1

Temat: Dokumenty do wglądu od instalatora

Witam, w sobotę ma przyjść do mnie instalator klimatyzacji na wycenę. Znalazłem go na allegro. Oprócz wpisów na różnych stronach z ogłoszeniami niewiele wiadomo o tym Panu (firmie) - brak strony internetowej, wizytówki google. Dlatego chciałem zapytać o jakie dokumenty poprosić go do wglądu jak do mnie przyjdzie żebym miał pewność że to nie jakiś krzak? Nie wiem czy to ma znaczenie ale klimatyzację chce założyć firmy gree

2

Odp: Dokumenty do wglądu od instalatora

Autoryzacja Gree, uprawnienia f-gaz, elektryczne

forum.klimatyzacja.pl

3

radekklimat napisał/a:

Elektryczne do niczego nie są potrzebne u takiego klienta.

4

jurny_drwal napisał/a:
radekklimat napisał/a:

Mylisz się ... uprawnienia są potrzebne przy każdym montażu nawet jak masz gotową wtyczkę do gniazdka .

5

jednak zrezygnowałem z usługi tego Pana, po tym jak grzecznie poprosiłem aby na wycenę przyniósł ów papiery, otrzymałem od niego taką odpowiedź (fragment):
Nie tłumaczę się przed klientami swoimi poufnymi dokumentami zawierającymi dane osobowe , a maturę zdałem już dawno temu, jeśli też zachciałby pan obejrzeć świadectwo maturalne. Jeśli zajdzie potrzeba dysponuję także dyplomem magistra szkoły wyższej, ot co..

Ostatnio edytowany przez ciupakabrans (2019-07-05 11:56:40)

6

Czyli nie ma.
Szkoda. ;-)

7

aminokwas napisał/a:

Czyli nie ma.
Szkoda. ;-)

Szkoda szkoda bo może dobry fachowiec był.

8

Wiecie co to znaczy w teorii i co to znaczy w praktyce? (jak to. Mały Jasiu z tatą rozważał?) Żeby się nie okazało że trafisz na gościa z kupą papierów.... I dwoma lewymi rękami... I na końcu będziesz się zastanawiał czy oby ten pierwszy lepiej nie zrobił? Lepiej było zapytać czy może się gdzieś pochwalić swoją robotą? I czy możesz to obejrzeć . No nic. Wolny kraj. Jest w czym wybierać.

Ostatnio edytowany przez hrabiap (2019-07-05 17:55:18)

9

Dobrze,  że zrezygnował bo magister to nie wykształcenie techniczne.

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

10

jurny_drwal napisał/a:
radekklimat napisał/a:

smile:):)

11

DBKlima napisał/a:
jurny_drwal napisał/a:
radekklimat napisał/a:

Mylisz się ... uprawnienia są potrzebne przy każdym montażu nawet jak masz gotową wtyczkę do gniazdka .

Co i kto może wyegzekwować jeżeli popełnię montaż bez SEPa? Tym bardziej, że te uprawnienia są jednymi z najgłupszych. Nie wiem jak teraz bo jeszcze mam ale swojego czasu były do kupienia bez pokazania twarzy. Na egzaminie miałem pytania w stylu ile szczebli musi mieć drabina elektryczna.

U mnie nic się nie zmieniło po uzyskaniu uprawnień (oprócz sporządzania bzdurnych papierów), a też ktoś mógł ze mnie zrezygnować ze względu na brak magicznych numerów...

Z tego samego powodu prawo jest tak skomplikowane. Ci którzy się nim zajmują mają argument zarabiania niesamowitych pieniędzy.

Tak samo jak w dzisiejszych czasach wykształcenie wyższe nie świadczy o posiadaniu oleju w głowie. Kiedyś inżynier brzmiał dumnie, teraz to jest kolejny papier który może posiadać osobna w ogóle bez zmysłu technicznego.

12

Tak samo nic nie zmieniło, a raczej namieszało po otrzymaniu papierów F-Gaz. Bardzo za to ważnym jest certyfikat Gree, bo na jego podstawie mamy pewność, że gość jest w stanie naprawić nam klimę w ramach gwarancji. SEP, uzyskanie u nas jedyne wymagania przelew na 800 zł. Mam w zanadzru chłodniarza na emeryturze i większość problemów ogarnie bez jakichkolwiek plastikowych bzdetów. Ma w rękach termometr, już chyba wszczepiony w skórę i jak jest jakiś problem ogarnia w minutach. A pozatym mamy autoryzację Importera i dedykowanego inż. w Dziale technicznym, którego zadaniem jest grzebanie na nasze zapytania w dokumentacji i rozwiązywanie wszelkich problemów, choć są to sporadyczne przypadki. Zarządza on poza wsparciem technicznym częściami gwarancyjnymi i są one na telefon nastęopnego dnia, i jak jest wolny czas, to robimy papierologię (zgłoszenie naprawy,, wydanie podzespołu, zwrot uszkodzonego). Jak raz potzrebowałem silnik żaluzji do Gree, to choć miałem autoryzację, przewałkowno mnie wypełnianiem jakiś RMA i innych podobnych i po 2 dobach oficjalnie hurtownia dowiedziała się, co potzrebuję, za 2 dni wysłała i Klient czekał ponad tydzień na wymianę. A z moim Importerem część mam następnego dnia.
Więc certyfikacja danej marki w montażach prywatnych, to jeden z ważniejszych dokumentów.
Certyfikacja F-Gazowa, jakby cofnąć czas bym w to nie wchodził. Mam dobry kontakt z 2 firmami też certyfikowanymi i nie byłby problem zlecić im jako podwykonawcy, podłączenie hydraukliczne i uruchomienie urządzenia, za 100 zł/szt. I wszystko by grało,  a spora kasa zostałaby w kiejdzie.
Co innego duże zlecenia, z kumatym zlecającym.