1

Temat: Klimatyzacja kanalowa - mieszkanie

Witam,

Opis mojej sytuacji:
- mieszkanie o powierzchni 100m, powierzchnia do schlodzenia ok 80m, 4 pokoje
- mieszkanie jest w trakcie budowy, deweloper zgodzil sie na wyprowadzenie klimatyzacji na dach jesli bedzie to w zakresie jego obowiazkow
- mieszkanie jest nieskie - 2,53
- rozwazam montaz jednostki wew we wnece na szafe - 1,5m szerokosci i 0,6m glebokosci, tuz kolo komina wentylacyjnego
- developer doradzil mi Fujitsu ARYG24LHTBP / AOYG24LBCA, jednakze ja mysle o LG STANDARD UM42R

Dajcie prosze znac co mysliscie o tych urzadzenia i jesli macie cos lepszego to prosze dajcie znac.
Powiedzcie mi tez prosze ile realnie potrzeba miejsca na montaz klimatyzacji kanalowej?

Pozdrawiam

2

Odp: Klimatyzacja kanalowa - mieszkanie

Z doświadczenia wiem ,że ceny od dewelopera są tak zaporowe, że głowa boli.
Co do urządzeń uważam, że Fujitsu zdecydowanie lepsze oraz posiada 5 lat gwarancji.

forum.klimatyzacja.pl

3

Developer buduje blok, szwagier kupił tam już kawalerkę i dostał propozycję montażu klimatyzacji splita (późniejszy montaż będzie niedopuszczalny) i zobacz jaką kasiorkę sobie winszuje za 2,5 kW splita.

Post's attachments

klima.developer.jpg 155.08 kb, nigdy jeszcze nie pobrano pliku. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

4

Patrze na Fujitsu bo LG nie brał bym pod uwagę ...
Fujitsu wymiary jedn. wewnętrzna mm 300 x 1000 x700 do tego kauczuk i izolacja z wełny by wyciszyć
do tego dyfuzor do tego kaseta na dodatkowa z wkładem filtracyjnym na zasysie (musi mieć swobodę na zasysie z wolnej czystej strefy) robi się dużo, a miejsca na spiro czy kanały zawsze jest mało + odpływ wody.
Trzeba pamiętać że do urządzenia mysi być dostęp do konserwacji inaczej będzie śmierdziało w całym mieszkaniu .

Jak będziesz chciał indywidualne sterowanie dla każdej strefy to dojdzie jeszcze z 1 metr na wylocie na Airzone...
Jak by nie patrzeć cena będzie i tak wysoka to minimum tydzień na zrobienie i wiele razy na przymiarki i modyfikacje bez dobrego planu to każdy artysta da dyfuzor i do tego coś wyrzeźbi  jak ma być na szybko i po taniości big_smile 
... ale ceny oszalały w tym roku ja bym szacował koszt na minimum 25 do 35 netto wszystko zależy jak i na czym będzie zrobione . No i czas realizacji może być różny Jeśli zestawy wielostrefowe to na airzone czeka się do 30 dni ...
Polecam Daikin oraz Fujitsu dobra jakość dostęp do częsci po upływie gwarancji urządzenia ciche i raczej bezawaryjne .