1

Temat: Mitsubishi vs LG vs Haier (podstawowe modele 3,5kw)

Szanowni forumowicze, proszę o pomoc w wyborze.
Który z wymienionych niżej sprzętów charakteryzuje się najwyższą niezawodnością, kulturą pracy, dobrym stosunkiem ceny do jakości, który z poniższych polecacie i dlaczego?

• Mitsubishi HR-35VF/MUZ-HR35VF

• Haier Tundra Plus AS35TADHRA-CL/1U35MEEFRA

• LG Standard Plus PM12SP.NSJ/PM12SP.UA3

2

Odp: Mitsubishi vs LG vs Haier (podstawowe modele 3,5kw)

Wybór padł na dwie jednostki Haier Tundra Plus AS35TADHRA-CL/1U35MEEFRA

Rozważałem, jeszcze Haier Flexis Plus, ale to jest ta sama jednostka zewnętrzna, w moich warunkach czujnika ruchu nie wykorzystam, na designie mi nie zależy.
Wartość dodana Flexisa imo nie warta dodatkowego tysiąca złotych, dlatego zostanę przy Tundrze.

forum.klimatyzacja.pl

3

Mitsubishi - jak najbardziej polecam. Na ok. 400 jednostek HRek/DMek zamontowanych absolutnie żadnych problemów.

Haier - Tundra - bardzo słaba jakość wykonania jednostek wew. - krzywe obudowy, utrudniony serwis.  Agregaty jak trafisz - albo pracuje cicho albo jak "ursus". My parę "płytek" już wymieniliśmy - błąd E7 - importer oczywiście zarzeka się że tylko u nas tak padają;)

Odpuść sobie tę chińszczyznę  i postaw na coś markowego, aż takiej różnicy cenowej dużej nie ma.

Proponuję Mitsubishi, Panasonic, Toshiba, Fujitsu

Jak już koniecznie coś chińskiego to Midea/MDV

Ostatnio edytowany przez blaser (2020-02-13 15:47:43)

4

Katalogowo model MSZ-HR rzeczywiście nie jest dużo droższy i o tej marce jeszcze nikt złego słowa nie powiedział.
Za to na Haiera dostałem dobrą cenę. Ogólnie też sporo dobrych opinii można znaleźć o urządzeniach tej marki. Dzięki za opinię, wezmę ją pod uwagę.