1

Temat: Handel internetowy - jak zacząć sprzedawać przez internet?

Szukam jakiejś opcji związanej z możliwością rozszerzenia sprzedaży o handel internetowy. Portale aukcyjne raczej odpadają ze względu na wysokie marże a w zwiazku z tym mały zwrot z inwestycji.

Chodzi o sprzedaż przede wszystkim części i akcesoriów z przeznaczenie do montażu klimatyzacji, wentylacji itd.

Ostatnio edytowany przez dados (2020-02-21 12:03:46)

2

Odp: Handel internetowy - jak zacząć sprzedawać przez internet?

Wbrew pozorom, handel internetowy to nie jest takie proste zadanie, jakby się chciało aby było. Trzeba zadbać w pierwszej kolejności o łańcuch dostaw. Zwykle jest tak, że dostawa realizowana jest bezpośrednio z Chin.
Zależy jeszcze kto i jakie produkty sprzedaje, ale handel polega na tym przecież, aby kupić taniej i sprzedać drożej.
Co do skrptu, to wybór jest duży. Zależy jaką masz wiedzę na temat serwerów, hostingów, back-upów, skryptów. Bo samodzielne hostowanie to ryzyko, że coś może się wysypać w skrypcie. Czasami tak się po prostu dzieje. Trzeba mieć więc człowieka, który by to ogarnął.

Ostatnio edytowany przez azet (2020-02-24 10:40:23)

forum.klimatyzacja.pl

3

Dobry skrypt to podstawa. Powinien być przyjazny wyszukiwarkom, powinien być intuicyjny w obsłudze. Dobrze jeżeli dodatkowo będzie istniała możliowśc integracji z oprogramowaniem magazynowym. Np Shoper - można w fajny sposób zintegrować z Subiektem GT, co wydaje się być całkiem dobrą opcją, bo załatwia całą tą problematykę natury magazynowo-rachunkowej.
Myślę, że Shoper spełni te założenia. Zapoznaj się z jego możliwościami np tutaj: /spam admin/

Ostatnio edytowany przez ebig (2020-03-02 09:21:49)

4

Spoko, dzięki za naświetlenie sytuacji oraz tego z czym przyjdzie mi się mierzyć.

5

Wszystko zależy czy chcesz na tym zarabiać czy to ma być tylko dodatkowe źródło informacji w internecie o twojej działalności . Jak sklep ma działać i przynosić kasę to szykuj worek pieniędzy.

6

ebig napisał/a:

Dobry skrypt to podstawa. Powinien być przyjazny wyszukiwarkom, powinien być intuicyjny w obsłudze. Dobrze jeżeli dodatkowo będzie istniała możliowśc integracji z oprogramowaniem magazynowym. Np Shoper - można w fajny sposób zintegrować z Subiektem GT, co wydaje się być całkiem dobrą opcją, bo załatwia całą tą problematykę natury magazynowo-rachunkowej.
Myślę, że Shoper spełni te założenia. Zapoznaj się z jego możliwościami np tutaj: /spam/admin/

Radziłbym jednak przy wyborze platformy sklepu internetowego nie kierować się tego typu wpisami które trącą autoreklamą, ale poszukać opinii użytkowników sklepu. Bo moje doświadczenie z Shoperem jest BARDZO negatywne. Właśnie przetestowałem tę platformę i nieopatrznie wykupiłem abonament. W testach wszystko wyglądało fajnie, prawdziwe schody zaczęły się jak już chciałem go uruchomić na poważnie. Po pierwsze obsługa Klienta jest tam PONIŻEJ KRYTYKI. Odpowiedzi ślamazarne, czas naprawiania zgłoszonego błędu absolutnie nieakceptowalne  (prosty błąd naprawiany TYDZIEŃ). Konsultanci nieraz muszą najpierw

7

... ciąg dalszy:

Konsultanci nieraz muszą najpierw "skonsultować" odpowiedź bo nie wiedzą, raz samodzielnie znalazłem lepsze rozwiązanie problemu niż to co powiedział konsultant. Jeśli chcesz korzystać z tzw "płatności Shoper" to uwaga - na wyciek będą narażone TWOJE WRAŻLIWE dane osobowe (pesel, nr dowodu, data jego ważności) - zostaną na stałe zapisane w sklepie i będą dostępne dla wszystkich osób, którym zlecisz konfigurowanie sklepu. A cały system rejestracji w tym systemie płatności nastawiony jest na okradzenie użytkownika - nie zdziw się jak kilka razy zapłacisz za tę rejestrację, a Shoper pokaże Ci cztery litery i każe zapłacić ponownie odmawiając zwrotu poprzednich wpłat. Oczywiście możesz nie stosować tych płatności, ale jeśli zechcesz korzystać z innych operatorów to Shoper będzie pobierał haracz od otrzymanych w ten sposób wpłat (UOKiK powinien nałożyć na nich karę za takie praktyki!). Reasumując - stanowczo odradzam Shopera! Ja zdecydowałem się przenieść sklep na inną platformę.