Temat: Nie chłodzi gree

Mam problem z multisplitem gree .do jednostki zew.mam podpięte 3 jednostki wew.2 po 2,2 kw i jedna 3,2 kw.montowane w sierpniu zeszłego roku,do tej pory wszystko hulało .jakiś miesiąc temu zamarza mi dużą jednostka wew.odmrozilem przełączać na grzanie.i wszystko wróciło do normy,chociaż do tej pory się zastanawiam dlaczego to się stało. Ale idźmy dalej.klient zadzwonił  ze nie chłodzi.
Faktycznie klima ustawiona na chłodzenie 16 stopni ,na wylocie 18 stopni w pomieszczeniu 29.dodam ze klima znajduje się w serwerowni i chodziła 10 msc z nawiewem 8 stopni utrzymując temp.w pomieszczeniu 18 stopni.po wyłączeniu dwóch mniejszych ta jednostka wróciła do normy.wypompowalem gaz okazało się ze jest w normie tyle co ma być.
Może ktoś miał podobny problem z góry dziękuję.

2

Odp: Nie chłodzi gree

Witam. Po pierwsze nie montuje się układu MultiSplit do serwerowni gdzie jeden parownik ma pracę ciągłą 24h. Po drugie : czy urządzenie przestało chłodzić ze względu na niską temp zewnętrzną? Takie mrozy mieliśmy 2 tyg temu. Urządzenia Multi działają do ok -10 -15'C. Może to był problem. Natomiast jak jest wszystko w porządku z ilością czynnika chłodniczego to sprawdź cewki zaworu rozprężnego, być może szwankuje i nie puszcza chłodu na parownik. Sprawdź zawór 4 drogowy skoro było coś zamrożonego. Czujniki temperatury w parowniku. Jak to wszystko jest OK to elektronika szwankuje. Pzdr

forum.klimatyzacja.pl

Możliwe ze na tych dwóch pozostałych jednostkach włączyli funkcje grzania

tommatiz napisał/a:

Witam. Po pierwsze nie montuje się układu MultiSplit do serwerowni gdzie jeden parownik ma pracę ciągłą 24h...

zgadzam się

5

Dzięki za odzew. Teraz właśnie sprawdzę cewki  .zawór wydaje się być dobry bo przełącza urzadzenie w tryb grzania.jakby ktoś włączył na innej jednostce grzanie  to klima sie wyłącza i wywala błąd.
Odnośnie montażu Multi w serwerowni to długi temat z pieniędzmi w tle.

6

Nie jest czasem pomylone sterowanie ? Jeżeli będą wszystkie na chłodzenie ustawione ale któras się wyłączy a będzie pomylone to cyrki się dzieją i zamarzają jednostki wewnętrzne.

Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać

7

Sterowanie jest ok

8

Sprawdzam jeszcze parametry i teraz dzieje się tak że przy włączeniu dużej jed I jednej małej chodzi.i temp.na nawiewne jest 5 stopni wiec zastanawia mnie to czy napewno cewka  nie otwiera zawór?czekam jeszcze  niech chwile pochodzi.

9

andrz33 napisał/a:

Odnośnie montażu Multi w serwerowni to długi temat z pieniędzmi w tle.

Tak dziwnej odpowiedzi dawno nie słyszałem ponieważ 3 splity kosztują w Gree
mniej niż jeden multi 1 na 3.
... o co chodzi z tymi

10

Wolałbym raczej podpowiedzi na temat problemu A nie co ile kosztuje.

11

... ucięło ...
Czy wszystkie splity są w tym samym miejscu i o jakiej mocy jest agregat ?

12

8 kw każda jed w innym pomiszczeniu

13

... warto sprawdzić czy piloty nie mają funkcji follow-me ale pewnie nie w tym problem .

14

Jeżeli prxy dwóch włączonych jest ok to włącz teraz trzy.

15

Niestety temp nawie wzrasta nawet do 20 stopni

16

Ciśnienia sprawdzałeś?

17

Tak wszystko w normie

18

Wyłącz urządzenie,wyłącz napięcie na parę minut,zresetuj.Ustaw wszystko od nowa, włącz tylko jednostkę serwerowni Podepnij multimetr...

19

Niestety pech chciał że mutimetr mam zepsuty więc nic nie zmierzy....

20

Takie diagnozowanie bez podstawowego narzędzia to trochę jak wymiana koła w samochodzie bez klucza nasadowego  lol

21

Dzięki za wsparcie.u ciebie w firmie macie napewno wszystko razy 2.

22

x3. Czy ten wzrost temperatury pojawia się zawsze przy załączeniu 3 jednostki bez względu na kolejność ich załączania?

23

Działo się tak bez względu na kolejność włączania. Co ciekawe po 2 godz obserwacji okazuje się że wszystkie chlodza 2 mniejsze 6 stopni nawie.duza  10-12 stopni nawiew???????

24

Temperatury zawsze podawaj dwie od strony ssącej i wylot. Sam wylot niewiele mówi. Najlepiej zaopatrzyć się w termometr z dwoma sondami, wyznaczy Ci od razu różnicę.

25

...obser ma rację, może okazać się że temperatura 16C jest jak najbardziej prawidłowa .