1

Temat: Uszkodzona chlodnica, wymiana razem z osuszaczem, Ile oleju

Witam, moje auto to ford mondeo mk4. Kilka dni temu uszkodziłem delikatnie chłodnice klimatyzacji i pojawił się mały wyciek czynnika. Po 2 dniach doszła nowa chłodnica nissens zamontowałem ja i pojechałem na nabicie. Niestety jedyny warsztat który znalazłem dysponował jakaś stara maszyna, nie mieli przedłużki żeby nabić przez oba porty i nabijali tylko po niskim, Czynnik był nabijany na kilka razy bo maszyna rozłączała i trzeba było ponawiać, wpisywać ile czynnika odejmując poprzednie wartości. W końcu nabili. Do tego dodali 10gr oleju. Czytając porady w internecie wyczytałem ze po wymianę chłodnicy (i osuszacza) trzeba dodać około 30gr oleju. Więc dziś pojechałem do innego serwisu żeby spr to co mi nabili na w pełni sprawnej maszynie. Raport z dziś w załączniku, z pierwszego niestety nic nie mam. I moje pytanie czy już wszytko jest poprawnie? Mam rozumieć że dziś maszyna nie odzyskała wgl oleju i dodała 25?

Ostatnio edytowany przez atari (2018-12-21 22:47:46)

Post's attachments

DSC_0265.JPG 278.01 kb, nigdy jeszcze nie pobrano pliku. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Odp: Uszkodzona chlodnica, wymiana razem z osuszaczem, Ile oleju

Tam żadnej przedłużki nie potrzeba, trzeba wiedzieć, gdzie jest prt LP, bo on jest najważniejszy przy napełnianiu. A żeby się do niego dostać trzeba zdemontować przednie prawe nadkole. Niektóre wersje maja w nadkolu klapkę-zaślepkę i jak jest operator zręczny, to zapnie tam zwykłą szybkozłączkę LP (niebieską).
Co do wydruku, to trudno powiedzieć, bo nie było odzysku oleju, ale w dzisiejszych warunkach klima chyba nie pracowała, więc olej się nie wymieszał z czynnikiem. Wiosną zrobiłbym serwis po godzinnym używaniu klimatyzacji i 10-15 g powinien odzyskać oleju i dodać nowego.

Ostatnio edytowany przez obser (2018-12-22 15:47:21)

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Uszkodzona chlodnica, wymiana razem z osuszaczem, Ile oleju

Chyba pomyliłeś auta. U mnie LP jest zaraz przed ścianą grodziową na rurce która tam wchodzi, HP jest w pasie przednim i tam potrzeba przedłużkę.  Zamówiłem takie coś ciekawe na ile można wierzyć temu? https://www.e-sklep-laser-sinex.pl/pl/p … C-001/2607

4

Odp: Uszkodzona chlodnica, wymiana razem z osuszaczem, Ile oleju

Kozacki tester big_smile

5

Odp: Uszkodzona chlodnica, wymiana razem z osuszaczem, Ile oleju

Sorry, pomyliłem, ale to ze względu na moją wściekłość na to starsze rozwiązanie. A tester, nabyłem ich trochę, ale jakoś tak ładnie jak na zdjęciach to u mnie nie wyglądało. Opis bajerancki, jakby miało tak działać jak napisano, to połowa tematów na forum samochodowym by nie istniała. Ja wolę swoje sposoby.