1

Temat: Działalność gospodarcza czy spółka?

Zastanawiam się nad uruchomieniem działalności gospodarczej - sprzedaż i montaż klimatyzatorów, wentylatorów itd. Otwartym pozostaje tylko pytanie która forma będzie lepsza? Własna DG? A może sp z o. o.?

2

Odp: Działalność gospodarcza czy spółka?

W sieci znajdziesz sporo informacji na ten temat. Prawda jest taka, że są to dosyć istotne różnice, pomiędzy tymi dwoma rodzajami działalności gospodarczej.
W dużym skrócie, w przypadku prowadzenia DG na własny rachunek ryzykujesz własnym majątkiem prywatnym. W przypadku prowadzenia spółki, ryzykujesz tylko i wyłącznie majątkiem spółki.
Różnica polega też w przypadku ubezpieczenia oraz tych wszystkich kwestii związanych księgowością.
Wiele rzeczy można w 100% odliczyć od podatku dochodowego, co przekłada się na trochę lepszą optymalizację podatkową. Pod niniejszym linkiem [reklama] proponuję sprawdzić jeszcze, co gdzie i za ile.

Ostatnio edytowany przez azet (2019-12-19 10:00:31)

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Działalność gospodarcza czy spółka?

Przy spółce też ryzykujesz swoim majątkiem przy bankructwie ustalą szybko że jako właściciel członek zarządu itp źle dysponowałeś majątkiem firmy.
Przy małej firmie zamykasz ją otwierasz kiedy chcesz a w naszej branży sprzedaż dla klienta odbywa się na przedpłatach klienta więc nie ryzykujesz niczym.