1

Temat: Wymiana chłodnicy z osuszaczem

Witam!
Jestem użytkownikiem Skody Octavia II 1.6 Benzyna BSE. W warsztacie wykryto mi nieszczelność chłodnicy klimatyzacji. Jednak ze względu na terminy poradzono mi wymienić u innego mechanika chłodnicę która w tym modelu samochodu zawiera też osuszacz i podjechać z powrotem na test/uzupełnienie czynnika. Jednak czytając to forum zastanawiam się czy po wymianie chłodnicy z osuszaczem co może mógłbym wykonać samodzielnie nic złego nie będzie się działo jeśli podłączę chłodnicę do pustego już obwodu klimatyzacji i napełnię układ po 2-3 dniach. Czy będzie to problem? (osuszacz). Nie chcę z tym zwlekać ale z drugiej strony pewnie nie udam się tego samego dnia na uzupełnienie obwodu.

Proszę o pomoc. Jakie są Wasze opinie?

2

Odp: Wymiana chłodnicy z osuszaczem

Po wymianie powinno się jak najszybciej zrobić próżnię. Taka jest zasada ale w praktyce to wymienisz i po 3 dniach jeśli wszystko będzie dobrze to powinno działać bez problemu.

forum.klimatyzacja.pl

3

big_smile  Pięknie dziękuję za odpowiedź! Uspokoiłeś mnie.

4

Witam. Najlepiej wymienić chłodnicę z osuszaczem zrobić próżnię i nabić Azotem na 24h bądź 48h. Sam nie rób chyba że zdobędziesz nowe uszczelki. Pzdr

5

Z ta panika po wymianie osuszacza to.troche przesada. Przyjezdzaja.na serwis.auta 20 letnie ktore nigdy nie mialy wymieniannego osuszacza i dziala. Raz spotkalem sie z zatkanym  osuszaczem. zamarzal