Temat: ceny serwisu klimatyzacji - czy to normalne?

Wymiana nieszczelnej chłodnicy klimatyzacji ok. 900zł (części + robota)
Wymiana cewki kompresora 450zł (jw.)

Te dwie rzeczy zrobiłem w czerwcu, po czym klima działała bardzo dobrze przez kilka tygodni, ale ostatnio przestała chłodzić. Wczoraj pojechałem do tego samego serwisu i okazało się, że zostało bardzo mało czynnika i znaleźli nieszczelność na kompresorze. Za uszczelnienie życzą sobie 650zł. Wydaje mi się, że to trochę drogo. Facet powiedział tak: 150zł za wymontowanie, 150 za zamontowanie, 250zł za uszczelnienie i 100zł za dwukrotne sprawdzenie szczelności  (raz wczoraj i raz po naprawie).

Pytanie brzmi: czy to są normalne ceny za takie usługi? (Mieszkam pod Warszawą). W poprzednim samochodzie nie miałem klimatyzacji, więc jeszcze się nie orientuję w cenach. No i czy to możliwe, że jakoś celowo uszkodzili wtedy ten kompresor, żeby po jakimś czasie się rozszczelnił? Jestem młodą osobą, być może wyglądam na naiwnego i niestety mam przeczucie, że facet chce wydoić ile się da.

2

Odp: ceny serwisu klimatyzacji - czy to normalne?

Ceny nie wbijaja w ziemię. Pamiętaj o jednym w układzie klimatyzacj jeżeli masz jedna nieszczelność i ja zrobisz po jakimś czasie może wyjść w innym miejscu (  słabszym, mniej wytrzymalym ) także nie sądzę żeby ktoś Tobie coś uszkodził. Z czasem materiały są coraz slabsze.

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: ceny serwisu klimatyzacji - czy to normalne?

Normalne ceny.  Ja na wsi mam podobne. Zapomnieli doliczyć czynnik więc wyjdzie więcej niż 650zł.