smile Niskotemperaturowe ma po prostu mniejsze straty smile Można mnożyć rodzaje źródła ciepła tylko po co - to wszytko kosztuje. http://mieszkajenergooszczednie.pl/images/poradnik_inwestora/roz_05/rys5_7.png

Ostatnio edytowany przez Bolas (2016-11-17 22:58:12)

11

a dlaczego się pukają wg ciebie ?

12

A jak myślisz?

13

no od ciebie chce to usłyszeć

14

Tam jest położony styropian na ubity piach? hmm . Raczej to nie jest styropian typu roofmate bez mikroporów.  Wilgotny piach/gleba będzie parowała i wchodziła w styropian (nie wiem może dyfuzja albo podciąganie kapilarne). Tego się nie da wysuszyć później.Trzeba było folie grubą rozłożyć na piach i na to styropian.

Ostatnio edytowany przez Amfan (2016-11-17 23:50:38)

ile to jest 2+3

15

o to właśnie chodzi, druga sprawa styropian się daje w kilku warstwach z przesunięciem abo z felcem żeby wyeliminować mostki. już wiesz dlaczego się pukają ?

16

zaniemówił albo nie ma czasu bo frezuje styropian

17

mister napisał/a:

zaniemówił albo nie ma czasu bo frezuje styropian

Jak szmata tej wody nie naciągnie. Ale to powinien być raczej XPS niebieski ,czy jakoś tak.

ile to jest 2+3

18

Sorki miałem zajęcia ważniejsze niż pisanie. Chodziło mi raczej o grubość tego styropianu a nie o jakość jego ułożenia bo jest do bani.

19

Bolas napisał/a:

Sorki miałem zajęcia ważniejsze niż pisanie.

Ooo! A to dopiero nowość:D czyli jednak nie spędzasz całych dni na forum, a już się bałem czemu taki fachowiec nie ugina się pod ilością zleceń... chociaż pisząc o tym komu i za ile sprzedać swoją wiedzę zastanawiam się po co w ogóle tracisz tu swój cenny czas, ujawniając swoją bezcenną specjalistyczną wiedzę non profit?? Filantropia, wolontariat, czy może zwyczajnie nuda?

20

Przepraszam masz rację już nie będę.

21

Bolas napisał/a:

W nowym budownictwie które zużywa mniej niż 30W/m2 pośrednie ogrzewanie wodne jest bez sensu. Jeżeli bym się budował jeszcze raz to taki budynek jest nieznacznie droższy w budowie od standardowego ale trzeba się troszkę pogimnastykować z przypilnowaniem budowlańców.

A co ty bys zaproponowal ?

22

Jeżeli zejdziesz poniżej 30W/m2 to folie grzewcze dla wspomagania i komfortu i klima do grzania i chłodzenia. Ale obiecałem że się nie będę uwywnętrzniał. U siebie mam gruntową pompę ciepła i podłogówkę - nigdy więcej choć roczne koszty ogrzewania i CWU z ostatnich 5lat w moim domu nie przekroczyły 2250zł/rok/2+2osoby to teraz wiem, że gdybym wydał te same pieniądze co w centralne pośrednie ogrzewanie miałbym teraz bardziej docieplony dom o lepszych parametrach i komforcie.

Ostatnio edytowany przez Bolas (2018-11-04 20:01:36)