1

Temat: KOSZ przegladow gwarancyjnych gree

Hej.
Jako że koszt rzucił mnie na kolana to proszę o podpowiedź czy to prawda że koszt przeglądu gwarancyjnego gree w mieszkaniu wynosi 350 netto i to 2 razy w roku?
Przez 5 lat to jakieś 5 tysięcy?
Dzięki za podpowiedź.  Może jeszcze dodam że Poznań.  A klimatyzacja to ta co ma jednostkę zew i wew.  Pozdrawiam

2

Odp: KOSZ przegladow gwarancyjnych gree

Przegląd techniczny idzie w parze z czyszczeniem i odgrzybianiem urządzenia.Cena zależy od tego jakiego typu jest urządzenie i w jakich warunkach pracuje.

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: KOSZ przegladow gwarancyjnych gree

Poczytaj sobie w karcie gwarancyjnej zakres przeglądu (od a. do i.) dodaj sobie to, że osoba wykonująca musi posaiadać Certyfikat F-Gazowy, oraz Ceryfikat Gre. Odgrzybiania nie ma w zakresie takiego przeglądu. Jeśli chcesz mieć wykonane wszystko co napisano w karcie, to cena jest adekwatna do zakresu. A są ludzie, co trzymają książeczkę i pytają się nieustannie co wykonuję i odhaczają. Faktycznie 9 serwisów to wyjdzie nie 5 tylko 3,15 tyś +VAT oddany do US.

4

Odp: KOSZ przegladow gwarancyjnych gree

Spróbuj ponegocjować , w mieszkaniu jak tylko używasz do chłodzenia to może wystarczy 1x / rok. Ja za kocioł gazowy podobnie płacę 2x do roku. Ale miałem awarię i się trochę wystraszyłem. Nakład pracy i koszty są podobne więc i cena jest podobna.

Ostatnio edytowany przez Amfan (2019-10-15 12:11:26)

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

5

Odp: KOSZ przegladow gwarancyjnych gree

Negocjować na 1x w roku nie ma sensu, bo jak by się coś wydarzyło, to trzeba by było wpisać fikcyjny przegląd. Lepiej ponegocjować o cenę. Jak to mieszkanie, i jest czysto, sprzęt mało używany, to i roboty mniej. U mnie np. w trakcie negocjacji przed założeniem i dążenie Klienta do targów, raczej ceny podstawowej nie opuszczam, a np. deklaruję parę przeglądów free, albo niższe ich ceny. Wolę, aby cena wyjściowa została taka jaka ustaliłem, a dodać taki bonus, bo jak się spotkałem cena "idzie w miasto", i już przy następnych Klientach spotkałem się ze stwierdzeiam, że Panu X założyłem za x zł.
W przypadku Importera od którego kupuję 80% urządzeń jest tak urządzone, że po przeglądzie muszę wysłać pod adres "gwarancje@....... scan, lub zdjęcie karty gwarancyjnej po wykonanym przeglądzie, więc 1x w roku przegląd nie przejdzie.