1

Temat: Klimatyzacja na balkonie francuskim

Hej,
Chciałbym zainstalować w mieszkaniu klimatyzację typu split. Niestety jednostkę zewnętrzną mogę zainstalować jedynie w obrębie balkonu francuskiego - tzw rzygacza https://imgur.com/gxTQliu. Dostępna głębokość tam to jedynie 24 cm. W związku z tym, szukam jednostki zewnętrznej z jak najmniejszą głębokością. Znalazłem jakiś model LG, którego jednostka zewnętrzna ma 23 cm - [reklama] Trzeba jednak jeszcze wziąć pod uwagę wymagana odległość z tylu jednostki zewnętrznej, która powinna podobno wynosić ok 10 cm, żeby powietrze mogło być spokojnie zasysane.
Barierkę balkonu mogę ewentualnie oddalić o jakieś 5 cm na tulejkach, czyli łączna dostępna głębokość będzie wynosić 29-30 cm. Macie jakieś pomysły, co mógłbym tam wstawić? Coś płytszego niż wspomniane LG? Albo z powietrzem zasysanym od boku?
Z góry dzięki za pomoc!

2

Odp: Klimatyzacja na balkonie francuskim

Ciężki temat, pamiętaj że poza instalacją konieczne jest także późniejsze serwisowanie jednostki, a najczęściej obudowę zdejmuje się od strony wentylatora. A może masz możliwość montażu gdzieś np. na dachu ? Jeśli na prawdę nie ma możliwości montażu jednostki zewnętrznej w inny sposób, to możesz jeszcze rozważyć klimatyzator typu okiennego, choć to już powinna być ostateczna ostateczność...

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Klimatyzacja na balkonie francuskim

B@rtek11 napisał/a:

Hej,
Chciałbym zainstalować w mieszkaniu klimatyzację typu split. Niestety jednostkę zewnętrzną mogę zainstalować jedynie w obrębie balkonu francuskiego - tzw rzygacza https://imgur.com/gxTQliu. Dostępna głębokość tam to jedynie 24 cm. W związku z tym, szukam jednostki zewnętrznej z jak najmniejszą głębokością. Znalazłem jakiś model LG, którego jednostka zewnętrzna ma 23 cm - [reklama] Trzeba jednak jeszcze wziąć pod uwagę wymagana odległość z tylu jednostki zewnętrznej, która powinna podobno wynosić ok 10 cm, żeby powietrze mogło być spokojnie zasysane.
Barierkę balkonu mogę ewentualnie oddalić o jakieś 5 cm na tulejkach, czyli łączna dostępna głębokość będzie wynosić 29-30 cm. Macie jakieś pomysły, co mógłbym tam wstawić? Coś płytszego niż wspomniane LG? Albo z powietrzem zasysanym od boku?
Z góry dzięki za pomoc!

W obrębie ? a może w obrysie ? Zapytaj czy możesz po za balkonem w obrysie zamontować jeśli chodzi o kolor to agregat może być pomalowany w kolorze balustrady .
Jeśli nie wyrażą zgody to pozostaje oddalenie balustrady dostosowując odległość do agregatu .
Nie przejmuj się tym że będzie mało miejsca ja i tak sobie bym zamontował i już .
Kup coś o pochodzeniu Japońskim będzie ciszej i raczej bezproblemowo :

Daikin Jednostka zewnętrzna 550x658x273
  Znamionowa moc chłodnicza 3.5kW Wydajność chłodnicza 1,30-4,00kW

Fujitsu Jednostka zewnętrzna 535x663x293
  Znamionowa moc chłodnicza 3.4kW Wydajność chłodnicza 0,90-3,80kW

Mitsubishi Jednostka zewnętrzna 538x699x249
  Znamionowa moc chłodnicza 3.4kW Wydajność chłodnicza 0,90-3,40kW