1

Temat: Volvo A35E wozidło

Witam. Wymieniłem kompresor (nowy zamiennik marki TCCI) przy starym urwało się koło pasowe w maszynie budowlanej mianowicie Volvo A35E. Uklad szczelny, napełniony. Po odpaleniu kompresor załącza się na około 10 sek dobijając ledwo do 8 bar po czym rozłącza mu prąd. Na LP ciśnienie w normie 2-3 bar. Podając prąd do kompresora 'na krótko' również dobija tylko do 8 bar i cały czas trzyma takie ciśnienie. Oczywiście klimatyzacja nie chłodzi. Jakieś pomysły? Gdyby nie to, że odcina prąd po chwili przy 8 bar to pomyslalbym, że wadliwy jest kompresor.

2

Odp: Volvo A35E wozidło

Kolego, przy 2barach LP parownik ma kilka stopni powyżej zera więc siłą rzeczy powinno chłodzić.  Czemu nie odpowiada Ci HP na 8barów? - jaka była temp, na zewątrz?

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Volvo A35E wozidło

Napisalem o HP ponieważ w tym czasie robilem kilka podobnych maszyn i biły większe ciśnienie. Nie mówię, ze to ma jakiś związek poprostu szukam punktu zaczepienia i staram sie jak najlepiej opisac problem. Teoretycznie masz rację powinno być wszystko ok tylko po pierwsze dlaczego rozłącza po kilku sekundach a po drugie jeżeli już podałem prąd na kompresor i trzyma odpowiednie ciśnienia to dalej dmucha 25 stopni Celsjusza przy podobnej temp. na zewnątrz. Szukać problemu przy nawiewach?

4

Odp: Volvo A35E wozidło

Parownik umyty?

5

Odp: Volvo A35E wozidło

Masz rację kolego od tego trzeba by zacząć, dzięki za podpowiedź. Nie specjalizuję się w takich pojazdach ale patrząc na resztę elementów w tych maszynach można z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że 'zabity' piachem. Dam odpowiedź jak go znajdę. Tylko co z kwestią odcinania prądu po chwili od odpalenia?

Ostatnio edytowany przez gala (2019-07-29 13:39:03)

6

Odp: Volvo A35E wozidło

Cuś mi tu nie gra. Piszesz, że nie specjalizujesz się w tych pojazdach, a je robisz, a jak robisz to musisz mieć co najminiej Certyfikat Personalny F-Gaz 1 kat, więc powinneś wiedzę na temat klimatyzacji posiadać sporą.

7

Odp: Volvo A35E wozidło

Dla zainteresowanych po wymianie filtra kabinowego drugiego (są dwa) klimatyzacja chłodzi. Filtr byl tak zapchany,ze nie przedmuchiwalo przez parownik. Problem rozłączania po kilku sekundach dalej nie rozwiązany.